15 міфів про здоров'я

20 Січня 2015

Скарбниця народної мудрості містить безліч чудових, усім відомих міфів про здоров'я. Інформація про них повторювалася всюди так часто, що міцно засіла в головах у багатьох. Деякі і донині продовжують вірити у це.

Коли йдеться про здоров’я, важливо визначити, де правда, а де вигадка.

1. Морква покращує зір

Один із найпоширеніших міфів. Вважається, що завдяки високому вмісту вітаміну А, споживання моркви покращує зір. Цей міф з'явився в часи Другої Світової Війни. Британська інтелігенція в спробі приховати використання радарів, поширила міф про те, що пілоти знищили німецькі об'єкти завдяки тому, що їли багато моркви і від цього у них був гарний зір.

Насправді морква дійсно корисна в профілактичних цілях. Однак зробити ваш зір кращим вона не здатна.

2. Вечерю віддай ворогові
Найпопулярніше, що ми чуємо, коли хочемо скинути зайву вагу - не їсти після шести.

Однак дослідження не підтверджують, що калорії, які ви з'їли ввечері (і навіть вночі!) чимось відрізняються від «ранкових». Люди набирають вагу, коли їдять більше, аніж спалюють, незалежно від часу прийому їжі.

А от сніданок дійсно бажано з'їсти самому. Деякі дослідження пов'язують пропуск першого прийому їжі з набором ваги. Секрет простий: якщо ви пропускаєте один прийом їжі, ви з більшою ймовірністю переїсте наступного разу. А коли ви харчуєтесь регулярно, шансів переїсти менше.

Найефективніша дієтична порада - спалюйте більше калорій, ніж споживаєте! І ви не будете набирати вагу незалежно від того, о котрій ви вечеряєте.

3. Шоколад викликає прищі

Немає ніяких наукових доказів, що шоколад викликає прищі. З таким же успіхом можна сказати, що молоко, цукор і масло також викликають прищі.

4. Кава вимиває кальцій з організму
Дослідники з'ясували, що підвищене споживання кофеїну дорослими може несуттєво знизити засвоєння кальцію. Але цей ефект настільки малий, що навіть одна столова ложка молока компенсує ці втрати. Пийте каву з молоком!

5.Наш мозок задіяний тільки на 10%

Це твердження приписують Альберту Ейнштейну, але немає ніяких доказів цьому.

Відповідно до проведених досліджень, було встановлено, що не існує абсолютно бездіяльних частин мозку.

6. Шпинат робить нас сильнішими

При згадці цього овоча, відразу згадується моряк Папай, який їв його у великих кількостях і був дуже сильним.

Оскільки у шпинаті міститься мало заліза, то цей овоч не тільки не робить нас сильнішими, але й навіть навпаки.

7. Жуйка перетравлюється сім років

А от і ні! Жуйка найчастіше взагалі не перетравлюється, так що навіть якщо ви випадково проковтнули гумку, то вона просто-напросто вийде з вас, як і більшість того, що ваш організм не засвоює.

Жувальна гумка, яку ви проковтнули, може викликати проблеми тільки в тому випадку, якщо вона потрапляє всередину разом з іншими предметами, яких не повинно бути у вашому шлунку. Журнал Scientific American наводить приклад, коли 4-річна дівчинка постраждала від непрохідності кишечника, викликаної грудкою жуйки з 4 монетами в ній.

8. Те, що впало, НЕ пропало?
Прикро, коли те, що ви дуже хотіли з'їсти, падає на підлогу. Але якщо швидко підняти - нічого страшного, так?
На жаль, це не так. Бактерії можуть забруднити їжу за тисячні долі секунди. Тести показують, що волога їжа збирає більше бактерій, аніж суха, але не існує «безпечного періоду». Радше, безпека залежить від чистоти поверхні, на яку впала їжа.
Будете ви це їсти чи ні, вирішувати вам, але підіймати з підлоги в громадських місцях у будь-якому випадку небезпечно.

9. Відмова від м’яса продовжує життя

За статистикою, вегетаріанці живуть довше, ніж м’ясоїди. Однак справа не в м’ясі, а в здоровому способі життя, яке притаманне більшості вегетаріанців. Зазвичай, вони не вживають алкоголь, не курять і частіше займаються спортом.

10. Не можна плавати після їжі

Деякі батьки кажуть, що не можна плавати протягом півгодини після їжі, інші говорять, що потрібно почекати годину. Теоретичне обґрунтування цього полягає в тому, що перетравлювання їжі викликає приплив крові до шлунка, що знижує кількість крові, доступною для м'язів, а це підвищує ймовірність судоми.

Насправді, після їди краще не займатися взагалі інтенсивними фізичними навантаженнями, тому що можуть виникнути проблеми з м'язами або шлунком. Але ось легкі і спокійні вправи, в тому числі купання цілком дозволені.

А от після вживання алкоголю дійсно краще не лізти до води.

11. Йогурт покращує травлення

Один з найживучіших сучасних міфів про здоров'я. Ми постійно чуємо в рекламі йогурту про користь для травлення, про те, наскільки йогурти хороший засіб для підтримки стрункості завдяки вмісту пробіотикам, «хорошим бактеріям» та іншим складними словами із привабливими латинськими суфіксами.

Дійсно, в людському тілі бактерії тісно пов'язані в тому числі з метаболізмом і ожирінням. Однак, ми так і не зрозуміли, прочитавши купу літератури, чим трильйону бактерій в нашому тілі може допомогти йогурт. Незважаючи на те, що доходи бізнесу з продажу пробіотиків досягли 23 млрд доларів в 2014 році, йогурту, який відновить бактеріальний баланс, все ще не існує.

Це зовсім не означає, що йогурт шкідливий, проте його користь сильно перебільшена. Крім того, в йогуртах міститься багато цукру, який, погодьтеся, у великих кількостях шкідливий і провокує зайву вагу.

Любите йогурти? Знайдіть (або найкраще приготуйте самі) корисніший власноруч - без цукру. Інакше можна отримати абсолютно протилежний бажаному результат.

12. 1 яблуко на день - і лікар не потрібний
Яблука багаті вітаміном C і клітковиною. Звісно, обидва цих компонента важливі для нашого здоров'я, але це не все, що йому потрібно. На жаль, яблука не здатні захистити організм від вірусів чи бактерій. Так що пийте ліки від застуди, навіть якщо їсте яблука.

13. 8 склянок води на день. Не менше!

Ідея про саме вісім склянок води виглядає досить дивно. Дослідники не знайшли зв'язку між кількістю води, яку ви випиваєте і розвитком захворювань нирок, серця, рівнем натрію або станом шкіри у здорових людей. Крім того, люди отримують велику кількість необхідної їм води з їжі та інших напоїв.

Однак є один хороший аргумент на користь того, щоб пити більше води. Це позбавлена калорій альтернатива іншим напоям (особливо солодким). Ті, хто п'є воду, споживають менше калорій.

Пийте, коли відчуваєте спрагу - і не рахуйте склянки.

14. Хрускіт пальцями викликає артрит

На щастя, і це твердження хибне. Любите хрустіти пальцями? Це лише може дратувати всіх навколо. Але навіть ті, хто робить це постійно протягом довгих років, не схильні до артриту більше, ніж ті, хто цим не захоплюється.

До того ж, за спостереженнями психолога Оксани Альберті, суглобами пальців частіше хрустять чоловіки, ніж жінки. «Така звичка говорить про внутрішню невпевненість у собі», — додає вона.

15. Морозиво ускладнить застуду
Якщо вже ви все-таки застудилися і залишилися вдома, можна без сумнівів потішити себе порцією морозива. На щастя, думка, що молочні продукти стимулюють вироблення слизу, помилкова. ЛІкарі стверджують: насправді заморожені молочні продукти можуть заспокоїти хворе горло і дати організму потрібні під час хвороби додаткові калорії. Дякуємо за цю новину, лікарю!

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter