Луцькі студенти організували «Твою країну».ФОТО

10 Липня 2018

Коли закінчується сесія, починається найцікавіше. Луцька молодь не відпочиває, а навпаки активно займається громадською діяльністю, проектами та саморозвитком. Два місяці тому група студентів організували у Луцьку проект під назвою «Твоя країна». Його девіз – «25 областей до 25 років». Це некомерційний рух, який був започаткований ще у 2013 році. Зараз він є дуже популярним серед молоді України.
Як же відбувається цей проект? Це поїздки до обраних учасником найрізноманітніших точок України на кілька днів. Візит має насичену програму, до якої входять квести й екскурсії, тімбілдинг, лекції та тренінги, зустрічі з відомими постатями, відвідування музеїв, театрів та інших визначних місць. Проживання забезпечується організаторами.


6-8 липня відбувся візит у Кременці, що у Тернопільській області. Організаторами виступили Яскевич Інна, Соляник Олена та Міщук Софія, студентки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Щоб потрапити до проекту, треба було заповнити анкету, зокрема мотиваційний лист, чому ти хочеш відвідати це місто. Із 70 анкет обрали 8 учасників. Вони були з різних міст України: Чернігів, Київ, Харків, Луцьк. Організаторки розповідають, що підготовка до проекту вимагає багато зусиль. Допомагали з проведенням ГО «Молодь Кременеччини» та відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Кременецької міської ради.«Це дуже відповідальна справа, тому що ти запрошуєш до свого міста людей з усієї України. У свою чергу, вони змінюють декілька видів транспорту, аби потрапити до нас. Ми розпочали готувати програму візиту ще за півтора місяці до проведення проекту. Зробили акцент на природі Кременця. Місто оточене горами, є багато вершин, звідки відкриваються красиві панорами на місто. Одразу попередили учасників, що ходити будемо багато, тож одягатися треба максимально зручно. Ніяких підборів та суконь (сміється). Власне кажучи, ми не робимо великий акцент на місті, тому що головне – це люди. Протягом трьох днів вони знайомилися та спілкувалися, жартували та набиралися досвіду один від одного», – ділиться Соляник Олена, організаторка «Твоєї країни» в Кременці.

Родзинкою візиту в Кременці стало свято Івана Купала. На другий день, 7 липня, учасники разом із організаторами поринули в стародавню атмосферу святкування такої традиції. Плели та пускали віночки на воду, танцювали біля вогнища, співали пісень, смажили картоплю, розповідали легенди та історії, просто насолоджувалися природою та спілкуванням. Це було надзвичайно атмосферно, весь вечір грала етнічно-фольклорна музика.

«Досі з усмішкою на обличчі згадую ці прекрасні 3 дні в Кременці. Раніше нічого не чув про це місто – і ось випала нагода тут побувати. І ще й з такою насиченою програмою і розповідями про визначні міста. Найбільше сподобалося, як ми ходили по горах: були на Дівочих скелях та у напівзруйнованому замку на горі Бона. Усім рекомендую сюди потрапити. Це була чудова поїздка», - розповідає учасник Саша.0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter