Топ-10 улюблених книг Олени Голєвої

03 Червня 2015
Олена Голєва – депутат Луцької міської ради. З читачами «Таблоїда Волині» жінка поділилася списком улюбленх книг.

«Для початку хочу порадити декілька книг Еріх Марія Ремарк, творами якого нещодавно захопилася, напевно через те, що намагаюсь зрозуміти людей, які живуть в теперішній час на Сході України та підтримують бойовиків, – розповідає Олена Голєва. – Зрозуміти росіян, які підтримують політику свого президента, логіку загарбників. Ми повинні розуміти простих людей, мозок яких заражений пропагандою, аби переконувати. Є одне питання, відповідь на яке й досі не отримала від своєї бабусі, яка пройшла Другу Світову війну та у 1945 році зустріла Перемогу у Берліні – як може народ підтримувати та віддавати своє життя заради хворобливих амбіцій того, хто вбиває? Які думки в головах тих, хто йде війною на сусіда? Еріх Марія Ремарк у більшості писав про війну – Першу та Другу Світову, досить просто, дуже емоційно, фактично описуючи реальні події»

Отож, топ-10 книг для роздумів від Олени Голєвої.

Еріх Марія Ремарк «Тріумфальна Арка». Важке життя німецького емігранта в передвоєнному Парижі 1939 року. Напружені вулиці й повітря, яке вже пропахло порохом. Усі чують цей запах та мало хто визнає для себе той факт, що війна неминуча.


Еріх Марія Ремарк «Ніч у Ліссабоні». Наскільки сильно здатна розняти людей війна? Як довго людям доводиться шукати один одного? І як важко разом ховатись від тих, хто волею долі став сильнішим, пихатішим і наскрізь, до смороду, просяклим нацистською ідеологією.


Еріх Марія Ремарк «На західному фронті без змін». Квінтесенція усієї суті війни, її жахів, криків, знущань та стогонів. Історія про те, як сімнадцятирічний хлопець добровільно пішов до німецької армії й 4 роки бачив власними очами бруд незмінного західного фронту Першої світової війни.


Еріх Марія Ремарк «Три товариші». Окрім основного сюжету книги, який не так вже й сильно торкається наслідків війни, є безліч другорядних персонажів, які ледве зводять кінці з кінцями в часи кризи, через поразку у війні.


Еріх Марія Ремарк «Час жити і час помирати». Одна з небагатьох книг Ремарка про Другу світову війну. Уся книга – це історія повернення до рідного міста солдата, який уже давно розчарувався в тому, що робить. Він не любить нацистів, але змушений за них воювати. У нього немає вибору. Місто зруйноване, батьки загублені, усюди сховані звірства СС, але тут з'яляється жінка. Жінка, яка змінює все.


Еріх Марія Ремарк «Життя у позику». Історія смертельно хворої жінки та чоловіка, який покохав її. Їхні спільні страждання і радості, переживання й на етапі, коли вже немає сил, щасливі хвилини в безсиллі, але разом.


Робертс Грегорі Девід «Шантарам». Книга, в реальність якої вкрай важко повірити. Але ця історія - реальна й кожен може прожити своє життя не гірше за Грегорі. Читайте й думайте, який шлях вам ближчий. До речі, після прочитання книги з'яляється неймовірне бажання відвідати Індію.


Габріель Гарсіа Маркес «Полковнику ніхто не пише». До кісток мотивуюча книга. Говорити про неї не потрібно, потрібно читати й дочитувати до кінця. Ударний ефект ви отримаєте на останній сторінці. Але, якщо читати з кінця – ви нічого не відчуєте. Така вона – магія Маркеса.


Харукі Муракамі «Нічия на каруселі». Збірка оповідань різних періодів життя Муракамі. Оповідання просякнуті сильним сенсом і говорити про кожне можна годинами. Але краще читати їх і думати, багато думати.


Бен Елтон «Сліпа віра». Непоганий роман для поціновувачів антиутопій. Хоч ідея далеко не нова, Елтон додав багато цікавих деталей.


Записала: Олена КРАВЧУК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter