Успішно!

біхелсі

Де шукати роботу: відбувся щорічний «Ярмарок кар’єри». ФОТО

У стінах Луцького національного технічного університету відбувся щорічний традиційний «Ярмарок кар’єри». Чимало студентів завітали на захід, аби більше дізнатися про умови роботодавців, пропозиції щодо працевлаштування та потреби на ринку праці.

Фото: Юлія ФІЛІРОВСЬКА

У стінах Луцького національного технічного університету відбувся щорічний традиційний «Ярмарок кар’єри». Чимало студентів завітали на захід, аби більше дізнатися про умови роботодавців, пропозиції щодо працевлаштування та потреби на ринку праці. Загалом, до уваги молоді були представлені близько 10 роботодавців. Серед них як державні, так і приватні підприємства, потужні корпорації, холдинги тощо. Відтак, відкриті вакансії представили: ТОВ «Технологія базальту», СП ТОВ «МОДЕРН-ЕКСПО», ТОВ «Інтердевелс», ПАТ «Волинь-авто», ТзОВ «Пакко холдинг», ПРАТ «Едельвіка», Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.







 

Захід розпочав ректор Луцького НТУ Петро Савчук, зауваживши, що студентство та роботодавці – наші надія та майбутнє: «Безумовно, наш ВНЗ для студентів, однак те, що за межами університету – для випускників. Ми проводимо традиційний захід, однак цьогоріч ізюминкою є те, що головним організатором є не ми, а центр зайнятості, за що я дуже вдячний його керівнику Роману Романюку– стейкхолдеру, одному з кращих випускників Луцького НТУ. Він не лише знаходиться на нашій дошці пошани, а й щодня реально допомагає студентам та випускникам. Поряд з тим, Луцький НТУ зміцнюється, розвивається, з’являються нові можливості. Буквально сьогодні я вів розмову з декількома закладами освіти в області, які імовірно ввійдуть до складу нашого ЗВО. Надіюся, що університет з периферійного перетвориться в потужний, регіональний та багатогалузевий. Тому мені приємно бачити у цих стінах тих роботодавців, які піклуються про завтрашній день, адже молодь відкриває перспективи. Я говорю про такі підприємства як «Едельвіка», де за чотири дні нам пошили 500 мантій, це «МОДЕРН-ЕКСПО», працівники та представники якого регулярно проводять тренінги, майстер-класи, навчання для студентів та інші. Як демонструє світова практика, той, хто співпрацює з ВНЗ, є безумовно конкурентним на ринку праці. Дякую усім і бажаю результативності заходу. Студенти, не будьте пасивними, отримайте максимум від того, що вам пропонують, це ваш шанс».








 

Потому до слова запросили директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка. «Мені особливо приємно бути в рідних стінах, як сказав Петро Петрович, я не так давно тут навчався. Ми зібралися, аби презентувати вам ярмарку кар’єри, фактично платформу, яка націлена на те, щоб дати зрозуміти вам, студентам, що таке ринок праці, що собою являють роботодавці і які є вакансії. Вже сьогодні ви можете скористатися послугами центру зайнятості, а не тоді коли отримаєте дипломи. Ми демонструємо, що є яскравим прикладом сучасної сервісної служби. У народі подекуди кажуть «біржа праці» - не правда. Помер радянський союз, померла біржа праці. Сучасна, крута, прогресивна сервісна служба! Ми мобільні, потрібні та допомагаємо реальними діями. Сьогодні у нашій базі майже три тисячі вакансій, це багато, це три тисячі варіантів, де кожен з вас може себе знайти. Тому ми сьогодні у вас. Долучайтеся до активного спілкування з нашими партнерами – роботодавцями, адже на Волині є дійсно прогресивні компанії. Так, нещодавно керівник «МОДЕРН-ЕКСПО» озвучив середній розмір заробітної плати по підприємству – 15 000 гривень. Заохочую вас до нових знань, сили волі та характеру, ніколи не опускайте руки!», - зауважив він.










 

Начальник відділу організації профорієнтації Волинського обласного центру зайнятості Наталія Балакіна також розповіла про мету заходу та можливості, які ярмарок кар’єри відкриває молодим людям:

«Захід відбувається в рамках співпраці обласної служби зайнятості із Луцьким НТУ, в рамках реалізації проекту «Центр кар’єри». Наша співпраця триває уже більше 8 років. Мета сьогоднішньої зустрічі – ярмарок кар’єри, спрямований на допомогу молодим людям зорієнтуватися у потребах ринку праці, вимогах роботодавців. Студенти мають нагоду безпосередньо поспілкуватися із роботодавцями, залишити контакти і резюме. В ході заходу відбуватиметься навчальний семінар, організований фахівцями служби зайнятості, на тему «Майстерність самореалізації: селфменеджмент». Крім того, діє інформаційно-консультаційний пункт обласної служби зайнятості, де можна пройти тестування, аби визначити свої здібності і професійні задатки. Студенти мають нагоду ознайомитися із вакансіями, які зареєстровані у службі зайнятості, з можливостями інноваційних сервісів щодо написання резюме, складання відео-резюме, проходження скайп-співбесід і відповідно почати кар’єру зі студентської лави».










 

Крім того, Наталія Балакіна зазначає, що вікових обмежень щодо студентів центр зайнятості перед собою не ставить, оскільки здобувач освіти повинен шукати потенційне місце роботи з перших днів навчання у ЗВО. Тільки так, він зможе стати кваліфікованим працівником і отримати безліч пропозицій щодо місця роботи.

«Ми дотримуємося такої думки, що роботу потрібно шукати з першого дня, коли ти вступив у навчальний заклад. Коли ти шукаєш і цікавишся роботодавцями, з якими ти потенційно міг би працювати, ти вивчаєш його вимоги, удосконалюєш себе і виходиш підготовленим кваліфікованим працівником. Тим паче, у зв’язку із міграційними процесами роботодавці дуже зацікавлені у молодих людях, вони готові навчати, закріплювати на виробництві, створювати максимально сприятливі умови для того, щоб молода людина могла закріпитися на робочому місці», - розповідає жінка.



 

Своєю чергою, представник ПРАТ «Едельвіка» зазначає, що їхня присутність на ярмарку кар’єри не даремна, адже підприємство шукає кваліфікованого працівника. Отож, охочий може отримати нагоду потрапити до них на роботу: «На жаль у нас вакансій мало, дуже нам потрібен інженер-електронік із досвідом роботи, аби людина розумілася у схемах будування електричних машин. Вікових обмежень у нас немає, це може бути і студент-першокурсник і випускник. Ми брали багато працівників із училищ, студентів, які проходили у нас практику і залишалися працювати. Так само працюють у нас люди доволі старшого віку, головне, аби людина підходила нам, а ми їй».

Натомість декан факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ Олександр Бондарськийнаголошує, що подібні заходи варто проводити частіше, адже вони дають змогу студентові на живо поспілкуватися із працедавцем і впливають на ефективність працевлаштування.

«Такі заходи у нашому університеті відбуваються традиційно. Вважаю, що їх варто проводити ще частіше, адже студенти не завжди мають можливість познайомитися із підприємствами, які є на території міста Луцька та Волинської області і які пропонують робочі місця. Тут є така можливість, адже молодь безпосередньо спілкується із представниками підприємств, роботодавцями, отримують потрібну інформацію і мають певне бачення, де можна працевлаштуватися після закінчення університету. Разом з тим, їх цікавить і підзаробіток під час навчання. Ми це дозволяємо у вигляді вільного відвідування лекцій, індивідуальних планів. Якщо робота по спеціальності – це дуже добре, бо студент отримує крім теоретичних знань ще й фахову підготовку. Частина студентів нашого факультету будівництва і дизайну користуються такою можливістю. Їм вдається вивчити специфіку роботи цього підприємства і керівники, знаючи про те, що студент має певний потенціал, запрошують на роботу. Подібні заходи суттєво впливають на ефективність працевлаштування, тому навчальний відділ, декани, усі, хто дотичний до реалізації заходу дуже добре спрацьовують. І звичайно, велика допомога надходить від центрів зайнятості, які допомагають і дуже важливо, що вони запрошують роботодавців, надають наочні матеріали, інформують молодь», - резюмував декан ФБД.




 

 

Додати новий коментар