У Луцьку відтворювали історичне рукописання каліграфів ХVІІ ст.

30 Березня 2017
У Луцьку відбулася цікава музейна акція: майстер-клас із луцького історичного рукописання. Йому передувала лекція каліграфа, ілюстратора і шрифтового дизайнера Кирила Ткачова.

Захід пройшов 29 березня в Музеї історії Луцького братства в рамках промоційної акції «Автограф-сесія в музеї».

Дизайнер та каліграф Кирило Ткачов розповів, що Музей звернувся до нього із пропозицією зробити цікаве дослідження на основі луцьких документів XVII століття.



Зразок, який Кирило обрав для аналізу, датований 1634 роком. Це оригінальний документ – випис із судової книги, над яким трудився луцький писар.





«Шрифт надзвичайно дрібний, він просто ювелірний. Писати літери, заввишки приблизно 2 мм, – це дуже складно. Цей оригінал справив на мене велике враження», - зазначив каліграф.

Мова документа, звісно, відрізняється від сучасної української. Також на той час писар не використовував цифри, а прописував їх словами. Цікавим відкриттям для Кирила Ткачова стали такі собі «підтрибуючі» елементи у словах – так звані «змети», наприклад, «підстрибувати» над словом могла літера «н».



«Домінантним елементом є саме такі «завертання», це дуже цікавий декоративний та типовий елемент епохи бароко, якій характерні декорування і ускладнення композицій. Писарі намагалися зробити письмо максимально гарним і виразним, тому воно не статичне, а рухливе», - розповів Кирило Ткачов.

Дослідивши документ, він відтворив алфавіт у тогочасному стилі.




Тож після лекції усі охочі змогли попрактикуватись у каліграфічному відтворенні луцьких почерків за рукописними документами ХVІІ ст.























0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter