Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на виставку Тетяни Думан-Скоп

12 Січня 2022

Новий рік Музей сучасного українського мистецтва Корсаків розпочинає з відкриття унікальної виставки Тетяни Думан-Скоп «Понад часом: національне».

Отже, запрошуємо 21 січня о 17:00 у МСУМК. Вхід вільний. Виставка діятиме протягом місяця.

Варіативні досвіди різних поколінь, передусім ідеї Михайла Бойчука, розмірковування над текстами та надання матеріальної форми складним алегоріями, розповідь візуальними образами про невиражальне та незображуване, а ще вибудова діалогу між глядачем і текстом, котрий за суттю часто є апофатичним. Таким чином можна розповідати про багатьох художників, котрі малюють ікони. Однак, особливої цінності набувають випадки коли автор після численних експериментів, спроб та досліджень теоретичного матеріалу знаходить відповідну модель й через неї розкриває свій світ.

Саме таким є мистецький спадок Тетяни Думан-Скоп, адже тут, як й у дуже небагатьох майстрів, оригінальне малярство базоване на діалозі давньої вітчизняної художньої культури та візуальних практик ХХІ століття. Це стосується, як сакральних творів так й самобутніх картин-ілюстрацій до класиків української літератури Богдана-Ігора Антонича, Василя Стефаника, Василя Стуса, Бруно Шульца. Роботи Тетяни Думан-Скоп розповідають історії, що не відділені від нас ані часом ані відстанню, адже чудеса відбуваються тут й зараз. Як і відповіді, котрі, здавалося б, мали адресата століття тому є цілком відповідними до наших ситуацій та потреб. А водночас творчість Тетяни Думан-Скоп є зразок того, як було знайдено ключ до осягнення того чим є українська культура, й кожен може ним скористатись, а ще краще – зробити свій.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter