Відпочинок на луцьких лавочках минулих десятиліть

21 Серпня 2017
Коли саме почали встановлювати у місті лавочки достеменно не відомо. Однак, в усі часи лучани полюбляли спокійний відпочинок.

Як йдеться у виданні «Район.Луцьк», мода на вуличні лавки з’явилась приблизно двісті років тому, коли їх почали встановлювати вздовж вулиць. Головним їх завданням було стати місцем відпочинку людей, що проходять.Вулична лавка для лучан завжди була зручним місцем для читання, бесіди, відпочинку, а теплої літньої ночі для побачення закоханих. Як правило, в Луцьку їх встановлювали на вуличних проспектах, в парках, сад ах, скверах та дворах. Від цього з’явилася велика різноманітність форм, видів і художнього оформлення лавок. Досвід недовговічного використання предметів з дерева змінився на виробництво з міцніших матеріалів, таких як чавун, наприклад, також використовується камінь, метал, бетон.
На луцькому форумі нам вдалось розшукати кілька десятків цікавих світлин, де можна побачити типові луцькі лавочки знайомі для жителів нашого міста з дитинства. Хронологічно фотопідбірка охоплює період із 1930 до 1980 років. Світлини на форум додавали самі лучани, тому готуйтесь зустріти знайомі обличчя та місця.

Приємного перегляду і бережіть Луцьк, він в нас один.


Джерело фото: https://board.lutsk.ua
Тетяна Яцечко-Блаженко
0

Читати ще

Додати новий коментар