Коротка інструкція з любовної магії до Дня закоханих

14 Лютого 2019

Текст: Анастасія ГАВРИЛЮК

Любовна магія існувала і існує в усі часи у всіх народів. У любовних чарах використовують особливі кольори, квіти, різноманітні трави і кристали, страви і напої, які приготовані із додаванням афродизіаків.

Приміром, рожевий і зелений – це кольори, які найчастіше використовують у любовній магії. Чому? Бо вважається, що чакра серця, яка відповідає за емоції, має саме рожево-зелену ауру. Відповідно, з чакрою серця пов’язані кристали певних кольорів – рожевий і зелений турмаліни – самоцвіти, які використовують у любовній магії, а також рожевий кварц, який пов’язують із романтичними стосунками.

Продовжуючи тему чарівних камінців, додамо, що, за народними повір’ями, аквамарин приносить нову хвилю любові в стосунки людей, які вже давно разом. Гранати і рубіни символізують пристрасть, тому можете дарувати їх коханим у День святого Валентина. А ось діаманти – це символи вічної любові, бо алмаз є найтвердішим мінералом у природі. Саме такий подарунок підкреслить серйозність ваших стосунків.

Якщо говорити про «любовну» їжу, то це - спаржа, авокадо, шоколад, устриці і креветки, які з давніх-давен вважаються афродизіаками. А ось «фруктами любові» називають полуницю, манго і… навіть помідор, назва якого перекладається як «яблуко кохання».

Серед квітів любові і пристрасті чимало рослин ставали уособленням любові. Найвідоміша із них – троянда. Зокрема, червона троянда символізує любов, а жовта викликає асоціації із ревнощами. Цікаво, що давні єгиптяни вважали, що крокуси допомагають привабити увагу коханого. А ось, згідно з грецькою міфологією, Зевс сховав свою кохану серед фіалок, яка з тих пір асоціюється із любов’ю. Білі лілії символізували чистоту і невинність нареченої на весільній церемонії у римлян. Ця ж традиції збереглася і до наших днів.

Говорячи про романтичні аромати, зауважимо, що певні запахи з давніх-давен використовувалися для пробудження романтичних почуттів між закоханими. В Стародавньому Римі, наприклад, дами використовували воду, ароматизовану трояндою і жасмином, а для масажу застосувалися олії, настояні на кориці, миррі і лілії. Всі ці аромати й нині використовуються в чималій кількості парфумованих виробів.

Також у давнину вважалося, що любовні амулети, які виготовляють із трав, можуть пробудити романтичні почуття. Наприклад, у ХV столітті англійські дами дарували лицарю, який йшов на битву, хустинку, на якій вишивали бджіл, які кружляють над тим’яном. Адже вважалося, що «покровителем» цієї рослини є Венера.

Нагідки (символ постійності) і розмарин (символ вічної любові) здавна входили в склад весільного букета. А кардамон, який є афродизіаком, ми і нині додаємо у підігріте вино.

Якщо говорити про богів і богинь, які є покровителями любові, то варто згадати не лише Венеру, про яку йшлося вище. У цьому еклектичному пантеоні: скандинавський бог кохання і родючості Фрей, шумерська богиня кохання та війни Інанна, єгипетська богиня-матір Ізіда, римська покровителька жінок і шлюбу Юнона, індуіська богиня Парваті та її чоловік Шива, юний грецький бог Ерот (який відомий нам у вигляді хлопчика із луком та стрілами) та кельський бог, оберігач тварин Цернуннос. Таке різноманіття богів і богинь кохання свідчить про потребу людей у різних видах любові. Саме ці божества вказували на те, як можна і треба любити.

День святого Валентина – не єдине свято любові, яке прийшло до нас із давніх календарів. У Стародавньому Єгипті було свято Опет, присвячене воз’єднанню богині Ізиди з її чоловіком Озірісом та сином Гором. У Стародавньому Римі влаштовували Матроналії, які були присвячені пошануванню Юнони та материнської любові, та Венералії, які вшановували Венеру – найголовніший символ кохання.

Сьогодні за допомогою цієї короткої інструкції з любовної магії ви зможете, використавши той чи інший складник, підсилити вашу любов чи розповісти про ваші почуття.

Гарного вам Дня святого Валентина!

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter