Найбільш цікаві факти із життя найвідомішого луцького скульптора

09 Січня 2018
На ювілейну сходинку свого життя сьогодні, 9 січня, ступив відомий скульптор Волині, справжня легенда – Микола Головань. Виповнилося йому 75 років.

З цієї нагоди журналісти Район.Луцьк зібрали для своїх читачів головні факти з життя відомого митця.

Микола Головань народився у селі Теремно під Луцьком у 1943 році. Там і провів свої дитячі роки. Мама Юзефа була полькою, батько Микита переїхав на Волинь із Одеси.

Батьки хотіли, аби їхній син став художником, тому Микола одразу після школи успішно склав вступні іспити до Львівського училища мистецтва.Варто додати, що першим вчителем, який подарував йому «квиток у світ мистецтва», був Петро Синзюк. У нього Головань навчався, коли відвідував тодішній Будинок піонерів (нині – Палац учнівської молоді).

Відомий скульптор працював у Луцьку на різноманітних роботах: і вантажником, і в цирку. А вже пізніше в старій батьковій хаті почав створювати перші свої роботи. Збудував дворовий вернісаж. І люди тоді почали приходити і дивитися.

Через певний час батькову хату знесли, а натомість йому дали хрущовку. Тоді у чоловіка виникли думки збудувати власний будинок. Разом із сином взявся втілювати свою мрію. Кожен камінчик пройшов через їхні руки.Та у 2005 році в Миколи Голованя сталася трагедія – втратив сина. Помер він через інфаркт.

За своє життя він створив скульптури на пішохідній вулиці міста Лесі Українки, в Центральному парку та в інших куточках обласного центру. Також побудував на березі річки Стир архітектурну пам’ятку – Будинок скульптора. Ця споруда прикрашена більше, ніж п’ятьмастами скульптурами різних стилів. Вона постійно приваблює туристів з усього світу.У 2016 році отримав звання «Почесний громадянин міста Луцька». У 28 років відкрив свою першу персональну виставку «Скульптура. Живопис. Графіка» у кінотеатрі «Промінь», впродовж восьми років пропрацював скульптором у Художньому фонді України та 22 роки – в художньому комбінаті, брав участь у скульпторських пленерах у Луцьку та у Франції.

Микола Головань створював спочатку дерев’яні скульптури, але, за його словами, вони не змогли стояти довго на повітрі, тому почав робити їх зі штучного каменю. Загалом чоловік любить багато експериментувати.

Варто зауважити, що відомий майстер уже більше півстоліття займається своєю улюбленою справою.Таблоїд Волині також вітає іменинника з Днем народження та бажає йому ще довгих років життя!
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter