У Луцьку відбудеться показ вистави «Військовий концерт» київського «Театру драматургів»

12 Травня 2023

Фото: Артем Галкін

В «Культурному укритті», просторі незалежного театру «Гармидер», у четвер 18 травня о 19:00 особлива подія — вистава «Театру Драматургів» (м. Київ) «ВІЙСЬКОВИЙ КОНЦЕРТ» у форматі пошуку, спроба пояснити собі себе після 24 лютого 2022 року.

Її режисерка та акторка Анастасія Сегеда знайома багатьом лучанам. Це вона грала у виставі театру «Гармидер» «Сто синонімів до слова говорити...», а перед 24 лютого готувалася до нової прем'єри у Луцьку, а натомість — залишилася на три місяці волонтерити у «Ангарі» та збирати кошти для ЗСУ, співаючи в рамках проєкту #angarmusicstage

А тепер Анастасія з колегами везе до Луцька свою виставу й чекає на зустріч.


«Пісні в очікуванні музики описують буденність війни, розбивають її на окремі складові-композиції: про сміливість та її відтінки (тікати або залишатися); поради тих хто пережив ХХ сторіччя; масові ракетні обстріли; "як ти?"; фотофіксацію реальності у пам’яті смартфонів, оскільки скоро реальності може не стати; військовий сторітелінг у тіктоці; мрії про життя після (перемоги)», - розповідають про виставу.

«Театр Драматургів» виник у Києві в лютому 2020 року, у ньому об’єдналося 20 українських авторів, аби створити театр, в якому головною цінністю буде текст. Це платформа для презентації текстів, навчання та обміну досвідом драматургів та підвищення ролі автора в українському соціумі. «Військовий концерт» – перша вистава цього театру, прем’єра якої відбулася в Києві у березні 2023 року.


«Робити повноцінну виставу у військовий час було не легко, але це важливо для нас, оскільки вона є засобом театральної розвідки світу, в якому ми опинилися після 24 лютого, можливістю зрозуміти, що з нами сталося. Ми запрошуємо глядачів порозмірковувати разом з нами за рік після початку повномасштабного вторгнення, що це з нами зробило, ким ми є зараз, де ми є зараз, і як це пов’язати із нашим попереднім і майбутнім досвідом. І хоч на афіші ми з гіркою іронією зазначаємо, що це 9 композицій про життя українців для західної аудиторії, але грати ми її будемо для самих себе», – каже драматургиня Анастасія Косодій.Режисерка: Анастасія Сегедa

Драматургиня: Анастасія Косодій

Актори: Ігор Колтовський, Анастасія Сегеда

Відеографка: Ірина Циба

Тривалість 1 година.

Вхід: квиток 200 грн, оплата на вході; обовʼязкова попередня реєстрація за посиланням.

Локація: Культурне укриття; місто Луцьк, вулиця Яровиця, 171
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter