Луцька художниця створює серію унікальних коміксів. ФОТО

29 Квітня 2020

Луцька художниця Ірена Миколів розпочала створювати творчий проєкт про стоїцизм. Перший комікс з циклу присвячений Василеві Стусу – українському поету, дисиденту та борцю за незалежність України.

«Текст на ілюстраціях – це уривки з листа Стуса до сина. Я свідомо вибрала ті частини, які сьогодні можуть стати настановами для нас усіх, адже виховання патріотизму і сили - це не завжди те, що можуть дати вчителі й батьки, але те, до чого людина здатна дійти своїм розумом, шукаючи натхнення у сильних особистостях.

У коміксі зовсім відсутній колір, а зокрема у постаті Стуса, і півтони. Така технічна особливість є символом непримиренності й твердих переконань, що не змінювались під впливом страху за своє життя, туги за родиною чи тортур», – зазначила художниця.

Проєкт розкриває спогади поета про: заслання у радянські табори, найкращого друга Івана Світличного, прем'єру кінострічки «Тіні забутих предків», де Стус виступив із закликом встати усім незгодним із репресіями української інтелігенції, та ув'язнення і відбування покарання у карцері.
2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter