Викидати не можна зберігати: куди у Луцьку можна віддати вживаний одяг. ВІДЕО

13 Лютого 2022

Часом у шафах лежать речі, які нам більше не потрібні, з яких ми виросли або які просто вийшли з моди. Цей одяг відразу викидати у смітник чи дати йому другий шанс?

Це питання розглядали журналісти 12 каналу.

Волонтерка Вікторія Пащенко торгує на Північному ринку різними травами, консерваціями, медом, фруктами, овочами. Майже все, каже, своє, домашнє. Саме цій жінці у цьому місці – 156-му контейнері – можна віддати не потрібні вам речі.

«Щодня, без вихідного, з 9-ї години ранку до 7-ї вечора. У нас немає вихідних, не буває, що закритий магазин. Завжди можна прийти і принести. Прошу людей, щоб міцно зав’язували мішки чи пакети, бо зазвичай речі я не перебираю», – каже волонтерка.

Усі принесені мішки, сумки та пакети з цього магазину несуть на склад неподалік – тут же, на Північному ринку, у контейнер №122.

Склад майже до стелі закиданий кульками та мішками. Тут їх до сотні. У пакетах як одяг, взуття, так і канцелярія, іграшки, різні пазли, книжки. Усе це, розказує волонтерка, вже у суботу поїде до людей, які цього потребують, – у села.

«Коли приїжджаю в село, то люди зазвичай відкривають або школу, або клуби, і розстеляють великі тенти, щоб речі не забруднювалися. Дорослі речі висипаємо на одну сторону. А вже дитячі іграшки, канцелярію – на іншу. І дорослі мають роботу, і діти», – розповіла Вікторія Пащенко.

Та одяг лучан носять не лише люди в селах. У ньому ходять і самі лучани. Усі, хто потребує чогось, можуть звернутися до Вікторії в магазин №156. Разом підете на склад і щось собі підберете.

Віддати одяг можна і релігійній організації «Карітас» – це на вулиці Кафедральній, 17, навпроти костелу Петра і Павла. Пакет із одягом, взуттям, іграшками достатньо просто лишити перед дверима пункту. За лічені хвилини його заберуть у приміщення.

«Завжди просимо, щоб одяг залишався чистим, щоб люди могли його в подальшому зразу використовувати. Тобто щоб він був не у критичному стані… Коли є потребуючі, яким цей одяг необхідний, ми його видаємо згідно з тими запитами, які люди просять. Тобто це може бути дитячий одяг, жіночий, чоловічий. Вже, відповідно, що в нас є і що ми можемо запропонувати людям», – пояснила волонтерка «Карітас-Спес Луцьк» Анастасія Марків.

Ціла кімната вживаного одягу є і в терцентрі неподалік – на Данила Галицького. Тут зачасту вдягають безхатьків та людей, які втрапили у складні життєві обставини. Щоправда, свій непотрібний одяг сюди принести не можна. Бо у терцентр постачають гуманітарну допомогу з-за кордону. І за всіма правилами всі речі мають бути дезінфіковані.

Треба сказати, що раніше у Луцьку були соцконтейнери. Туди у міцно зав’язаних пакетах міг кинути свої речі кожен. Частину зібраного викладали у Центрі надання адміністративних послуг, а частину завозили багатодітним сім’ям, у дитячі будинки тощо. Утім, у квітні минулого року контейнери вирішили прибрати.

Чому прибрали контейнери – достеменно не відомо. Чи повернуть їх – теж. І хоч людей, які не мають змоги оновити гардероб, багато, місць, куди можна здати, а відтак звідки можна й узяти вживаний одяг – зовсім мало.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter