Топ найдивовижніших пивних рекордів «Книги Гіннеса» від луцької броварні

02 Серпня 2019

Міжнародний день пива щорічно святкують 2 серпня, влаштовуючи масштабні гуляння. Також із пивом пов'язано чимало рекордів (ну, чи намагань встановити нові, часто екстремальні або ж і безглузді) занесених у «Книгу Гіннеса».



Насправді, пиво та історія виникнення Книги рекордів Гіннеса тісно пов'язані та описані практично в усіх підручниках з реклами та маркетингу. У 1759 році ірландець Артур Гіннес відкрив у Дубліні пивоварню, яка спокійно варила досить смачне пиво до середини ХХ століття. У 1833 вона була вже найбільшою в Ірландії, а до 1930 року Гіннес вже володів у Великобританії двома пивними заводами, на яких виготовлявся фірмовий міцний портер.



Однак стратегія розвитку торгової марки не передбачала створення та утримання мережі пабів. Готовий продукт продавався в різних приватних закладах завдяки широкій рекламі, на яку компанія «Гіннес» не скупилася. Саме вдала реклама була тим необхідним доповненням, яке дозволило розвинути бізнес, тому компанія завжди приділяла особливу увагу рекламі.

У 1951 році на вечері, влаштованому компанією «Воксфорд» для місцевих мисливців, директор-розпорядник «Гіннеса» сер Х’ю Бівер посперечався з кимось з гостей, що золота сивка – найшвидший птах у Європі. Трьома роками пізніше, знову ж таки в одному з пабів, у сера Х’ю знову виникла схожа дискусія. На цей раз суперечка йшла про те, хто літає швидше, золота сивка чи шотландська куріпка.




Саме тоді серу Біверу прийшла в голову думка, що такі суперечки не можуть бути вирішені, оскільки немає авторитетного джерела, в якому б містилися всі необхідні дані. І дуже непогано, якби такий довідник видавався саме компанією «Гіннес», що неминуче асоціювалося б з відомою маркою гарного пива.

А поки пиво із Луцька лише збирається підкорювати світову арену, броварня «Zeman» підготувала для лучан добірку найбільш дивовижних пивних рекордів, які особливо добре смакують під кухлик «Традиційного», «Пшеничного» чи «Преміум».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПІД ГРАДУСОМ: ЯКИМ МАЄ БУТИ ЯКІСНЕ ПИВО І ЯК ЙОГО ПИТИ. ФОТО




***
Рейнвард Вуртц, житель Австралії зміг перенести 20 великих келихів пива на відстань 40 метрів. Варто відзначити, що кожен келих важив 2,5 кілограма, так що нести все це було дуже непросто.



***
Найгіркіше пиво у світі, якому виповнилося ось вже 58 років, виготовлене Пітером Фовлером. Пітер варить пиво з 1975 року і досяг вельми значних успіхів. Так ось, Книга Рекордів Гіннеса віддає йому перше місце в створенні найгіркішого пива у світі. За шкалою гіркоти (і така є, виявляється), пиву привласнено 323 бали. Зрозуміло, що рецепт свого пива Пітер не розкриває, але ніякої хімії там нема – за цим стежили експерти з Книги Рекордів.



***
Найбільший картонний будиночок був побудований Стівеном Гобелом, який, мабуть, є великим шанувальником пива. Загалом, він зміг знайти 300 тисяч пивних коробок, з яких побудував найбільший у світі картонний будинок. Звичайно, цей будинок не справжній, проте ж його розміри вражають. Варто відзначити, що будиночок був побудований без будь-яких матеріалів для скріплення, наприклад клею.



***
Найбільше пивних келихів на голові зміг пронести Джон Еванс в червні цього року. Він зміг утримати на голові 237 (!) пивних стаканів. Загалом, Еванс – відомий силач. Наприклад, попередній його рекорд – цілий автомобіль, міні-купер, який теж опинився на голові у силача.

***
Найдорожча пляшка пива була продана за 16 тисяч доларів. В принципі, така вартість цілком зрозуміла, адже пляшка була знайдена в уламках німецького літака, що розбився в торф'яних полях 6 травня 1937 року. Ця пляшка пива трохи постраждала від вогню, але все-таки залишилася герметично закупореною. Всього було знайдено шість пляшок пива в цьому місці, і всі вони були продані за такою ціною.



***
До Книги рекордів Гіннеса занесено ім’я відомого актора Олександра Пилипенка. За 12 годин він винюхав кухоль темного пива. Виявилося, що нюхати пиво навіть корисно, особливі лікувальні властивості мають темні сорти.




***
Найбільша колекція пивних етикеток я Яна Солберга із столиці Норвегії Осло налічує більше 350 тисяч екземплярів.

***
22 червня 1977 года Стівен Петросіно випив 1 літр пива за 1,3 секунди в штаті Пенсильванія, США.



***
Представники книги рекордів Гіннеса зазначають, що готові реєструвати будь-які рекорди, але кажуть, що головне, аби самим рекордсменам їхнє хобі приносило задоволення.


3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter