«День для мами»: у Луцьку влаштували свято для жінок, які врятувалися від війни

10 Травня 2022

У День матері, 8 травня, луцькі волонтери організували благодійний захід для вимушених переселенок та їхніх малюків під назвою «День для мами».

Відбулося дійство в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, що в культурно-розважальному центрі «Адреналін Сіті». Про це пише Район.Луцьк.

Одна з ініціаторок заходу, багатодітна мама та волонтерка Тетяна Дончева каже, що на меті вони мали показати переселенцям гостинність лучан, а також хотіли підтримати їх.

«Це гарний привід згуртувати їх, підбадьорити, познайомити між собою. Для них це буде нагода побачити, що вони не одні і ми про них дбаємо та піклуємось. Коли як волонтер я спілкуюся з людьми, які пережили жахи війни, то нерідко буває таке, що й не знаю, які слова підтримки підібрати. Тому, важливо їм цю підтримку показувати на ділі», – зазначила Тетяна.


Ще одна організаторка, засновниця ГО «Ініціатива Вільний простір» Наталія Дятловська каже, що було бажання зробити свято, на якому комфортно буде всім, адже на захід прийшли не лише біженки, а й місцеві мами. Надзвичайно важливо, каже Наталія, підбадьорювати цих людей, не говорити лише про біль та страждання, адже саме цього агресор очікує.

«Два роки я не займалася громадською діяльністю. Але, коли прийшла війна, я зрозуміла, що прийшов час знову підняти це питання і послужити людям. Для мене це певна робота і певна здатність принести користь країні. Я не велика націоналістка і ніколи такою не була. Я, скоріше, за людей. Якби я була американкою, я б це робила для Америки», – зазначила Наталія.


Для присутніх організували мініконцерт. До свята на волонтерських засадах також долучилися заклади громадського харчування. Матусі-біженки мали можливість посмакувати вишуканими ресторанними закусками, скуштувати десерти і випити кави.

Приміщення Музею сучасного українського мистецтва Корсаків організаторам теж дали в користування на безоплатній основі, розповіла директорка бізнес-академії РМВА Тетяна Репницька. Вона також зазначила, що в РЦ «Адреналін Сіті» є дві локації, де живуть вимушені переселенці. На одній з них є близько дві сотні ліжкомісць, на іншій – понад сто.

«За два місяці війни «Адреналін Сіті» надав прихисток понад тисячі людям, що втекли від війни. Зараз в розважальному центрі проживають 160 дорослих і майже 30 дітей», – сказала Тетяна.


Для присутніх організували міні-концерт. До свята на волонтерських засадах також долучилися заклади громадського харчування. Матусі-біженки мали можливість посмакувати вишуканими ресторанними закусками, скуштувати десерти і випити кави.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter