Крадена гармоніка і «нотне невігластво»: 25 цікавих фактів про «The Beatles»

19 Січня 2015

19 січня 1963 року відбувся перший виступ легендарного гурту «The Beatles» на телебаченні.

Таблоїд Волині пропонує 25 цікавих фактів з життя й творчості учасників гурту.

1. Жоден із учасників гурту не знав нотної грамоти.

2. У свій час всі четверо, будучи британцями, одружувалися на американках.

3. Половина учасників квартету - лівші: Пол і Рінго.

4. Тітка Джона, Мімі, завжди говорила: «Гітара - хороший інструмент. Однак, вона непридатна для заробляння грошей». Ставши багатим, Джон купив тітоньці віллу, у якої була мармурова стіна з цією цитатою.

5. Першим професійним музичним інструментом, який придбав Пол Маккартні, стала бас-гітара у формі скрипки від Hofner.

6. Під час концертів в Гамбурзі музикантам довелося використовувати струни з клубних піаніно через те, що вони не мали грошей на купівлю нормальних струн.

7. Гурт «The Beatles» був першим, хто розмістив ударну установку на передній план сцени. Дебют відбувся в рідному Ліверпулі. Після того як Піта Беста ледь не розтоптали фанатки, що кинулися на сцену, такий хід був скасований.

8. Гурт став першим в історії, хто надрукував на зворотному боці обкладинки альбому тексти всіх пісень. Альбом «Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band».

9. Джон Леннон частіше був ведучим вокалістом в піснях гурту, ніж Пол Маккартні (102 проти 97).

10. Губна гармоніка, яка звучить у пісні «Love Me Do», була вкрадена Джоном влітку 1960-го року в музичному магазині нідерландського містечка Арнем.

11. Альбом «Please Please Me» став єдиним, в якому авторство пісень позначалося як «McCartney/Lennon». Усі наступні позначалися стандартним «Lennon/Mccartney».

12. За свій перший альбом кожен з учасників гурту отримав по 29 фунтів стерлінгів.

13. Пісня «Girl» стала першою у творчості «The Beatles», яку випустили в СРСР. Це сталося в 1967-му році.

14. Державний гімн Франції використаний у вступі пісні «All You Need Is Love».

15. Після випуску в 1967-му році треку «Penny Lane» влада Ліверпуля зазнавала серйозних збитків через крадіжки табличок на будинках. У підсумку було вирішено писати назву вулиці та номер будинку прямо на стінах будівель.

16. Перед першим масштабним турне гурту компанія «Baskin-Robbins» виготовила спеціальне морозиво «Beatle Nut».

17. Джордж Харрісон став основоположником благодійних концертів. 1 серпня 1971 музикант організував два благодійних концерти в підтримку Бангладеш.

18. У пісні «Hey, Jude» можна почути вигук Пола: «Oh, fucking hell!». Це була реакція на неправильний акорд. За наполяганням Джона, фразу залишили в оригінальному записі й лише злегка приглушили. Слухаємо з 2:56 по 2:58. Пісню «Hey, Jude» Пол Маккартні написав синові Джона Джуліану напередодні розлучення його батьків. Джуліан Леннон купив ноти пісні на аукціоні в 1995-му році за 25 000 фунтів стерлінгів.

19. Композиція «Can’t Buy Me Love» була записана всього з 4-х дублів!

20. У пісні «She Said, She Said» рядок: «Вона сказала, вона сказала:«Я знаю, що значить бути мертвим». Цим знанням ділився мертвий Пітер Фонда з Джоном Ленноном в його галюцинації під ЛСД.

21. Перший запис «The Beatles» зробили в 1958-му році. Це була платівка, записана в місцевій студії за п'ять фунтів. Через 23 роки цю платівку Пол викупив в одного з учасників запису - Даффа Лоу.

22. Щоб посидіти за шкільною партою Рінго Стара, необхідно заплатити п'ять фунтів стерлінгів.

23. Спочатку, композиція «Yesterday» називалася «Яєчня» (Scrambled Eggs). Ось як звучав перший рядок: «Scrambled eggs, oh my baby how I love your legs».

24. Остання спільна фотосесія всіх учасників гурту відбулася в 1969-му році. 22 серпня квартет музикантів, а також Йоко Оно, Лінда Маккартні, вівчарка Марта і два ослики позували в Тіттенхерстському Парку.

25. У всіх учасників групи є іменний астероїд.

Джерело

33
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter