У Луцьку відбудеться артпроменад «Так звучить Луцьк»

07 Вересня 2023

9 вересня о 19.00 на території Музейного простору «Окольний замок» з нагоди Дня міста відбудеться артпроменад «Так звучить Луцьк».


«Для міста він завжди був подією і святом. Ним ми відкривали туристичні сезони і запрошували туристів до Луцька.

Війна зламала наше усталене життя та плани на майбутнє. У нас залишились лише надії та сподівання. А також головне, велике і одне на всіх бажання - перемогти! Адже лише Перемога дозволить нам залишитись собою, зберегти нашу культуру та ідентичність. В цих умовах ми задавали собі питання: Чи проводити артпроменад? Чи на часі це сьогодні, коли ворог руйнує нашу країну, вбиває наших захисників і мирних жителів, залишаючи по собі страшні рани і шрами на наших містах, будинках, тілах, серцях і душах? Бо ж з цими шрамами нам доведеться навчитися жити. Жити, перемагати, гордитися, цінувати досвід, поважати чужий біль і рани.

Тому ми проводимо артпроменад. Так, він буде не таким, як ми звикли, бо війна вносить свої корективи. Але ми зберігаємо його ідею і суть, поєднуючи музику й архітектуру. Ми даруємо його місту і лучанам. Як тим, хто народився й прожив тут усе своє життя, так і тим, для кого Луцьк став прихистком через втрату своїх рідних домівок, своїх міст. За допомогою віршів і музики ми будемо «склеювати» країну, людей, і наші спільні рани душі й серця», – пишуть організатори.

У програмі артпроменаду:
- «Реквієм» Луїджі Керубіні у виконанні Архієрейського камерного хору «Оранта»
(керівник Василь Мойсіюк) та симфонічного оркестру Луганської філармонії під батутою львівського диригента Івана Остаповича;
- поезія Лізи Жарікової (Луганськ), Мар’яни Савки (Львів), Ольги Ольхової (Луцьк — Київ);
- перформанс від театру «Гармидер».


Режисерка заходу – Руслана Порицька.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter