Успішно!

біхелсі

«Протистояння»: у Музеї Корсаків відкривають першу «післякарантинну» виставку

Луцький Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує всіх охочих на першу «післякарантинну» виставку – відвідувачам представлять роботи сучасного українського митця з Дніпра Сергія Алієва-Ковики. 

Луцький Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує всіх охочих на першу «післякарантинну» виставку – відвідувачам представлять роботи сучасного українського митця з Дніпра Сергія Алієва-Ковики

Відкриття виставки «Протистояння» – у п'ятницю, 29 травня, о 17:00. У день відкриття – вхід вільний. Триватиме виставка до 21 червня.

«Людина та оточення – близьке, далеке. Друзі та вороги, зрада та самовіддача. Людина сама з собою – самовизначення. Хто я? Ворог, друг, зрадник. Хто я сам собі?

По суті, людина завжди знаходиться у стані протистояння як із зовнішнім оточенням так і з самим собою. Завжди стається духовний вибір – за чи проти. Робиш крок куди – добро це чи зло.

Протистояння – і в роботі з матеріалом: полотно, дерево, залізо.

Євангельські тексти найбільш узагальнено та разом з тим найбільш глибоко ілюструють ці мотиви. Ці історії Ісуса – духовні, моральні переживання кожної людини», – описують творчість митця організатори.

Як зазначає мистецтвознавця Зоя Навроцька, мистецтво Сергія Алієва-Ковики – це розлога по-справжньому епічна оповідь про білий світ, неперебутність його колооберту, про вічність і поступ сьогодення.

«Це, зрештою, важкі, сповнені трагосу роздуми художника про незмінну сутність людини на тлі швидкоплинності епох. Людини з її безсмертною душею, що спроможна як до високості злетів, так і до ницості падінь. Неначе стверджуючи Транквіліона (його незабутнє "людина – це світло і темрява, ангел та звір…"), візуальними засобами сучасного мистецтва Сергій Алієв-Ковика творить сагу нашого суперечливого часу, як зримий документ доби, її точну й болісну кардіограму, що стукотить у скронях виразно і невблаганно», – зазначає Зоя Навроцька.

«Протистояння» – виставковий проєкт художника, сформований на основі євангельських притч, який занурює глядача в світ грандіозних потрясінь, неймовірних пристрастей, разючих контрастів.

Сягаючи подумки аж до часів Ісусових, митець не просто ставить перед собою завдання вкотре переповісти найтрагічніші розділи Нового Заповіту, а крізь призму Священного манускрипту намагається осмислити нинішню українську реальність. Окупація, гібридна війна, кров, сльози, щоденні втрати на фронті, а ще – підлість і лицемірство, і тендітна межа поміж праведністю, честю, відвагою та безумством зрад, нікчемною мотивацією ганебних вчинків… Весь трагізм найновішої історії України…

Довідково:

Сергій Алієв-Ковика – малярство, гравюра, скульптура, книга.

Народився у с. Бабайківка, Дніпропетровської області у 1956 році.

Освіта:

Московський поліграфічний інститут, (майстерня Мая Мітурича) 1983-1988.

Персональні виставки:

Виставка фотографії «Йдучи» – музей «Літературне Придніпров’я», 2001
Виставка гравюри та малюнку – Дніпропетровський художній музей, 2006
Виставка живопису – Дніпропетровський художній музей, 2017
Виставка гравюри та малої пластики «Бестіарій» – галерея «Дукат» м. Київ, 2017
Виставка живопису «Пори року» – Дніпропетровський художній музей, 2019

Мешкає та працює у м. Дніпро.

Додати новий коментар