День і ніч серед сучасного мистецтва: Музей Корсаків долучився до Всеукраїнської акції. ФОТО

19 Травня 2021

Людям підпалювали руки, їх залишали в темряві, змушували шукати квіти банана та танцювати під Modern Talking. Таким чином відвідувачі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків долучилися до Всеукраїнської акції «Ніч музеїв».

Журналістка «Район.Луцьк» також там побувала.

Музей Корсаків спершу зустрів тишею і порожніми залами. Проте у великому залі на очі відразу потрапляли мольберти, розставлені півколом, та баночки з фарбою. Перший майстер-клас розпочався з запізненням на пів години, коли нарешті почали сходитися люди. Після короткого пояснення художники-початківці взялися за пензлі та почали малювати портрети у стилі кубізму і качечку.

«Я востаннє малював у школі. Це була карикатура на викладача», – поділився автор диво-птаха Ярослав.

Усі учасники цілком розкрили свій творчий потенціал і качечка вийшла достатньо кубічною.


Наступним пунктом програми, яку організувала громадська організація «Центр сучасного українського мистецтва Корсаків», були хімічні досліди в Музеї науки і техніки. До того часу кількість відвідувачів збільшилася, тому навколо столу з реактивами у напівтемряві зібрався маленький натовп. Для розігріву працівник музею підпалив п’ятигривневу купюру, а тоді неушкоджену відклав убік.

Після ще кількох наукових фокусів до столу покликали добровольців. Першій волонтерці намочили руки спеціальною піною і піднесли запальничку. Пів метровий вогняний язик на мить вирвався з долоні дівчини, освітив усе й погас. Більшість глядачів швидко вистроїлися в чергу, щоб і собі попідпалювати руки.


Весь цей час, окрім звичного рояля в Музеї сучасного мистецтва, відвідувачі могли грати на барабанах, бубнах, дитячому ксилофоні, піаніно та навіть на електрогітарі в Музеї науки і техніки. Люди активно цим користувалися. Протягом усього дійства за рояль сідали місцеві віртуози, а в кутку з барабанами й гітарою збиралися імпровізовані гурти, які й створювали музичний супровід обом музеям. Коли ж музиканти втомлювалися, працівник музею ставив оригінальні старі платівки з класичним роком на колекційному грамофоні.


Хімічні досліди були не останніми експериментами з хімією. Серед повної темряви у світлі червоної лампи людям показали наукову магію проявлення старих фотографій. З плівки, яку хтось віддав музею, на очах у відвідувачів з’явилися кілька чорнобілих весільних фотографій. Охочі теж могли спробувати проявити фото.


Любителі поезії зібралися в «Робітні» на літературну годину «Сходинка». Поети-початківці по черзі сідали на стілець під прожектором і читали власні вірші для вдячної аудиторії, яка складалася переважно з таких же поетів початківців та їхніх друзів. Були там і невпевнені спроби пера і майже сформований стиль, але ніхто не зустрів осуду.


Тоді настала, мабуть, найвеселіша частина програми – квест по всіх музеях AdrenalinCity. Учасників поділили на три команди, кожній з яких в телеграмі надсилали зашифровану локацію, яку команда мала відгадати і виконати там певне завдання, а підтвердження надіслати у відповідь. Близько години коридорами і парковкою бігали стурбовані люди, які намагалися зрозуміти, як серед книжок заховали срібний мольберт і що поєднує туристів і квіти банана.Квест однозначно виявився досить пізнавальним для всіх учасників, особливо в частині орієнтування на місцевості, а на фініші учасників чекали призи. Найшвидші отримали сертифікати на 500 гривень в будь-який заклад AdrenalinCity та квитки в кіно. За словами одного з учасників, тепер вони зможуть безкоштовно поїсти. Інші два місця розділили між собою відповідно сертифікати та квитки в кіно.

«Було дуже весело і спортивно, бо ми багато бігали. Було цікаво, я нарешті побачила всі десять музеїв, які тут є, бо раніше не бачила жодного. Було справді дуже цікаво й інформативно», – поділилася враженнями учасниця Олена.


Найбільш очікуваним і традиційним для ночі музеїв заходом була екскурсія з ліхтариками. Вкотре в залах музею настала темрява, людям роздали ліхтарики і показали найбільші роботи в новому світлі.

Безпосередньо вночі відвідувачам показали бульбашкове шоу, а тоді запросили не перегляд фільмів.

Оксана КАШТАЛЯН0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter