Дитячою мовою про важливе: як у Музеї Корсаків стартував Lutsk Junior Theatre. ФОТО

08 Листопада 2019

Текст і фото: Аліна ХОЛБАН

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків 7 березня зібралося чимало дітей та дорослих. Саме тут стартував щорічний театральний фестиваль Lutsk Junior Theatre, в рамках якого дитячі колективи з різних міст України презентують свою творчість, знайомляться один з одним та обмінюються досвідом.

Тематичний діапазон вистав цьогорічного фесту виявився широким та подекуди не зовсім дитячим. Простою мовою юні актори говорять з глядачем на суспільно важливі теми, ставлять складні питання та закликають до роздумів. Наприклад, дитячий театр «Дивосвіт», який завтав до Луцька з Тернопільщини, представив виставу «Майбутнє?!» за оповідання Рея Бребдері «Усмішка».

«Коли я запропонувала дітям зробити цю виставу, я була вражена, що для них вона стала улюбленою, – дилиться керівниця колективу Людимила Кулька. – У своєму творі Бредбері передбачає, яким буде світ після ядерного вибуху у 2061 році. У нашій виставі ми розповідаємо про те, чому люди знищують свою планету. Тема дуже актуальна».

Жінка додає, що над виставою, в якій беруть участь діти від 5 до 16 років, колектив працював три місяці.

Зазначимо, що у спектаклях-учасниках Lutsk Junior Theatre можна побачити не лише дітей, але і старше покоління. Наприклад, 68-річна Галина Жиляк грає у виставі «Три бажання феї» дитячого театру творчої студії Наталії Журавльової.

«Театр я люблю змалку: була задіяна у шкільних виставах, завжди грала Любку Шевцову. А в цей театр потрапила через Інститут третього віку. Наталія Журавльова проводила майстер-клас по театральному мистецтву і таким чином я потрапила на сцену. Грала спочатку Зимову дорогу і Білого птаха у театрі "Золотий вік", – розповідає жінка. – Сьогодні я виконую роль злого Троля. Тут грають найменші дітки зі студії Наталії Журавльової. З ними дуже приємно працювати, вони заряджають позитивною енергією».

Актриса каже, що це вже друга чоловіча роль у її репертуарі, тож вжитися в образ казкового персонажа було легко.

Фестиваль Lutsk Junior Theatre триватиме до 9 листопада та охопить ще дві локації: Волинський обласний академічний театр ляльок та «ГаРмИдЕр ангар-stage». Свої сценічні твори представлять дитячі колективи з Харкова, Одеси, Рівного та Львова.***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter