Сила та ніжність: жінки-керівниці луцького «політеху». ФОТО

09 Березня 2020

З нагоди свята 8 березня у Луцькому НТУ влаштували масштабний фотопроєкт «Жінки-керівники Луцького НТУ 2020», в рамках прекрасна частина керівного складу «політеху» поділилася своїм баченням еталону ділової жінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПІВАЧКА, БЛОГЕРКА, АНАРХОФЕМІНІСТКА: ЖІНОЧІ ОБЛИЧЧЯ ВІДОМИХ ВОЛИНСЬКИХ ЧОЛОВІКІВ. ФОТО

Матеріал опублікували на сайті університету.

Олена Ковальчук

проректорка із науково-педагогічної роботи

«Успішна жінка-керівник повинна володіти такими якостями як витримка, терпіння, цілеспрямованість та самокритичність. Для того, щоб відчути, себе успішною, ти повинна вміти насолоджуватись справою, яку робиш. А загалом я вивела для себе формулу успіху: успіх=важка праця помножена на любов до власної справи».

Оксана Ляшенко

проректорка із науково-педагогічної роботи

«Жінка-керівник, найперше, має бути фахівцем-професіоналом, який ніколи особисті інтереси не ставить вище професійних. Вона завжди знаходить баланс між особистим і професійним. На мою думку, все таки, жінки краще працюють на керівних посадах: вони більш старанні і відповідальні, вміють прислуховуватися до підлеглих».

Алла Земко

учена секретарка

«Жінка-керівник – це, перш за все, – ЖІНКА, яка природно має бути ніжною, жіночною та чуттєвою. Жінка має багато особливих, специфічних, суто жіночих рис. Головна серед них - інтуїція. Вона допомагає правильно вибрати рішення, цілісно, на рівні підсвідомості оцінити і спрогнозувати ситуацію, розібратися в людині. Жінка-керівник, яка є гарною господинею вдома, скрізь прагне створити затишок та спокій, прагне облаштувати не тільки свій будинок, а й усе суспільство. Жінці природою призначено гасити конфлікти, служити не руйнівною, а творчою силою, однак, перебуваючи на керівній посаді, жінці не можна піддатися комплексу супержінки».

Ірина Заблоцька

помічниця ректора

«Якщо розглядати професійні якості жінки-керівника, то в, першу чергу, вона повинна бути професіоналом своєї справи, комунікабельною, мати високу працездатність й постійно прагнути бути кращою. Вона повинна робити все якнайдосконаліше. Обов'язково потрібно завжди тримати "руку на пульсі" останніх новин в сфері твоєї роботи, чітко відчувати все нове та бути відкритою до змін. А також завжди пам'ятати, що якщо хочеш мати гарні результати потрібно завжди виходити із "зони комфорту". Ну і звичайно не забувати про те, що в тебе є рідні, яким теж потрібна твоя увага і любов».

Катерина Рудь

головна бухгалтерка

«Взагалі будь-який керівник повинен бути, перш за все, результативним. Краще один раз показати на що ти здатна, аніж постійно розповідати про свої плани.

На керівній посаді жінці важче, адже її зазвичай пов'язують з іншою соціальною роллю (мами, дружини). Саме тому, коли жінка стає керівником, вона одразу привертає багато уваги до своєї персони.

Вона мудра, жіночна, не жорстока, інтелектуально і фізично активна, рішення приймає сама, але прекрасно вловлює настрої інших.Такій жінці не властива дріб‘язковість, вона готова ризикувати та гідно реагувати на зауваження і образи. І взагалі, немає нічого неможливого, якщо ти цього дійсно хочеш».

Валентина Панасюк

начальниця відділу кадрів

«Жінки в сучасному світі обирають різні варіанти поєднання статусів: жінки-керівника, жінки-берегині роду, учасниці трудового і суспільного життя і більшість жінок стійко та впевнено орієнтуються на однакову їх значимість. Жінка-керівник - це яскрава особистість. Вона жіночна, смілива, інтелектуальна, фізично активна, впевнена в собі, знає собі ціну, гідно реагує на критику, зауваження і навіть образи. Така жінка уміє оперативно перемикатися з однієї соціальної ролі (“керівник”, “ділова жінка”) на іншу (“дочка”, “мати”, “дружина”).

І от тоді, коли жінка-керівник зуміє поєднати якості справжнього лідера (професіоналізм, ініціатива, вміння ризикувати, перемагати, жити разом з колективом) з традиційно жіночими цінностями, такими як чуйність, гуманність, милосердя, гнучкість, практичність, інтелігентність, то вона може гордитися тим, що стала (цитую ректора Савчука П.П.) ідеально ефективним керівником!»

Неля Решетило

начальниця навчального відділу

«Жінка-керівник: м'якша і чутливіша, хоча співчуття і жалість властиві в тій мірі, в якій їх заслуговує підлеглий. Вона повинна вміти гасити конфлікти і виступати творчою силою. Її інтуїція важлива при прийнятті рішень».

Катерина Романець

начальниця відділу охорони праці та цивільної захисту

«В сучасному світі жінка має бути не просто керівником, а лідером. Це жінка, у якої вистачає сил, енергії та мотивації. Жінка, яка здатна усвідомити, що вона не знає всього, завжди готова йти вперед, розвиватися, ставити собі нові цілі та досягати їх. Але вдома жінка має бути просто жінкою».

Олена Гапончук

начальниця загального відділу

«Основні риси, якими, безумовно, має бути наділена жінка-керівник - це щирість та зосередженість на перевагах коллективу».

Тетяна Корнейко

начальниця міжнародного відділу

«На мою думку, жінка-керівник і чоловік-керівник є рівноцінними поняттями. Я би не розділяла керівників за ґендерною ознакою. Як сказала англійська романістка Айві Комптон-Барнет: "Всередині статей більше відмінностей, ніж між статями". Найважливішим є те, якими людськими якостями наділений керівник, а не його стать».

Лариса Поліщук

начальниця відділу ліцензування та акредитації

«Жінка-керівник повинна бути мудрою, цікавою, креативною, непередбачуваною і загадковою! І до того ж, вона повинна багато вміти, знати і розуміти!»

Тетяна Яблончук

начальниця відділу соціокультурної та виховної роботи

«Я вважаю, що кожній жінці, яка обіймає керівну посаду, має бути притаманний свій зовнішній та внутрішній шарм, що спонукатиме її колег із почуттям задоволення виконувати всі завдання».

Інна Боярська

в.о. завідувача аспірантурою та докторантурою

«Жінка-керівник повинна відрізнятися цілеспрямованістю, дипломатичністю, культурою поведінки та культурою іміджу!»

Світлана Бакуменко

директорка бібліотеки

«Жінка-керівник повинна володіти чутливим соціальним інтелектом, більшою контактністю і практичністю мислення, делікатно відчувати нюанси стосунків. Ділова жінка розраховує не на довгострокову перспективу, а надає перевагу конкретно гарантованому результату «тут і зараз». Важливою рисою жінки-керівника є визнання необхідності поєднання різних соціальних ролей – активної участі у трудовому і суспільному житті та "господині будинку", матері. Жінці-керівнику тепер властиві такі зразки поведінки, які закріплювалися за чоловіками, наприклад, здатність приймати рішення, обстоювати свою думку, незалежність».

Надія Ковальчук

деканка факультету бізнесу

«Якою має бути жінка-керівник»? Я не є запеклою феміністкою, але чомусь у цьому питанні відчувається присмак сексизму. Мені навіть цікаво було б послухати відповіді чоловіків на питання — яким повинен бути чоловік-керівник. Звучить незвично, правда? Я переконана, що у будь-якій сфері успішні професіонали і не важливо, якої вони статі. Керівник має бути розумною, цілеспрямованою, комунікабельною, сміливою і щасливою ЛЮДИНОЮ. А ще — любити свою професію і постійно розвиватися. Бути прикладом для команди, з якою працює».

Лариса Савош

завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин

«Жінка-керівник, в першу чергу, має бути вимогливою до себе, завжди вдосконалюватися і розвиватися, аби бути цікавою для колег і подавати достойний приклад для студентів. Вона має поважати підлеглих і націлювати їх на перемогу».

Любов Ковальська

завідувачка кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

«Бути жінкою-керівником - це вміти поєднувати у собі такі аспекти як мудрість, толерантність та твердість характеру».

Наталія Вавдіюк

завідувачка кафедри менеджменту

«Лідерські та управлінські навички потребують постійного вдосконалення та самоменеджменту. Мої секрети управління кафедрою менеджменту не є суто жіночими чи чоловічими. Але є простими: готовність працювати в команді, надихати підлеглих, бути прикладом працелюбності, вміти стратегічно планувати, володіти навичками нетворкінгу, цифрових компетенцій, мати сміливість прийняття управлінських рішень та прийняття відповідальності за його виконання».

Оксана Жук

завідувачка кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук

«Жінка завжди повинна залишатись Жінкою - людяною, емпатійною, такою, що завжди прагне до вдосконалення та саморозвитку. А щодо жінки-керівника, то мені імпонує вислів "Професіоналізм не має статі", і підтвердженням тому є успішні жінки-керівниці у світі! А загалом керівник має бути лідером, вести за собою і об'єднувати колектив на реалізацію нових ідей та проектів».

Ольга Ужегова

завідувачка кафедри будівництва та цивільної інженерії

«Вже понад два роки я очолюю найбільшу кафедру університету - 25 навчально-педагогічних працівників і 6 осіб допоміжного персоналу.

У нас прекрасний дружній колектив, і це - заслуга не завідувача, а кожного з нас, адже лише разом можна досягти потрібного результату.

Керівник має ЧУТИ КОЖНОГО і робити все для успішної діяльності свого колективу, навчання студентів, розвитку університету в цілому. Кожен з нас - з Україною в серці!»

Валентина Морохова

завідувачка кафедри маркетингу

«На мою думку, жінка-керівник відчуває більше труднощів, намагаючись поєднати службові та домашні обов'язки. Вона хоче бути не тільки професійним і успішним керівником, але й хорошою мамою, дружиною, все встигати.

Сучасні жінки-керівники довели, що це їм під силу. Я щиро вдячна своїй родині за розуміння та підтримку.

Серед важливих рис, які притаманні жінкам-керівникам, я відмітила б: працездатність, вимогливість, готовність взяти на себе відповідальність та успішно реалізовувати поставлені завдання. Ще немало важлива гнучкість, тобто уміння адаптовуватися до обставин, що склалися.

Але! Не дивлячись на посаду і статус, жінка повинна, перш за все, залишатися жінкою. Шановні жінки! Вірте у себе, будьте активними ставте амбітні цілі і досягайте їх!»

Вікторія Дорош

завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування

«Інтелігентність, організаторські здібності, здатність вчасно і фахово реагувати на виклики сьогодення, уміння володіти собою в будь якій ситуації, наявність аналітичного та стратегічного мислення – це ті якості, котрі повинні бути притаманні жінці-керівнику».

Лариса Гуменюк

завідувачка кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій

«Жінка-керівник повинна бути мудрою, щоб керувати чоловіками так, аби вони з задоволенням виконували покладені на них задачі».

Олена Пахолюк

завідувачка кафедри товарознавства та експертизи у митній справі

«Кажуть, керівниками не народжуються, ними стають! Не думаю, що є велика різниця між керівником жінкою і керівником чоловіком, є різниця, в колективі, з яким необхідно працювати! Керівник повинен бути вимогливим та справедливим, з повагою, толерантно ставитись до кожного працівника. Постійно працювати над собою, підвищувати свій професіоналізм, надихати і мотивувати!»

Оксана Смаль

завідувачка кафедри української та іноземної лінгвістики

«Успішна жінка-керівник - це професіонал, що не боїться просити про допомогу, вміє зацікавити, переконати, налагодити спілкування. Вона завжди тримає руку на пульсі цифрових технологій та вміє приймати складні рішення».

Наталія Ліщина

завідувачка кафедри інженерія програмного забезпечення

«Зі святом, любі, весняним, жіночим! Бо в нас від щастя променіють очі І хто тримає світ цей - ми жінки! Тим більш красуні і керівники!»

Скляренко Наталія

завідувачка кафедри дизайну

«Успіх керівника - не результат, а спосіб, який дозволяє його досягти. Ти завжди обираєш той спосіб, який дає тобі можливість залишитися ЛЮДИНОЮ!»

Інна Абрамюк

завідувачка кафедри архітектури та містобудування

«Жінка-керівник - означає віддати частинку себе колегам, роботі, науці. Це генерування нових ідей і здатність об'єднати колектив для досягнення цілей».

А також, свій «привіт» із Шотландії передає завідувачка кафедри права Яна Ленгер!

«Жінка-керівник повинна бути спокійною, при цьому створюючи рух, не втрачати самоконтроль, знаходити час для кожного колеги, бути сміливою, щоб реалізовувати свої ідеї, гнучкою в подоланні труднощів та цілеспрямованою».

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter