Що їдять на Бандерштаті?

02 Серпня 2015
Гутірки, нічні кіноперегляди, атмосферна акустична сцена та драйвові гучні вечірні концерти можна назвати їжею духовно-культурною для кожного відвідувача фестивалю «Бандерштат». Однак довго на таких харчах не протягнеш: рано чи пізно ноги понесуть тебе в те місце, звідки віє ароматом запеченого м’яса.

На щастя, цьогорічний «Бандерштат» запросив до співпраці безліч ресторацій, тому кожен тут знайде собі їжу відповідно до свого смаку та кількості грошей у гаманці. «Таблоїд Волині» дослідив «Bander Food-Fest» і тепер знає, де можна купити найдешевшу каву та скуштувати суп із москаля.

Найпопулярніші страви фестивалю – шашлик, плов та сосиски-гриль. Серед напоїв у зв’язку з «безалкогольністю» заходу фаворитами стали кава, чай та квас.

Хліба та видовищ. Найдешевшу каву нам вдалося відшукати на торгівельній зоні від ТМ «Теремно». За 5 гривень ви зможете скуштувати цей напій та збадьоритися після безсонної ночі. А набір «кава + будь-яка булочка» обійдеться вам у 8,75, «кава + круасан» – 10 гривень.

«Ми робимо найкращий натуральний хліб для Волині, а також пропагуємо здорове харчування і здоровий спосіб життя, – рекламує компанію одна із працівниць. – Адже без хліба люди – ніяк».



Крім того, «Теремно» спеціально для гостей міста виготовило спеціальний подарунок – пряник «Луцький сувенір», який можна придбати за 22,50. Представниця хлібопекарні переконує, що в кожну коробку пекарі вкладали частиночку свого тепла.



Є на «Бандерштаті» і дуже бюджетний варіант харчування. Комплексні сніданки та обіди за 25 гривень. При виході з території можна придбати талон на трапезу у їдальні педагогічного коледжу. До прикладу, на обід вам там запропонують перше, друге і компот. Що саме ви будете їсти – сюрприз, адже дівчатам, які продають талони не завжди встигають принести актуальне меню.

Всього лишень за 19 гривень можна згадати смак дитинства та студентську молодість, кому це вкрай необхідно, звісно. Для цього потрібно придбати «Мівіну», однак не просто вермішель, а смачну страву з курятиною, овочами та спеціями. Продавець Андрій зізнався, що найчастіше за «мівінкою» приходять татусі з дітьми.

Жодне свято в українців не можна назвати справжнім, якщо на столі немає вареників. Організатори «Бандерштату» про це, напевно, пам’ятали і тому у фудзоні можна придбати різні види вареників – з картоплею, грибами та з вишнею. Ціна – 10 гривень за 100 грамів. Закусити свою страву можна бутербродом з салом, або заїсти червоним борщем, який також можна придбати за 10 гривень.




Але варениками чи булочками душу не обдуриш, для відчуття ситості та задоволення потрібне м'ясо. «Дмитрук-гриль» пропонує різні види сосисок, підсмажених на вогні. Також ви можете придбати сирний хот-дог або хот-доги цезар та карбонара, за що вам доведеться заплатити біля 25 гривень. А дві сосиски з соусами та булочкою-гриль вам обійдуться у 20 гривень.





Торгівельна марка «Забіяка» також пропонує різні види м’яса. За 300 грамів шашлику ви заплатите 60 гривень, за сосиски-гриль – 23 гривні, за овочі-гриль – 15 гривень. Також серед пропозиції «Забіяки» є смажені на вогні ребра, однак, як виявилося, це не анонсовані раніше «ребра москаля», а зовсім інша страва.




По справжньому «дівчачою» їжею можна назвати пропозицію від вегетаріанського кафе «Намасте», яке частує відвідувачів Бандерштату індійськими стравами, але адаптованими до українського шлунку.

«Ми не добавляємо гострі спеції, – розповідає директорка закладу Вікторія Калініна. – В меню є овочеве рагу – савже, суп з нуту та спецій, самоси – періжки з різними начинками і наше домашнє морозиво на йогурті».

Легкі і нежирні страви користуються особливою популярністю серед дівчат. Придбати вегітаранську їжу можна від 10 до 20 гривень.

Почастувати відвідувачів приїхали і ресторації зі столиці. «ROUTE 66» пропонує традиційні страви – борщ, солянку, капусту з м’ясом, шашлик, овочі-гриль. Шашлик зі свинини кияни продають за ціною 35 гривень за 100 грамів. Серед особливих страв бурітос за 35 гривень.






Луцький ресторан вірменської кухні «Арарат» у своєму меню робить акценти на кавказьких стравах. Шашлик, люля-кебаб, плов з бараниною, три види гарячого вірменського хліба та сири власного виробництва. За порцію плову будьте готові заплатити 20 гривень, а за шашлик вірмени просять 200 гривень за кілограм.






Для тих, хто хоче їсти з користю, тобто і шлунок наповнювати і добрі діла творити є ідеальний варіант – Волонтерська гостина. Вторговані кошти хлопці та дівчата передаватимуть на потреби АТО. Тут ви можете придбати чебуреки (15 гривень), деруни (20 гривень), охолоджений чай (10 гривень).






Поціновувачів болгарської кухні чекають у ресторані «Чевермето». У меню традиційні шашличок, смажені ковбаски, за сто грамів цієї смакоти ви заплатите від 23 до 27 гривень. Також тут можна поласувати легкими овочевими салатиками з бринзою.




Фастфуст «Гарячий собака» склав своє меню, пам’ятаючи про головну бандерштатську ідею, тому серед страв ресторації можна знайти суп із москаля та повстанський суп.



Продавець на прізвисько «Тихий» розповідає, що вранці вони пропонують відвідувачам «мамину вівсянку» з фруктами. А на обід свої фірмові супи, рецептуру яких розробляв знаний у Луцьку шеф-кухар Юрій Хазіпов. На друге можна поїсти печену картоплю зі шкварками. Цінова політика закладу лояльна – 12 гривень за суп, хот-дог коштує 17 гривень, каші по 15 гривень. Саме у «Гарячій собаці» ви зможете купити трав’яний чай від мами та дуже смачну каву за 10 гривень.





У більшості закладів вас нагодують першим, другим та компотом, але деякі торгівельні павільйони спеціалізуються на чомусь одному. У фудзоні можна придбати морозиво від 8 гривень за стаканчик та варену кукурудзу за 9-10 гривень.




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter