Чи слухають китайці «президента»: лучанка розповіла про святкування Нового року у Піднебесній

25 Січня 2020

Якщо свята закінчилися, а святкувати ще хочеться, можна продовжити зимові розваги китайським новим роком. Дата святкування вираховується згідно місячного календаря. Цього року китайський новий рік настав 25 січня.

Про те, як святкують початок нового року китайці, чи сідають за великий стіл та чи слухають привітання Сі Цзиньпіна за келихом ігристого, ми розпитали в лучанки Ясі Рамської, яка вже кілька років мешкає у Піднебесній.

«Китай дуже великий і дуже неоднорідний. Відповідно, і традиції святкування різняться. Спільним для всі є те, що новий рік у Китаї – сімейне свято, і для багатьох китайців це єдина можливість приїхати додому і побачити своїх рідних протягом року. Дехто з них має майже місяць канікул. Вихідні дають за тиждень до нового року – для підготовки. А потім святкування можуть затягнутися. Китайці кажуть, це час поїхати на свою «стару батьківщину», – розповідає Яся.

За її словами, багато людей також їдуть подорожувати, адже тривалі вихідні – чи не єдина можливість у році побачити світ. Яся з чоловіком вже кілька тижнів відпочивають у Таїланді.

«Господар готелю, в якому я тут живу, готується до китайського нового року, бо традиційно в ці дні навала туристів з Піднебесної».

Приготування до Нового року починаються заздалегідь. За тиждень до свята кожен день належить певній традиції.

«Один рік я жила в провінції Анхуей – це орієнтовно центр Китаю. Кожного дня за тиждень до нового року люди роблять якісь традиційні речі. В один – прибирають квартиру, на другий тушать м’ясо чи щось ще. Вже 25 січня сідають і починають святкувати новий рік».

Серед найвідоміших і найпоширеніших китайських традицій лучанка називає феєрверки

«Вважається, що феєрверки приносять радість і відганяють злих духів. Також китайці вішають на двері «гунь ліень». Це такі новорічні амулети на дверях. Зверху одна паралельно, і знизу дві. Фігури пов’язані з символом нового року, і робиться це для того, щоб символ року був прихильним до мешканців цього дому. На двері також вішають амулет «фу» – символ щастя».

Зі слів Ясі, китайці, як і ми, сідають за великий святковий стіл. Щоправда, традиція нічного святкування у них не поширена. Їдять і святкують вдень. На столі має бути обов’язкова традиційна страва баоцзи, чимось схожа до пельменів. Готують цю страву гуртом, адже вона допомагає об’єднатися та налагодити добрі стосунки напередодні свята.

«Одного разу нас запросила святкувати китайський новий рік сім’я. З’їхалися їхні родичі, ми пішли в ресторан. Але, окрім власне ресторанної їжі, кожна людина мала ще приготувати щось додатково, і принести з собою. За столом, як і в нас, всі радіють, п’ють і бажають одне одному щасливого нового року».

Стосовно того, чи слухають у новий рік очільника Китаю, лучанка не певна.

«Не знаю, чи слухають вони керівника країни у новий рік, як ми це робимо. Але Сі Цзиньпін завжди є в житті кожного китайця, і часто виголошує якісь звернення. Потім люди розбирають їх на цитати. «Президента» вони слухають не тільки новий рік».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КАЗКА В МІСТІ: АТМОСФЕРНИЙ СТАРИЙ НОВИЙ РІК У ЛУЦЬКУ 2000-Х. ФОТО

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter