Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Проект можна буде подивитися до 15 грудня.
Текст і фото: Міла РОСПОПА
До початку презентації мультимедійного проекту MEDIAHUMAN у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків прогулюються неквапні відвідувачі. Вони зацікавлено розглядають нові інсталяції – роботи художника Михайла Барабаша.
У центрі приміщення, що розділене стінами на три зони, стоїть велетенська куля, сформована зі зв'язаного між собою текстилю та кількох телевізорів. Праворуч стелю та стіну підпирають дивні конструкції, схожі на будівельні. Глибше у тій частин зали спрямовані промені світла вихоплюють із напівтемряви завосковані бляшанки, пружини та інший урбаністичний мотлох. На стінах міська графіка, а кілька екранів розмито показують різні частини Львова. Правий сектор приміщення виділили для трьох загадкових білих конусів різної висоти. На стіні праворуч від входу висить проштрикнута кількома сотнями голок військова форма.
Особливість сприйняття творів сучасного мистецтва полягає у тому, що без авторського коментаря їх суть важко осягнути. Чи не тому мої співрозмовники та співрозмовниці не наважуються обговорювати зі мною побачене. Кажуть, треба дочекатися презентації.
Вона починається з невеликим запізненням. Мистецтвознавиця Зоя Навроцька розповідає про Михайла Барабаша як художника, що працює у найрізноманітніших напрямках. Михайло ж пояснює, що має потужну академічну освіту, на ґрунті якої він і наважився проводити такі сміливі мистецькі експерименти.
Саме про це, каже художник, і говорить одна з інсталяцій проекту. На ній полотна, що їх майстер малював з 2006 до 2013 року. Вони нагромаджені одне на одне таким чином, що видається, ніби вони і справді підпирають стелю. Ще дві картини аналогічним чином служать опорою для музейної стіни. Це основа, без якої не було би мультимедійного мистецтва і проекту MEDIAHUMAN, впевнений автор.
Урбаністична серія із завоскованими бляшанками та розмитими відео демонструє міський простір, а також показує швидкоплинність життя у великому місті.
Особливу увагу глядачів привернув інтерактивний арт-об'єкт «Автопортрет». Ці на перший погляд дивні конуси всередині містили портрети Михайла Барабаша, стилізовані під трьох буддистських мапв, що ігнорують зло.
Проштрикнута голками військова форма, яку прикрашають клаптики кольорової тканини, є спробою демілітаризації простору.
Автор розповів, що куля в центрі часто викликає асоціації з формою планети і таке інше. Наспарвді ж, каже художник, увага передовсям має бути зосереджена не на формі об'єкта, а на способі його творення. Це сотні вузлів, які сплітаються у химерну конструкцію, що тримається купи.
Проект можна буде подивитися до 15 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МУЗЕЇ КОРСАКІВ ВІДКРИВАЮТЬ ВИСТАВКОВИЙ ПРОЕКТ ВІДОМОГО ХУДОЖНИКА-ВІРТУОЗА
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].