Відомі волиняни розповіли, як дбають про своє здоров’я

07 Квітня 2019

На календарі - 7 квітня, а це означає, що сьогодні відзначають Всесвітній день здоров'я (World Health Day). Саме в цей день в 1948 році було створено всесвітню організацію охорони здоров'я. Щорічне проведення Дня здоров'я увійшло в традицію з 1950 року. Заходи з нагоди цього дня проводяться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато значить здоров'я в їхньому житті.

«Таблоїд Волині» поцікавився у відомих волинян, як вони дбають про своє здоров’я, та які здорові звички мають і наслідують.

Депутатка Луцької міської ради Юлія Вусенко

«Я, звичайно, є прибічником здорового способу життя і вважаю, що профілактика – краще, ніж лікування. До здорових звичок відношу присутність фізичних навантажень і відстеження водного балансу, а ще профілактичні медичні огляди. Це набуті свідомо звички, бо на початках заставляла себе пити певну кількість води на день. Також підбирала, які саме вправи мені підходять і прислухалася до того, як почувалася при цьому. Сьогодні, за такої кількості літератури і пропагування здорового способу життя, вважаю, що кожен може побудувати свою формулу здоров`я. Переконана, що це лише питання наявності бажання це робити.

У мене був прикрий випадок в житті, коли моя колега передчасно померла молодою жінкою, будучи мамою маленьких дітей, отримавши від лікарів рекомендації пройти медичний огляд, але проігнорувавши їх. Можливо через це я усвідомила, наскільки важливим є наше відношення до свого здоров`я. І тому, у Всесвітній день здоров`я, хочу звернутися до читачів із проханням дбати про себе і планувати обов`язкові медичні огляди. Адже це насправді може врятувати ваше життя. Також хочу щоб ви були прикладом для своїх дітей та привчали їх до здорового способу життя. Варто зробити максимум для того, аби ми мали здорову націю, бо це і є запорукою успішної країни».

Співачка Галина Конах

«Мої здорові звички – це вода… багато води… можна ще більше, дихальна гімнастика, льодяний душ, корисна й смачна їжа, піші прогулянки, дорогоцінний сон (!!!). Проте є одна "звичка", яка може все нівелювати – "надчасте перебування у постійних стресових обставинах" (колеги мене зрозуміють). Тому, аби не довести себе до того стану, що, як то кажуть, є логічним наслідком "від нервів" , я регулярно здаю аналізи, роблю УЗД та МРТ. Знаючи свої проблемні місця знайшла хороших спеціалістів у потрібній галузі й намагаюся пару разів на рік забігати, аби упевнитися, чи все гаразд.

На останок хочу доповнити ще одну, вважайте, теж здорову звичку – позитивно мислити, глибоко вірити й постаратися любити, всеохоплююче! (Зізнаюся, над останнім пунктом працюю)».

Директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Олексій Веремійчик

«Чай та каву п’ю без цукру, о 6-ій ранку займаюсь плаванням в басейні, а загалом протягом року купаюсь в джерелі з температурою води +6-9. Інколи бігаю, щоправда не систематично. Примусив себе щоранку снідати і припинив їсти, якщо раптом прокинувся вночі. До того ж максимально намагаюсь обмежувати спілкування з ідіотами – це дуже позитивно впливає на моральний стан і здоров‘я».

Головний адміністратор і солістка Заслуженої академічної капели України «Трембіта» Тетяна Ціхоцька

«Я вже добре знаю, що мені на користь, а що ні! Втім, дотримуватись корисних правил не просто, особливо коли робочий день ненормований і працюєш на два міста. Життя артиста повне стресових ситуацій, а тому найкращий відпочинок – це здоровий сон і, головне, лягати потрібно не пізніше 23:00. Грішу тим, що фактично не займаюсь зараз спортом, але тішусь, що прогулююсь на роботу зранку пішки і це – паркова зона.

Марю басейном, в який сумка ось вже два роки, як складена. Проте нині поки ніяк не можу вписати його в робочий графік, а в зимовий період боюсь простудитись. Знаю, що треба випивати до двох літрів чистої води, але ніяк в мене стільки не влазить. До слова, всім раджу постити. Я колись витримала строгий піст і скажу, що ніщо так не окриляє, як подвиг над собою.

Мене дратує вислів про те, що «важливо не те, що до рота, а те що з рота». Шановні, якщо ви не здатні проконтролювати те, що «до рота», то те, що «з рота» тим більше! Тому, раджу все за порядком. А насправді для здоров’я найважливіше – це жити в гармонії з собою, не обманювати себе самого, не силувати тим, що не твоє. Гарний настрій, кохання, все, що вас радує – те й добавляє вам здоров’я. Будьте здорові!».

Власниця Центру косметології Оксана Коротка

«У здоровому тілі – здоровий дух» – цей афоризм чули всі. Однак я вважаю, що тіло і фізичний стан хороші тільки у тому випадку, коли відмінне внутрішнє, духовне та психологічне здоров‘я. Я прихильник теорії – «усі хвороби від нервів», і на власному досвіді знаю, що таке психосоматика.

Позитивний настрій, хороші відносини з людьми та оптимізм є запорукою прекрасного самопочуття. Також, профілактика захворювань, а саме: вчасне обстеження, регулярна здача аналізів (раз в півроку), медогляд – усе це є необхідними для кожної людини та попереджує появу патологій. Прийом БАДів, вітаміну Д3 та мультивітамінних комплексів дає змогу тримати мій організм в тонусі, а однією з моїх улюблених профілактичних процедур є крапельниці з глутатіоном – найсильнішим в природі антиоксидантом».

Фуд-тренерка Наталія Тарапата

«Мої звички – це обов'язковий сніданок, собі перед роботою та дітям перед школою, це допомагає відчувати енергію упродовж дня та добре впливає на обмін речовин. Такоє це є пробіжка на свіжому повітрі два-три рази на тиждень. Тим паче, що нині весняна погода цьому сприяє. Тренажерна зала – щоденно, бо це не лише фізичне здоров'я, але і можливість психологічного трігера для мене. Ще в мене є звичка читати етикетки на продуктах в супермаркеті та задавати додаткові питання під час замовлення страв в закладах – це дає мені розуміння, що саме я вживаю. Також маю звичку експериментувати із смаками і знаходити їхні нові фантастичні поєднання, це дає можливість отримувати незвичні смакові палітри, створювати нові рецептури».

Народний депутат України Ігор Гузь

«Я плаваю, бігаю, не курю, не вживаю алкоголю й цукру – це ключові моменти, яких дотримуюся, ведучи здоровий спосіб життя. До слова, жодного разу не курив у своєму житті, лише у шкільні роки один раз пробував алкоголь. За декілька останніх місяців я схуд на дев’ять кілограмів, хоча ніколи й не був товстим. Зайнявся щоденним бігом і в такому режимі перебуваю майже рік. Бігаю лише вранці, вечірніх пробіжок не сприймаю. Найбільша дистанція, яку подолав, – 8 кілометрів. Мої маленькі рекорди – це лише для того, щоб почувати себе бадьорим, активним.

Зараз не та погода щоб плавати, але як тільки суттєво потеплішає – запрошую всіх охочих до запливів. Як правило я роблю їх публічними і мені це подобається. Пливу сам або з друзями чи колегами. Мій рекорд – 8,2 км. Плавання – це теж моє хобі. Немаю якоїсь особливої підготовки до запливів – просто здорове харчування, чай-каву п’ю без цукру, ну, і бігаю. Уже переплив понад 100 озер Волині. Також влаштовую для себе силові тренування ввечері. Поки виконую їх вдома. Головне у будь-якій справі – бажання та мотивація. Вони у мене є. Я хочу бути здоровим. До слова, вже цієї суботи й неділі ми з командою та всіма охочими будемо бігти дистанції у 5 км. містами Володимир-Волинський та Нововолинськ. Це – міста мого округу. Так, власним прикладом, ми заохочуємо до здорового способу життя. Запрошую усіх – приєднуйтеся!».

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter