Як народжується Луцький квас

28 липня 2015

Жодне літо в українців не обходиться без такого смачного й освіжаючого напою, як квас. Обласний центр Волині може пишатися якісним представником цього класу охолоджуючих напоїв, адже бренд «Луцький квас» нині святкує вже 15 річницю діяльності. Завод, де виготовляють смачний напій, існує з 2003 року, однак підприємство веде свою історію ще з 2000 року.

У рамках святкування лучанам та гостям міста роздаватимуть акційні флаєри, які можна буде обміняти на келих освіжаючого кваску. З нагоди свята «Таблоїд Волині» відправився на екскурсію виробництвом, аби у нашій рубриці «ІНСАЙД» розповісти й показати читачам, як народжується квас.

Першою особливістю цього підприємства є те, що воно родинне, тож до спільної справи тут ставляться дуже відповідально й віддано. Василь Попович, директор та засновник родинного бізнесу, розповідає, що в житті довелось робити різну роботу, аби забезпечити сім’ю, однак саме виробництво квасу стало улюбленою справою. 
 Василь Попович з синами. Василь Попович з синами.

«Звичайно, це не нафта й не горілка, тобто бізнес не мегаприбутковий, але в силу того, що працюємо цілою сім’єю й гроші по кишенях не розтягуються, можна вважати, що справи йдуть досить добре. Ми постійно перебуваємо у динаміці, бо кожного року піднімаємо рівень, до якого прагнемо», ‒ каже Василь Іванович.

Разом з ним на підприємстві працюють сини Валентин й Олексій та невістки, а натхненням та ентузіазмом заряджає кохана дружина. Звичайно, сил родини не вистачає, аби забезпечити усі потужності підприємства. Луцький квас не був би можливий без бухгалтерів й диспетчерів, охоронців й вантажників, мийників й водіїв, продавців та прибиральниць. Кожен з працівників цінує й любить свою роботу.

Другий рік на підприємстві працює технолог Любов Кучер, яка дуже відповідально ставиться до професійних обов’язків й суворо дотримується усіх приписів й вимог технології. Саме Любов Василівна розповіла нам секрети виробництва освіжаючого напою.
 Технолог Любов Кучер. Технолог Любов Кучер.

«Луцький квас» складається з чотирьох основних складників, це ‒ вода, квасне сусло, дріжджі та цукор. Для отримання яскравішого смаку у незначній кількості додають також лимонну кислоту та підсолоджувач. Підприємство має потужну систему очищення та пом’якшення води. Використовують білий кристалічний цукор, підтримуючи місцевого виробника ‒ торгову марку Луцького цукрового заводу «Солодко». Квасне сусло ‒ натуральна основа квасу, що виготовляється з житнього та ячмінного солоду. Для квасу підходять звичайні хлібопекарські дріжджі. Такий склад зазначається на кожному наповненому квасом кегу.
 Зброджені дріжджі. Зброджені дріжджі.  Так змішують основні інгредієнти квасу. Так змішують основні інгредієнти квасу.

«Довгий час сусло ми постачали з Росії. Воно було добрим і якісним, але останнім часом у зв’язку зі складними політичними відносинами з цією країною, цей складник закуповуємо в Україні. На усю сировину є сертифікати якості та відповідності, висновки Санітарно-епідеміологічної служби та Міністерства охорони здоров’я, якісні посвідчення», ‒ розповідає технолог Любов Кучер.
 У таких діжках поставляють квасне сусло. У таких діжках поставляють квасне сусло.

Виготовлення однієї партії квасу триває 24 години. Спочатку квасне сусло розчиняють з водою. Окремо готується цукровий сироп, який складається з цукру і води. Згодом розведене сусло з’єднують з цукровим сиропом, додають зброджені дріжджі, лимонну кислоту та підсолоджувач. Протягом півгодини суміш перемішується та доводиться до потрібної температури. Потім речовину з’єднують з очищеною та пом’якшеною водою, яку теж потрібно підігріти до відповідної температури, та закачують у п’ятитонні чани, де квас зброджує протягом 20-22 годин при температурі 33⁰С.

Таких чанів на підприємстві є вісім. Кожен з них зверху має отвір, через який у кінці бродіння беруть заміри для визначення густини та температури. Коли напій готовий, його охолоджують до температури у 7⁰С та закачують у кеги.
 П’ятитонні чани, де квас зброджує протягом 20-22 годин. П’ятитонні чани, де квас зброджує протягом 20-22 годин.

Наповнення кегів відбувається спеціальним обладнанням, але лише після того, як їх ретельно вимиють. Спочатку з кега витискаються залишки квасу, потім промивають його холодною водою, далі ‒ окропом, й знову витискають з ємкості усю рідину. Так проходить підготовка кегів, після чого їх відправляють на заправку. Термін придатності квасу ‒ 3 доби.

«Іноді покупці звертають увагу на чорні частинки, які можуть з’являтися на пінці квасу у келиху. Попри те, що увесь квас після зброджування проходить систему фільтрації, маленькі частинки з сусла можуть потрапляти до напою. Насправді ж скаржитись тут не варто, адже ці частинки ‒ ознака натурального походження квасу. Нормальним явищем є також осад, який може утворюватись від дріжджів», ‒ пояснює Любов Василівна.

Цього сезону підприємство представило до продажу новинку ‒ лимонад, приготований за старими радянськими рецептами. Ностальгічний напій дитинства вже за кілька тижнів на ринку припав до смаку покупцям. Лимонад виготовляють з цукрового сиропу, очищеної й пом’якшеної води та лимонної кислоти. До складу також входить ароматизатор «Лимонад» та харчовий барвник «Карамель». Жодних інших хімічних домішок до напою не додають, тож він абсолютно безпечний для дітей.

Окрім цього, для задоволення потреб покупців виготовляються дещо дешевші й з довшим терміном придатності напої, це ‒ квасний напій «Богатирський» та напій «Лимон». Так, лимонад може зберігатися протягом 28 діб, а напої по 60 діб. Розлив усіх напоїв відбувається лише у металеві кеги.

Система доставки продукції відбувається як по власній мережі підприємства, так і для партнерів. Також здійснюється обслуговування обладнання, виготовлення торгових вагончиків та декоративних точок у формі бочок та кухлів, які повністю обладнані для торгівлі напоями та супутніми товарами. Окрім того, підприємство «Луцький квас» забезпечує власні точки та клієнтів балонами з вуглекислотою, яка додає напою бульбашок та необхідна для функціонування обладнання. Тут працюють як з оптовими покупцями, так і з роздрібною торгівлею. Для потреб покупців є термокеги, які можна орендувати та брати з собою на природу. Вони обладуються спеціальними краниками й протягом тривалого часу можуть зберігати напій прохолодним.

Окремої уваги заслуговують торгові точки «Луцького квасу», що розміщені в обласному центрі. До оформлення кожної з них підходять творчо та відповідально. За келихом квасу тут можна гарно відпочити, милуючись квітами у горщиках та луцькими краєвидами на картинах. Також на торгових точках представлена супутня група товарів, серед яких ‒ пиво, сушена риба, сухарики та інші снеки. На кожну партію квасу виписується якісне посвідчення. Уся необхідна документація є на кожній точці мережі «Луцький квас», де за потреби можна переглянути ці документи.
 Проект торгової точки на проспекті Волі. Проект торгової точки на проспекті Волі.

Кожного дня працівники підприємства можуть взяти додому літр квасу та літр лимонаду абсолютно безкоштовно. Клієнти, які закуповуються безпосередньо на заводі, поки чекають на завантаження продукцією, можуть пригоститися охолоджуючим напоєм та вибрати, який найбільше до смаку.

«Напої виготовлені на заводі п’ємо всією родиною, включно з внуками. Ми впевнені у якості продукції, адже бачимо, що виготовляємо, і чуємо схвальні відгуки постійних покупців», ‒ каже Василь Попович.

П’ють «Луцький квас» також у Києві, Львові, Рівному, Червонограді, Тернополі, Кам’янці-Подільському, Кузнецовську, Камені-Каширському, Маневичах, Володимирі-Волинському та Нововолинську. Смачний напій закуповують переважно у Західній Україні, адже термін придатності обмежений й витрачати багато часу на доставку не раціонально. За 15 років «Луцький квас» вже встиг стати однією зі смачних візитівок міста.

Текст: Ірина САСОВСЬКА
Фото та відео: Юлія СТАСЮК

+1
-8
-1

Коментарі

Приємно, що Луцьк має такого чудового виробника натурального напою . Шкода тільки, що мережа реалізації цього цінного продукту, прихильником якого я є, ще недостатня...

У нас на Володимирській теж є кіоск з Луцьким квасом. Він найсмачніший, його полюбляють не тільки дорослі, а й малеча... ДЯКУЄМО!!!

Super !!! Super!!! Super!!! Ich komme aus Deutschland und habe die Getränke ausprobiert. Ich bin sehr begeistert! Weiter so!

Я тільки можу порадіти за торгову марку "Луцький квас", тому що в її встановленні є і моя невелика участь.
Радію особисто і за Василя Івановича і його сім'ю яка створила таке чудове підприємство.
Підкреслюю не приватизувала, не розікрала, не перепродала як тисячі нинішніх, які на жаль ще й нами керують, а саме створила.
І саме за такими, як сім'я Поповичів - майбутнє України і я вірю в її відродження.
То ж хай Поповичам роду- не буде переводу.
З повагою директор ДП"Аверс-Бровар" О.Шахновський.

"Луцький квас" найкращий напій в Україні, бо виготовляють його справжні УКРАЇНЦІ !!!!
Скільки праці тут закладено,часу і здоров"я, щоб створити це виробництво..одному Богу відомо.
Щаслива тим, що причетна до ціє родини і знаю їх багато років. Зичу всім здоров"я, наснаги і гідно перебороти всі труднощі в цей не простий час. Переконана, що з такими професіоналами і трудолюбивими людьми, як родина Поповичів, Україна не тільки виживе, а і розквітне.....
ТАК ТРИМАТИ ВАСИЛЮ ТА ЛЮБОЧКА!!!!З любов"ю до вас!!!!

Гарна продукція, гарне підприємство, вражаюча швидкість обслуговування клієнтів ,чітка та злагоджена робота працівників . Молодці, так тримати!

12 балів смаковим якостям бренду "Луцький квас".

Гарна стаття.
Але маю одне запитання. Фотограф взагалі знає шо таке баланс білого???
Хоча... не обтяжуй себе, фотографуй на телефон ;)

Ми, жителі будинку, що знаходиться по Проспекту Перемоги, також дуже полюбляємо "Луцький квас",а ще обслуговування щирих і доброзичливих працівників торгової точки, яка знаходиться неподалік. Дякуємо і бажаємо усім добра і процвітання!

Шановний пане хі-хі! Кожен лучанин знає, що луцький квас це єдиний натуральний та справжній продукт, який можна споживати не тілький дорослим але і дітям. Він користується величезним попитом не перший рік, тому піару не потребує. Заздрість погана риса, працюйте краще самі і не думайте що такими висловами зможете зашкодити репутаціі людей, які працюють на совість.

Дуже смачний квас ніколи не можу пройти повз, щоб його не випити.

Рекомендую всім! Найкращий квас у місті Луцьку. Завжди смачний та освіжаючий в жарку літню погоду

Луцький квас завжди мені подобався найбільше з поміж інших, а тепер після прочитаного я впевнена у своєму виборі!! Кращого квасу в Луцьку не знайдеш. РЕКОМЕНДУЮ!!!

Дуже смачний квас! Завжди купуємо у кіоску біля дому для всієї родини, діткам подобається і ми задоволені. Дякуємо що робите якісний та справжній квас, який спокійно можна пити дітям та дорослим не боячись хімії, алергії чи отруєнь. Продовжуйте працювати так і далі.

Як прийняли на роботу нормального технолога, так і продукт виходить нормальним,
а то торгаші вирішили, що можна видавати себе за технологів і готувати солодку мішанку і називати з 2003 року її квасом, я маю на увазі
Поповичів.

Багато років поспіль продаємо луцький квас він завжди був смачним

Найкращий квас в місті, і ціна і якість на відмінному рівні!

Ми також продаємо цей квас уже багато років. Покупці тільки його і запитують. Дуже задоволена і керівником і обслуговуванням а ще більше самим продуктом. Перепробували безліч різних квасів різних луцьких виробників, цей найкращий і найякісніший, а саме головне справжній!

Квас дійсно смачний! Хто ще не пив---скоштуйте,не пошкодуєте. Вам обов"язково сподобається,бо смачшішого квасу я не пила.В моїй сім"ї луцький квас вживають всі---і дорослі і діти,бо він всім до смаку і він супер!

Напишіть будьласка адресу заводу чи телефон. Чи реалізує завод вуглекислоту?

Вуглекислоту продаємо ,можлива доставка,тел 050 438 46 26

Я лучанка,навчаюся в Києві, Була приємно здивована,побачивши в центрі Києва луцький квас тепер частенько смакуємо цей напій. Дякуємо!

Маю великі сумніви що це справжній натуральний природній без усілякої хімії чистий квас. Маю сумніви тому що самі знаєте яка недосконала якість усіх продуктів вироблених в Україні.

Юзер, маєте рацію, чи може квасне сусло зберігається при температурі 37 за цельсієм без консервантів? Який це натуральний продукт.
А хімічні підсолджувачі? Чиста брехня.

Для хі хі читай вище це сімейне підприємство алюбочка як любима дружина піариться.

Скільки бабушку не пі-піар квас пивом не стане

Дякую сімї Поповичам за гарний продукт і вклад у розвиток міста Луцька.так тримати.

це не квас, а заробіток грошей, його навмисне підсолджують, щоб ним не вгамували спрагу
чим більше п'єш , тим більше хочеться пити. В ньому відсутні молочна і оцтові кислоти.
Будьте обережні , штучні підсолоджувачі можуть провокувати захворювання на рак.
було б непогано, щоб відповідні санітарні органи дали пояснення, що задіяні підсолоджувачі не впливають згубно на здоров'я.

ми живемо в будинку навпроти, де продають квас Луцький на Дружби Народів (район ГПЗ). беремо по кілька раз на день. За весь цей час лише кілька раз квас був такий як треба. А то завжди розбавлений і кислий. В мене є багато людей, які готові це підтвердити. Для порівняння - беремо ще на вул.Шопена (там близько працюємо)- там теж квас Луцький- так там він зажди смачний. Це як ви поясните?

Дорий день, я розливаю квас, у всі бочки насцяти не можу - звиняйте.

я розумію. що у всі бочки насцяти ти не можеш, але з товоїх слів виходить, що в частину таки паскудиш.

Додати новий коментар