Бензопили та скульптури просто неба: як Музей Корсаків святкує першу річницю. ФОТО

21 Серпня 2019

Текст і фото: Аліна ХОЛБАН

Близько двох десятків скульпторів по дереву 20 серпня з’їхалися до Луцька на перший грандіозний симпозіум майстрів, що стартував у культурно-розважальному центрі «Адреналін Сіті». Масштабний захід триватиме до 25 серпня.

«Korsak carving festival» – перший у Луцьку скульптурний фестиваль подібного формату, присвячений першій річниці Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та десятій річниці «Адреналін Сіті».

«Ми довго думали, як відсвяткувати річницю МСУМКу. Ідей було багато, але одного разу ми познайомилися з молодим скульптором Іллею Липкою, який запропонував такий формат і став куратором фестивалю, – каже натхненниця та керуюча партнерка МСУМКу Леся Корсак. – Ми були раді його ентузіазму».

Ілля Липка – молодий митець родом з Волині. Нещодавно він закінчив Львівську національну академію мистецтв і наразі живе та працює у Львові.

«Це була спільна ідея: і я, і Віктор Іванович Корсак хотіли провести такий фестиваль, тому, обговоривши деталі, ми почали працювати над ним разом», – розповідає скульптор.

Як зазначила Леся Корсак, головна мета МСУМКу – це налагодження зав’язків між митцем та глядачем, а також створення постійного потоку культурно-просвітницьких програм. Тому перший скульптурний фестиваль вирішили вивести не тільки за межі музейного простору, але і розширити його до міжнародних масштабів. Так, окрім митців з різних регіонів України, у заході взяли участь скульптори з Німеччини, Білорусі, Вірменії та Словаччини.

Після урочистого відкриття та знайомства з учасниками «Korsak carving festival» на території «Адреналін Сіті» стартувало змагання «speed carving», в рамках якого митці мали створити скульптури з дерева за обмежений проміжок часу.

Протягом п’яти днів майстри створюватимуть скульптури на задану тематику, а 25 серпня їхні твори оцінюватиме комісія. До цього часу кожен бажаючий може відвідати «Адреналін Сіті» та подивитися, як працюють митці. Слід заначити, що у фестивалі передбачений призовий фонд: нагорода переможця становитиме 1 000 доларів, а митці, які посядуть друге та третє місце отримають 500 та 300 доларів.


































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter