Найекстравагантніший луцький депутат розповів про футбол та свій яскравий гардероб

10 Лютого 2016
Текст: Оксана Федорук
Фото:
Сергій Олешкевич

Миколу Дендіберіна
можна впевнено назвати найекстравагантнішим депутатом Луцької міської ради. Він відомий не лише своїм умінням оригінально одягатися, а й знайти гостре слівце під час виступів на сесіях.

Неабияку любов до моди в депутата помітили вже давно, коли на першу сесію в 2010 році він прийшов у яскраво-помаранчевому костюмі. Та й потрапив він до міськради теж не без розголосу, адже набрав найбільшу кількістю голосів серед мажоритарників, і не останньою причиною такого «прориву» було те, що на рідному Київському майдані його знали всі. Депутат після засідань сесій і комісій не соромиться змінювати класичний костюм на спортивних та йти розчищати сніг чи замітати сміття на вже рідному спортмайданчику.

Днями Микола Євгенійович відсвяткував ювілей – 65 років, проте виглядає значно молодше, і може похвалитися прекрасною фізичною формою. І все завдяки тому, що спорт, а особливо футбол, – невід’ємна частина його життя. Саме на спортивному майданчику у дворі, депутата і можна найчастіше побачити. Саме там «Таблоїд Волині» і вирішив поспілкуватися з обранцем громади не про політику.


«Цю спортивну площадку побудував десять років тодішній мер Богдан Шиба та віддав її на баланс міста. Коли я став депутатом, міськрада передала її мені в користування. Аналогічну площадку побудували тоді біля школи на бульварі Дружби Народів (район ДПЗ), а сьогодні її буквально стерли з лиця землі», – розповідає депутат.

[caption]
Спортивний майданчик у дворі депутата, який перейшов йому в користування від міськради[/caption]

Натомість майданчик на Київському майдані – дійсно у хорошому стані. Обгороджений, є освітлення, тому тут грають футбол і ввечері. «Взимку, коли йде сніг, я встаю о 5 ранку і прибираю його. Коли йде дощ – в середині поля збирається вода, треба її відгортати до бортів, – каже Дендіберін. – Площадку будував Рудюк, кожен раз, як цим займаюсь, – згадую його недобрим словом».

[caption]
Микола Дендіберін показує, де проводить найбільше часу[/caption]

На сьогодні Микола Євгенійович тренує 22 хлопчики віком 8-13 років, які приїжджають сюди з усього Луцька та околиць. Його футбольна команда має назву «Денді» (скорочено від Дендіберін). Заняття проходять чотири рази на тиждень, а під час канікул – кожен день. Зовсім скоро тренер Дендіберін планує вперше зробити набір у команду дівчаток.

[caption]
Футбольна команда, яку тренує депутат[/caption]
[caption]
Тренер дає настанови[/caption]


І дійсно, спортмайданчик – це другий дім Миколи Дендіберіна. Також кожен день він буває у своєму «спортивному» кабінеті, який знаходиться поряд у невеликому будинку, приміщенні колишньої котельні. На стінах висять вимпели та нагороди команди, яку тренує, та власні, адже Микола Євгенійович сам грав футбол та працював спортивним кореспондентом московської газети.

[caption]
Микола Дендіберін показує ще одне місце, де буває щодня - власний спорткабінет[/caption]
[caption]
«Спортивному» кабінеті, який знаходиться у приміщенні колишньої котельні[/caption]
[caption]
Друге робоче місце депутата[/caption]
[caption]
У куточку зберігає пам'ятні сімейні фото[/caption]
[caption]
Як у кожному чоловічому кабінеті...[/caption]
[caption]
Нагороди Миколи Дендіберіна за влані досягнення[/caption]


[caption]
Тренажери для підтримки спортивної форми[/caption]

У кабінеті є душ, роздягальня, невеликий тренажерний зал, де займаються хлопчаки, коли йде дощ. Є телевізор, діти разом дивляться футбол, матчі УПЛ, Ліги чемпіонів та Європи. Кожен понеділок для «Денді» - банний день. Тренер замочує віники, та вся команда йде до бані.

[caption]
Душ[/caption]

А взагалі, зізнається, така любов до спорту у нього – ще з дитинства. Депутат шкодує, що сьогодні діти фізично слабкі і мало займаються спортом, та й батьки мало приділяють уваги на виховання дітей. Тому депутат і побивається, що те, чим він займається, – нікому не потрібне.

У Миколи Дендіберіна є мрія – облаштувати для дітей біля річки Стир футбольне поле. Ним він почав займатися ще 30 років тому. Каже, щоб його зробити до кінця і пішов у депутати. Для його облаштуваня вже закуплені стовпи, огорожа, трава для посіву на полі, але необхідно провести освітлення.

[caption]
Місце для футбольного поля, над обаштуванням якого працює обранець[/caption]
[caption]
Хизується закупленими матеріалами для облаштування поля[/caption]

Та окрім спорту має Микола Дендіберін і ще одне «слабкість». Його можна сміливо назвати одним із наймодніших депутатів Луцької міської ради. «Смак у мене завжди був хороший. Я люблю одягатися і бачу одразу, чи ця річ мені підходить, чи не підходить, гармонійна чи ні. Дивлюся передачі про моду, слідкую за сучасними тенденціями», – ділиться секретами стилю депутат.

[caption]
Історичний момент та історичний костюм в житті депутата[/caption]

Речі зазвичай купує в Іспанії, коли їздить до внука. Інколи, що купити чи одягнути радить дружина. «Що ж це за дружина, яка не бере участі у такому питанні. Звичайно, радить мені, у чомусь я з нею згідний, у чомусь ні», - розповідає Микола Євгенійович.У повсякденному житті депутат надає перевагу спортивному одягу, але полюбляє і класичні костюми. Їх у гардеробі має вісім. У одязі головне для нього – оригінальність. «У мене є лише один чорний костюм, і одягаю його нечасто, - зізнається Микола Дендіберін. - Люблю щось яскраве, більш оригінальне. Але одягаю костюми лише на сесію міськради, так мені ніколи».

[caption]
На сесійному засідання Микола Дендіберін у класичному костюмі[/caption]

Що одягнути, підбирає ще ввечері, сам прасує штани, сорочку: «Вранці встаю, а в мене вже все наготовлене, попрасоване».

[caption]
У стильному світлому костюмі, і з взуттям відповідного кольору[/caption]

Має своєрідну пристрасть до галстуків – їх у нього близько п’ятдесяти. А ще перед походом у міськраду обов'язково робить укладку волосся: або феном самостійно, або ж довіряє свою зачіску луцькому стилісту Віктору Гузару.

[caption]
Із колекції[/caption]


На запитання, як проводить вільний час, Микола Євгенійович ніяково знизує плечима – практично весь час витрачає на спорт. Футбол замінює йому і роботу, і відпочинок: «У кінотеатри не ходжу, бо не маю часу. Телевізор теж рідко дивлюся, бо який канал не включиш – одні бойовики, а хочеться дивитися фільми добрі, у нас і так вистачає жорстокості в житті, а доброти дуже мало».

Зізнається, найкращий відпочинок для нього – коли вдається поспати в обід годину чи півтори. Так він відновлює сили. У відпустку їздить зазвичай у Європу, до внука в Іспанію. Він з батьками живе в іспанському місті Вілярреал, їх будинок – за 100 метрів від моря. «Але я вам так скажу, минулого року там був 40 днів – ледь не здурів. Не можу так довго відпочивати, – жаліється депутат. – От приїхав, а стадіон «Піонер» весь бур'яном позаростав, якби не їздив у відпустку, може, б ще восени травою його засіяли».Микола Дендіберін найчастіше спілкується російською, чим інколи йому дорікають. «Я знаю багато людей, які говорять українською, носять вишиванки, а для України, для народу нічого не зробили. Я не ношу вишиту сорочку і не так часто спілкуюся українською мовою, але я впевнений, що людина може говорити російською, але бути корисною українській нації, людям своїми справами».
0

Читати ще

Коментарі

Кейт

Интересный мужчина! Приятно

Рома

Повага!

Клас

Молодець разом з дружиною!

Лучанин

Дендіберін молодець , діти

борвак

Приятно прочитать за давнего

незаангажований

Незважаючи на всю

Анонім

это мой бивший тренер а щяс я

Гнат

А де ви бачили других? Вони

Додати новий коментар