Як сушити речі після прання вдома в холодну пору: дієві поради

04 Листопада 2022

Взимку жителі квартир часто стикаються з проблемою сушки речей. Велика вологість, поганий клімат в приміщенні, відсутність балкона та ряд інших незручностей можуть не лише сповільнювати сушіння одягу, а й погано впливати на ваше здоров’я та самопочуття.

Про це пише ТСН.ua, які зібрали дієві поради, що допоможуть вам впоратися з цієї проблемою:

Не сушіть одяг в спальні чи вітальні

Уникайте сушіння речей в приміщеннях, де проводите найбільше часу – у спальні, вітальні чи кабінеті. Краще розмістити сушарку в коридорі, на кухні чи у ванній кімнаті. Існує чимало варіантів підвісних сушарок, які дуже компактні на не будуть заважати займати багато місця. Якщо іншого вибору у вас просто немає, то можете сушити одяг у приміщенні. Це допоможе уникнути розвитку грибка та цвілі, які негативно впливають на здоров’я.

Збільште оберти віджиму на пральній машинці

У холодну та вологу пору року варто використовувати більший віджим води з речей. Це суттєво пришвидшить сушку таких цупких речей як джинси, рушники та теплі светри. Проте варто перевіряти інструкції на етикетках вашого одягу, тому що не всі матеріали можуть пережити такий цикл прання. Щодо тонких речей, які перуться вручну чи на делікатному режимі – їх варто добре струсити від зайвої води.

Оберіть зручне та оптимальне місце для сушки одягу

Речі варто сушити біля вікна, особливо, якщо воно виходить на південь. Так під сонячними променями, одяг сохнутиме значно швидше. Також варто час від часу перевішувати речі та міняти їх місяцями для рівномірного висихання.

А ось на батареях чи над увімкненими газовими плитами речі краще не розвішувати. По-перше, багато тканин можуть деформуватися від такого способу сушки. По-друге, це часта причина пожеж в багатоквартирних будинках, тому краще не ризикувати.

Ще однією з опцій є сушка одягу на вулиці – на відкритому балконі чи на подвір’ї. Звісно, є ризик того, що ваша білизна примерзне, але це хороший варіант для речей, які не потрібні вам терміново (наприклад, постільна білизна). Також рекомендують додавати у воду під час останнього ополіскування трохи солі, щоб одяг не замерзав.

Не забувайте про провітрювання

Сушка речей в приміщенні не лише значно збільшує відсоток вологості, а й провокує збільшення кількості пилу. Це відбувається через те, що у погано вижатих речах може міститися 2-3 літри води. Згодом волога випаровується та залишається в приміщенні разом з частинками пилу. Це може спровокувати алергічні реакції, ускладнене дихання та навіть погіршення сну.

Щоб уникнути подібних проблем рекомендується часто провітрювати приміщення та використовувати осушувач повітря за можливості.

Дотримуйтесь цих простих та дієвих порад, щоб не нашкодити здоров’ю власному та здоров’ю ваших речей.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter