Як на волинському заводі виготовляють хрін

29 Грудня 2015
Цей продукт давно став обов’язковим елементом будь-якого святкового столу. Як Новий рік не можна уявити без салату олів’є, так й інші свята просто не мислимі без запашного й пекучого, яскраво-червоного і смачного волинського хрону. Він багатий калієм, натрієм, магнієм, кальцієм, фосфором, залізом, міддю, різними амінокислотами, ферментами і органічними сполуками. До складу хрону входять також аскорбінова кислота, ефірні гірчичні олії, фітонциди, цукор, крохмаль, клітковина, вітаміни групи В та PP. Вживання хрону перед трапезою збуджує апетит, а поєднання цієї приправи разом з важкими м’ясними стравами значно покращує травлення.

Як же готують хрін для українців, і волинян у тому числі, «Таблоїд Волині» побачив на Демидівському консервному заводі. Цікаво, що село Демидівка розташоване, якраз за Хрінниками, тож не дивно, що саме у цьому краї виготовляють міцну приправу. До речі, окрім хрону тут також роблять різноманітні томатні соуси та пасти, зелений горошок, гірчицю та соки. Екскурсію підприємством нам провів директор з виробництва Юрій Ляшук.

[caption]
Екскурсію підприємством нам провів директор з виробництва Юрій Ляшук[/caption]

Хрін для виробництва готової приправи потрапляє на завод від фермера, який вже кілька років спеціалізується суто на вирощуванні цієї культури, запозичивши голландські та польські технології. Коренеплоди зберігаються спочатку у сировинному складі, а після перевірки лабораторією потрапляє на виробництво. Першим етапом приготування стає калібрування та очищення продукції, згодом сировину перемелюють та змішують з додатковими складниками.

«Практично ми робимо хрін так само, як робили наші батьки. До приготування продукту прикладено багато людської праці. Приправу виготовляємо за перевіреними й апробованими споживачами рецептами, тому наш хрін найкращий в Україні», – розповідає Юрій Ляшук. Директор з виробництва зазначає, що на заводі нині виготовляють ще й хрін з морквою та харчовим гарбузом, однак найбільшу кількість роблять все ж традиційного хрону з червоним буряком.

[caption]
Готове гарбузове пюре для хрону[/caption]
[caption]
Очищений та відкалібрований хрін[/caption]

Якості буряка на виробництві також надають чималої уваги, адже від цього залежатиме смак готової приправи. Тож буряк також перевіряє лабораторія. Після цього його миють, відварюють, очищують та перемелюють. Перемелений хрін змішують з буряковим пюре, додають цукор, сіль та оцтову кислоту. До речі, процес змішування дуже важливий, адже відбувається виключно автоматично. Запах хрону дуже сильний, тож до змішувальної машини працівники стараються близько не підходити. Однак розповідають, що з початком роботи на виробництві перестали хворіти застудою й забули про нежить.

[caption]
Відварений та очищений червоний буряк[/caption]
[caption]
Процес змішування [/caption]

Готовий продукт розфасовують у стерильно чисті скляні банки, які спеціальна машина із застосуванням пари вакуумно закриває банку кришкою. Цікаво, що хрін не потребує додаткової стерилізації чи пастеризації завдяки своїм сильним бактерицидним властивостям. Тож після утворення вакууму під кришкою, продукцію відправляють на перевірку. Лише після вердикту лабораторії на кольорові баночки з хроном наклеюють відповідні етикетки й компактно запаковують по 15 штук. У таких упаковках пікантний продукт й потрапляє до магазинів, а звідти – на святкові столи українців.

[caption]
Такі машини надійно закривають банку[/caption]
[caption]
В упаковці – 15 банок[/caption]
[caption]
У Таких упаковках хрін потрапляє до магазинів[/caption]
[caption]
Вживання хрону перед трапезою збуджує апетит, а поєднання цієї приправи разом з важкими м’ясними стравами значно покращує травлення[/caption]
[caption]
На лінії з виробництва томатного соусу[/caption]
[caption]
У процесі роботи[/caption]
[caption]
Працівниця здійснює контроль закрутки[/caption]
0

Читати ще

Коментарі

555

Дуже смачний демидівський

Луцьк

Купила позавчора в Там-тамі..

Дмитро

Класна стаття!

Свиня

Кращого хрону не пробувала!

Оксана

Спробували. Смачно. Але без

Анонім

Сам хрін у цьому році такий((

Іванич

Найліпший хрін! "Дівчаткам" з

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter