У що вбралися луцькі депутати на першу сесію

24 Листопада 2015
Текст та колажі: Ірина САСОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


У день першого снігу у Луцьку відбулась перша урочиста сесія міської ради. Як і годиться на такі оказії запросили усіх попередніх міських голів міста, представників правоохоронних органів та ЗМІ. Перед сесійним засіданням усім обранцям громади видали картки для голосування, а згодом з урочистостями – й посвідчення депутата.

Перша реєстрація у Луцькій міській раді сьомого скликання показала, що всі 42 депутати на своїх місцях й готові працювати. Натхненні на нові звершення депутати залюбки позували перед камерами операторів, роздавали коментарі журналістам та приймали вітання. Очевидно, для багатьох цей день став знаковим. Піднесений настрій обранців громади підкреслював і їх зовнішній вигляд: напрасовані сорочки та вив’язані краватки, вишиті сукні й стримані прикраси. А дехто, однак, зауважив, що гардеробом не надто переймається, адже у міську раду прийшли, аби працювати для громади.

На першій сесії міської ради «Таблоїд Волині» роздивлявся і розпитував депутатів про їхній одяг.

Андрій Авраменко з «Солідарності» не надто охоче відповідав на запитання й спочатку навіть подумав, що ми жартуємо. Чоловік прийшов на сесію у синьому костюмі, купленому два роки тому у Луцьку. Тоді ж купував і сорочку. Краватка – також синя. А от щодо взуття, депутат зізнався, що забирав його у Луцьку, очевидно замовляв у іншому місті.



Представник міської організації Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Артем Запотоцький для першої сесії обрав чорний колір – штани, сорочка та жилетка. Також чоловік одягнув спеціальні шкіряні рукавички, аби зручніше було пересуватися. Артема Запотоцького поранили на Майдані під час сутичок 20 лютого 2013 року. Чоловік пройшов курс лікування в Ізраїлі й поки що пересувається з допомогою інвалідного візка. Депутат зауважив, що намагається підбирати одяг українських виробників, й сьогодні на ньому сорочка та жилетка від вітчизняних брендів.



Депутатка «Самопомочі» Алла Надточій для першої сесії міської ради спеціально купила нову вишиту сукню. «Плаття нашого луцького виробництва під брендом «Українська вишиваночка», дизайнерки Тетяни Комар. Плаття скромне і недороге. Оскільки мала зв’язок з Волинським шовковим комбінатом, з деякими колегами працюємо й пересікаємось далі. Таке плаття одягнула, аби підкреслити, що є дуже хороші наші луцькі виробники, які можуть розвивати підприємництво й надавати робочі місця», – каже пані Алла.



«Укропівець» Петро Бойко на сесію ніякого одягу не купував, однак костюм одягнув новий. Той самий, у якому видавав дочку заміж у травні цього року. Сорочка теж із того часу, а от черевики чоловік придбав недавно. Пан Петро каже, що ставши депутатом, гардероб оновлювати не збирається, бо й так буде з чого вибрати.



Представник Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олександр Козлюк своє вбрання купив близько півроку тому. На першу сесію він прийшов у костюмі у смужку, блакитній сорочці та з сірою краваткою з візерунком. Депутат каже, що за потребою оновлюватиме гардероб, але аж ніяк не купуватиме одяг спеціально для сесій міської ради.



«Свободівець» Богдан Богонос свій костюм купив влітку цього року, адже на роботі змушений дотримуватись жорсткого дрес-коду. Чоловік каже, що вибір одягу – це особиста справа кожного. Сам же надає перевагу суворій класиці.



Представниця міської організації ВО «Батьківщина» Майя Шостак спеціально для сесії одягу не купувала й не планує. «У мене нема змоги купувати дорогого одягу у фірмових магазинах, одягаюся на Завокзальному ринку, у мене там гарні подруги та й сама там працюю, тож є змога щось гарне підібрати. Це плаття також там купила цього літа», – каже пані Майя.



Новообраний депутат від «Самопомочі» Микола Собуцький на першу сесію міськради прийшов у повсякденному одязі та взутті. Зізнається, що багато речей з його гардеробу «забрала революція». Микола був активним учасником Майдану, добровольцем батальйону «Донбас», а згодом активістом «Чорного тюльпану». «Це стара кофта, прості джинси й черевики. Звичайно, треба буде купити якихось сорочок, костюм випускний залишився. Якщо чесно, не звик до офіційного стилю», – зізнається обранець громади.



«Свободівець» Микола Федік каже, що на усі урочисті події одягає вишиванку. «Сьогодні мій вибір припав на вишиванку, яку я вже п’ять років одягаю на День незалежності й інші знакові події у житті», – каже депутат та зізнається, що одягу для відвідин міської ради купувати не буде. Чоловік надає перевагу суворій класиці й має п’ять офіційних костюмів, які залюбки змінює.



Лідерка волинської «Самопомочі» Юлія Вусенко прийшла на першу сесію міськради у класичній чорній сукні, яку подарувала мама на 8 березня. Депутатка каже, що до офіційного стилю звикла, адже вже десять рокв працює в університеті. «Якщо людині одяг заважає приймати якісь конструктивні рішення, то хай ліпше ходять у чому зручно», – каже пані Юлія.



«Укропівець» Микита Рабан одягу спеціально до першої сесії не купував, вибрав з того, що було. Він прийшов до міськради у чорних штанях, білій сорочці, блакитній кофтині та з краваткою. «Не варто надто багато уваги приділяти одягу. Конкретним справам будемо приділяти увагу. Новообраним депутатам хочу побажати меше дбати про власний туалет, а більше займатись господарськими справами міста», – зазначив депутат.



Ще один представник «УКРОПу» Олександр Кравченко прийшов на першу сесію у камуфляжі. «Я військовослужбовець, тому прийшов у своїй робочій формі. Надаю перевагу зручному одягу, такому, як джинси, кофти. Цей костюм купив у так званому магазині гуманітарної військової форми», – розповів пан Олександр.



Депутат Андрій Покровський з «Солідарності» прийшов на сесію у костюмі, якому вже близько трьох років, а от сорочку і краватку купив місяць тому. Щодо свого гардеробу для міської ради обранець громади каже, що все залежатиме від настрою, який пануватиме у сесійній залі. Якщо робота йтиме гарно, то й гардероб оновить.



Представник ВО «Батьківщина» Валерій Бондарук прийшов на першу сесію сьомого скликання у темно-синьому костюмі з такою ж краваткою. Каже, що купував його у Києві цього літа. Спеціально для сесій одягу купувати не збирається, бо й так гардероб має достатній.



Анна Мовяк з «Народного контролю» прийшла до міської ради у класичному темному платті. Купувала його у Луцьку на Завокзальному ринку. Донечку Даринку, яка також прийшла з мамою на сесію, жінка вбрала у вишиту сукенку, яку зшили спеціально для крихітки аж у Львові.



Тезка луцького міського голови, «свободівець» Микола Романюк на першу сесію прийшов у вишиванці, яку купив цього року до Дня Незалежності. Чоловік купив сорочку на виставці у Луцьку в івано-франківських майстрів. Каже, що дуже вже припали до душі вишиті тризуби, як у Романа Шухевича. А от костюм чоловік купував давніше.



Наймолодший депутат міської ради сьомого скликання, представник «Народного контролю» Олександр Лазука зізнався, що давно звик до офіційного стилю. «Цей костюм мені подарували батьки з нагоди мого 22-ліття та закінчення бакалаврату в університеті», – зазначив обранець громади.



Очільник «Народного контролю» Павло Данильчук прийшов до міської ради у класичному чорному костюмі та у вишиванці. Депутат зізнався, що сорочку йому подарувала близька людина й тому вишиванка для нього знакова.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter