Лучанин знявся у трагічному фільмі про заробітчанство

05 Квітня 2016
Українську драму «Гніздо горлиці» цьогоріч влітку презентуватимуть на Одеському кінофестивалі. Згодом стрічка вийде у прокат. Це – фільм про одну з соціальних проблем українців – заробітчанство.

Головна героїня, сорокарічна Дарина лишає на Гуцульщині чоловіка й доньку і їде на заробітки в Італію. Через два роки повертається вагітною від багатого сеньйора. Жінці потрібно вирішити: залишити дитину і зруйнувати свою українську сім'ю чи зробити аборт і повернутися до сеньйора. Героїня у стражданнях шукає вихід між двома країнами й двома мужчинами.

[caption]
Околиці Чернівців, де велися зйомки[/caption]

Знявся у стрічці й актор, що родом з Луцька, Максим Канюка. Хлопець закінчив школу №1, а зараз працює у Київському академічному театрі юного глядача на Липках. Цікаво, що у Києві хлопець грає Лукаша у драмі «Лісова пісня» землячки Лесі Українки. Роль у фільмі «Гніздо горлиці» стала першою серйозною роллю Максима у кіно, до цього він знімався лише у серіалах. У стрічці лучанин зіграв Михася – хлопця, який закоханий у доньку головної героїні.

З режисером фільму Тарасом Ткаченком хлопець познайомився під час подій на Майдані, а точніше – коли разом визволяли вісьмох активістів, яких посадили в ізолятор. «Одного разу ми сиділи в машині й він розповів, що зніматиме таке кіно, запросив на кастинг», – пригадує Максим.

[caption]
Максим Канюка[/caption]

Трагізму й реалістичності історії про українське заробітчанство додає те, що у процесі зйомок помер виконавець однієї з головних ролей, актор Віталій Лінецький. Тож творцям фільму довелося переписувати сценарій. Таким чином, змінилась основна сюжетна лінія головної героїні та її чоловіка, якого грав Лінецький.

«Зйомки були важкими насамперед тому, що у нас помер актор Віталій Лінецький. Довелося чесати голови, що робити далі: перезнімати спочатку або переписувати сценарій. Зрештою таки переписали сценарій і дозняли фільм вже без Віталія Лінецького. Тож «Гніздо горлиці» виявився останнім фільмом Віталіка», – розповідає Максим Канюка.

[caption]
Актор Віталій Лінецький не зміг завершити свою роль у фільмі[/caption]

Звичайно, такий випадок долі позначився на сюжеті фільму. «Не можна сказати, що сюжет повернувся на краще. Такі обставини зробили фільм важчим, із розряду мелодраматичних. І, на мою думку, це може зробити його цікавішим для глядача. Такі обставини додали реалізму і надзвичайної правдивості фільму», – вважає актор.

Щодо загальної атмосфери зйомок хлопець відгукується дуже тепло. За його словами, у акторів було потужне бачення спільної мети, адже фільми в Україні нині знімати не легко. Максим пригадує, як гарно приймали їх місцеві жителі у Чернівцях.

[caption]
Максим у луцькому проекті «Фото патріота»[/caption]

Довідково:

«Гніздо горлиці» – український повнометражний фільм про проблему еміграції. Компанія-виробник – продюсерський центр «Інсайтмедіа». Режисер – Тарас Ткаченко, продюсер – Володимир Філіппов, оператор – Олександр Земляний, автор сценарію – Василь Мельник. У ролях: Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Ірма Вітовська, Олександра Сизоненко, Максим Канюка, Мауро Чіпріані, Ліна Бернарді, Микола Боклан, Сільвія Рубіно.

Бюджет фільму станом на момент запуску у 2014 році очікувався у сумі близько 16 мільйонів гривень. Зйомки відбувалися здебільшого у місті Чернівці та околицях Буковини. Виробництво стрічки консервували на півтора року через недофінансування з боку держави.

Офіційний трейлер фільму «Гніздо горлиці»
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter