В «Адреналін Сіті» покажуть фільм про один з найбільших злочинів радянської влади

05 Червня 2019

З 6 по 12 червня включно кінокомплекс «Адреналін», що у РЦ «Адреналін Сіті», запрошує на перегляд документального фільму «Будинок “Слово”».

Стрічка розповідає про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник у 20-30-х роках у Харкові. У 66-ти квартирах будинку під назвою «Слово» жили найвідоміші представники української культури: Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталя Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний, Раїса Троян та інші. Протягом кількох років зібрану в одному місці інтелігенцію було репресовано, розстріляно чи «перероблено» у співців партії.

Авторами сценарію виступили Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук. Творці використовували лише документальні матеріали, фотографії та кінозйомку, яку витягли з архівів СБУ, інститутів та університетів, недоступну раніше для широкого загалу. Але «Будинок “Слово”» – більше ніж документальний фільм. Поєднання численних цитат письменників та поетів, партійних бонзів та тогочасних сексотів утворили сильний та емоційний мистецький твір.

Світова прем’єра «Будинка ”Слово”» відбулася в рамках конкурсної програми 33-го Варшавського кінофестивалю.

У 2018 році документальний фільм «Будинок “Слово”» був удостоєний національної премії «Золота Дзиґа», отримавши приз за кращій документальний фільм року.

Стрічку можна переглянути щодня о 17:05, у Срібній залі. Вартість квитка від 60 грн.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter