У Музеї Корсаків – відкриття інсталяції Анатолія Твердого «Нарцис»

30 Липня 2020

Багатим на мистецькі події видався липень для Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Початок місяця ознаменував себе презентацією оригінального проєкту «(De)термінація» за участі художників зі всієї України. Днями відбулось відкриття виставки Романа Яціва «Оптимістичні варіації», а вже сьогодні МСУМК зустрічає знаного художника з Одеси – Олександра Ройтбурда.

Завершується липень презентацією у Чільній залі інсталяції Анатолія Твердого «Нарцис» (авторська техніка).

«Отже, чекаємо на вас завтра, 31 липня о 19:00. Вхід вільний (у масках+дистанція)», – додали організатори.

Нарцисизм – риса характеру, що полягає у надмірній самозакоханості і завищеній самооцінці. Термін походить з грецького міфу про Нарциса – вродливого юнака, який не відповів взаємністю закоханій у нього німфі Ехо. У покарання за це він був приречений закохатися у власне відображення у воді озера і помер від цієї любові, перетворившись у квітку.

Людина не в змозі подивитися своїми очима на власне обличчя. Доводиться задовольнятися відображенням в дзеркалі, емпірично вірити в те, що зображений об'єкт відповідає оригіналу. Відображення символізує те, чого не вистачає, те що відсутнє, щось бажане та ідеальне. У дзеркалі той, з ким людина себе ототожнює. Між ними виникає милування і бажання. Дзеркальні взаємини – це така інтерсуб’єктивність, яка є зустріччю віч-на-віч з самим собою. Людина здатна остаточно втратити зв’язок з реальністю. І єдиною реальністю стане власне відображення у дзеркалі.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter