ZOO: золотисті ретривери Альони Кіц

20 жовтня 2017

Французи кажуть, що у собаці зібрано усе найкраще, що могло би бути у людині. А тому лиш людина, у якої є собака, відчуває себе справді людиною.
 
«Таблоїд Волині» продовжує своє позитивну рубрику про домашніх улюбленців волинян – «ZOO», гостями якої сьогодні стали неймовірно милі та грайливі золотисті ретривери.
 
Домашні улюбленці оточували креативну весільну організаторку Альону Кіц ще з дитинства. Коли жила із батьками у приватному будинку, то завели дворових маленьких песиків і кота, а вона мріла про вівчарку.
 
«Пізніше, коли вийшла заміж та з чоловіком побудували власний дім, я наважилась придбати собі чотирилапого друга. Наша перша собака –золотистий ретривер – з’явилася у нас у 2009 році. Якось випадково я натрапила на статтю про цю породу, прочитала та закохалась в цих собак. Почала вивчати їх особливості та звички, а згодом зробила для чоловіка сюрприз – приїхала додому з біленьким м’якеньким клубочком», – розповідає Альона.
 
Песика жінка обирала із меншим сином, чоловік же раніше недолюблював собак, але зараз так само не уявляє без них життя.
 

«Так в нашій сім`ї з’явилася Леді, а я стала собачницею.  Ми з Леді увійшли до кінологічної спілки України, брали участь у різних виставках собак. Леді має титул кандидата в чемпіони України. Через деякий час ми собі ще залишили одну з дочок Леді – Берту. Зараз їй 5 років.  А декілька тижнів тому у нас оселився ще один представник цієї породи, хлопчик Патрік.  Йому теж 5 років».
 
Хоча собаки візуально між собою схожі, ділиться Альона, характери в кожної різні.
 

«Старшій – Леді, ім’я дала заводчиця. І «як човен назвеш…» , так і наша Леді має характер, який повністю відповідає її імені. Стримана, розважлива, горда. А от Берті ім’я давала я. Оскільки Берта була з другого виводку, то за правилами кінологічної спілки треба було давати імена щеняткам на літеру «Б». Так і стала вона Берточкою. А от  Патрік – це справжній Петрик П’яточкін з мультфільма. У нього стільки енергії, що вистачить на всіх. Усе  треба бачити, знати, всіх обнюхати. Одне слово, круть-верть!».
 

Собаки харчуються сухим кормом, але господарі люблять їх балувати, тому пригощають різноманітними смаколиками, серед яких – телячий шлунок.

«Леді полюбляє похрумати свіженькою морквочкою та дуже вже любить сиру чищену картоплю. Коли я сідаю чистити, то аж підспівує, так просить. А Берта їсть виноград та яблука. Гастрономічних вподобань Патріка ми ще не вивчили, у нього така позиція – давайте все і побільше. Взагалі ці собачки дуже люблять попоїсти,  таке враження, що вони завжди голодні».

До речі, собака Леді ще той талант – обожнює співати під Scorpions «Wind Of Change». «Ще у нашій сім’ї живе Кіця, знайда, яку врятувала моя сестричка з вулиці в Києві та привезла до нас. Вона у нас десь 4 рочки, і хоча в котів незалежний  та норовливий характер,та наша киця з легкістю подружилася із собачками.  Навіть деколи сплять разом. Мені  інколи здається ,що Кіця вважає себе ретривером, бо на прогулянках біжить поряд, з собаками, супроводжує».

Порівнювати кішку та собаку неможливо, переконана Альона, адже у них свої особливості характеру, але думка про те , що собаки віддані та вірні це – правда.

«Це такі промінчики золотого сонечка у нас вдома, що навіть коли приходиш додому втомлений та без настрою, а тебе зустрічають три таких хвостатих позитивчики, то про втому забуваєш одразу ж!», – ділиться своїм рецептом щастя Альона Кіц.


Довідка:
Золотистий ретривер – це одна з найкращих мисливських собак, виведена в Англії лордом Твідмаутом в ХІХ сторіччі. Також, це собака-компаньйон, ідеальний для сім’ї, оскільки має спокійний, дружелюбний та  врівноважений характер. Вони мають гарну пам'ять та відмінно піддаються дресируванню.

Швидкість реакції, рішучість, миролюбність дозволяють використовувати ретривера в рятувальній службі, для пошуку вибухівки або наркотиків, як поводирів для незрячих  і собак-помічників та терапевтів для людей з обмеженими можливостями. Порода відмінно підходить для утримання як в будинку, так і в квартирі. Вони грайливі і спокійні одночасно, не схильні до агресії, тому дуже доброзичливі до тварин і інших собак.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу tabloyid@gmail.com.

+1
+3
-1

Додати новий коментар