Еротика та духовність: Музей Корсаків презентував нову експозицію. ФОТО

13 Квітня 2019

Фото: Аліна ХОЛБАН

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулася презентація виставки Володимира Лободи «Сотня. Малярство, скульптура».

Володимир Лобода – український художник: маляр, графік, скульптор і поет. Один із найяскравіших представників андеґраунду кінця 1960 – початку 1990-х років. Художник малює переважно темперою та олійними фарбами.


На виставці у МСУМКу, відкриття якої відбулося 12 квітня, представлені роботи різних періодів творчості художника: від ранніх пошуків форми та пластичної мови до експресивних ліній та складних тем пізнього періоду.

Через яскраві образи та колірну емоційність художник веде діалог з глядачем на філософські теми минувшини та сьогодення, релігії та культури, народу та індивідууму.


Окремої уваги заслуговують елементи чуттєвої еротичності в роботах Лободи. Сміливі образи та напружена динаміка правдиво та безкомпромісно передають глибинну сутність оголеної натури. Проте митцю раз у раз вдається майстерно балансувати на межі між легкою сексуальністю та брутальною вульгаризацією.


Окрім малярства, на виставці також представлені скульптурні твори автора. Центральним експонатом-інсталяцією скульптурного доробку Лободи є цикл «Сотня», що налічує понад 200 дерев’яних скульптур, які утворюють коло. Художник каже, що постаті, зображені в інсталяції, сповнені гідності й поваги. Над створенням «Сотні» Володимир Лобода працював упродовж 1990–2000-х років.


Виставка «Сотня. Малярство, скульптура» триватиме протягом місяця. Як проанонсувала засновниця музею Леся Корсак, наступним митцем, з творчістю якого МСУМК знайомитиме відвідувачів, буде видатний художник та графік Володимир Бахтов.***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter