Лучанка малює неймовірні портрети кольоровими олівцями

08 Жовтня 2017

Текст: Оксана ФЕДОРУК
Фото: Катя БАДОВСЬКА та з Instagram.

У другу неділю жовтня в Україні святкують День художника. Кажуть, що в душі кожен з нас художник, просто багато про це і не здогадується.

Та все ж є люди, для яких пензель та полотно, олівець та папір мають просто магічне значення, та які просто не уявляють жодного свого дня без поєднання цих речей. Однією з таких є лучанка Альвіна Хамулка. Її роботи я випадково помітила у соцмережі Instagram. Увагу на них важко було не звернути, адже вони дуже яскраві та оригінальні.

«Я Альвіна і я художник», - так розпочала розповідь про себе дівчина. Тож хочемо познайомити і наших читачів із цією талановитою красунею.

Нагадаємо, волинські майстри живопису розповіли, якими були їхні перші картини та що для них означає бути художником.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПЕРШІ КАРТИНИ ВОЛИНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ
КОЛИ ВИНИКЛА ЛЮБОВ ДО МАЛЮВАННЯ

Малювати я любила з дитинства, правда, не знала як це робити правильно. Вчилася сама. Можливості піти в художню школу не було, бо дитинство провела у бабусі, в селі, там і закінчила школу.

Відколи себе пам'ятаю, мені подобалося тримати олівець в руці і вигадувати сюжети, які найбільш сюрреалістично (якщо можна так сказати) відображають мої емоції.
ГОЛОВНИЙ ВЧИТЕЛЬ

Єдиними моїми «вчителями» у дитинстві були лише книжки з «Книжкового клубу» про рисунки, які я навіть не читала ніколи, не любила теорії... Завжди не було на неї терпіння, хотілося швидше перейти до практики.

Тому мій головний вчитель – це «тисяча спроб»! А фрази типу: «Воно тобі нічого не дасть» були ще більшими мотиваторами і ще більше в моїй голові давали чітке розуміння, що це і є те що мені потрібно.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ МАЛЮВАННЯ

Мої матеріали для малювання варіюються від простих сірих олівців з ручками до кольорових олівців з фломастерами. Люблю графіку, намальовану вручну. Часом вже на готовій роботі (коли її переводжу в цифрову) заливаю фон, додаю контрасту чи вирівнюю колір вже на комп'ютері в Adobe Photoshop. Це для кращого вигляду на моніторі, бо чомусь при оцифровуванні втрачається ефект, тому краще на роботи дивитись вживу.ЧАС ДЛЯ ТВОРЧОСТІ

Я можу потратити на малювання не одну добу, це так захоплює, що нічого більше можу не робити, окрім малювання. А інколи справді відчуваю неймовірну недостачу «помалювати».

У мене немає стабільної періодичності, все залежить від натхнення. За цим можна поспостерігати і в інстаграм. А от щодо часу на одну роботу, то все залежить від складності самої роботи і формату.

Може коливались від декількох годин до кількох місяців... Але найчастіше – це 2-3 дні. Хоч були випадки, коли я за день малювала роботи, які не поступались в складності тим, на які було потрачено більше часу.
НАТХНЕННЯ

Натхнення можна знайти будь-де! Особливо природа, люди, звуки - це щоб зловити емоцію. А коли приступаю до практичної частини процесу, тоді, звісно, інтернет – наше все (посміхається, - ред.). Він дає доступ до інформації, місць і людей, яких ти не маєш змоги побачити в живу. А якщо конкретніше – то багато тих самих людей, ідей, речей і місць я знаходжу в інстаграм, там все компактно розкладено по поличках. Головне постійно чергувати інтернет і реальність, щоб не загубити себе!

УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ МАЛЮВАННЯ
Олівці, ручки, папір, тверда поверхня – і можна творити будь-де! Але якщо серйозно, то я люблю малювати вдома. Музика чи фільм – для фону, і пити чай, какао або воду. Останнє обов'язково під час малювання.БУТИ ХУДОЖНИКОМ – ЦЕ ДАР ВІД БОГА ЧИ ТРУДОМІСТКИЙ ПРОЦЕС?

Думаю, і те, і інше! Десь на рівні підсвідомості закладається от та «любов» і «тяга» до цієї справи, яку неможливо пояснити (принаймні, в моєму випадку), але без розвитку, практики і вдосконалення, будь який дар можна просто загубити.ЧИ МОЖЕ МОЛОДИЙ ХУДОЖНИК В УКРАЇНІ ЗАРОБЛЯТИ МИСТЕЦТВОМ

Думаю, може. Але в нас поняття «мистецтва» настільки розмиті, що для того, щоб заробляти на цьому, потрібно переконати спочатку людей, що це «мистецтво», бо в більшості випадків воно цікаве або таким же, як ти, або вузькому колу «поціновувачів».

Більшість людей скажуть «гарно», але не будуть за це платити. Думаю, просто треба влучити у ціль, знайти «своє», але це не так легко, як може здаватись.КАРТИНИ НА ЗАМОВЛЕННЯ

Взагалі я малюю на замовлення, але це трапляється рідко. Продаю вже готові картини. Хоч є ще один нюанс, з яким постійно стикаюся. На жаль, роботи кольоровими олівцями не цінуються так, як фарбами. Але, насправді, обидві техніки потребують практики, майстерності і затратні за часом.

УЛЮБЛЕНА РОБОТА

Улюблена моя робота – «Lu Lu». Це моя муза. Вона просто з'явилась в моїй голові саме такою, якою я її намалювала. Зазвичай я користуюсь «підказками»: можу губи взяти в Джолі, очі в Кендал, фігуру в Белли і тд. Але Lu повністю особлива. Тому я її дуже ціную. До речі, навіть ім'я для неї в мене було одразу... Це дуже дивно (посміхається, - ред.).
УЛЮБЛЕНІ ХУДОЖНИКИ

Вважаю, нема рівних Леонадно Да Вінчі і більше не буде.

Енді Уорхол, як дитя сучасного мистецтва, подобається, його подача і стиль. Також роботи Далі і Вінсента ван Гога. Всі вони дуже різні, але для мене вони фаворити, хоч мій стиль дуууже далеко від них.ПОБАЖАННЯ ДЛЯ ХУДОЖНИКІВ

Бажаю колегам натхнення і бажання щодня розвивати себе і цю сферу та мати можливість розповісти про свою творчість людям.

А якщо зараз мене читає хтось, хто любить малювати і не малює бо «не вміє» чи не знає технік, то я хочу побажати саме вам не боятись і не зважати ні на що, можливо саме в вас живе Далі чи Пікассо. Адже навіть великі художники вчились, пробували і практикували!***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

1

Читати ще

Коментарі

Віктор

Круто!

Аня

Досить непогано. Як японські

Світлана.

Молодець.Дуже гарно.Особливо

Юрій

Бачив, "що нібудь".

Вася експерт

Малюнки дещо дитячі, риси

Додати новий коментар