У Луцьку відключили гарячу воду: як миються віпи?

05 Квітня 2016
Сьогодні зранку лучани збадьорилися раніше звичайного. Холодний душ швидко підняв на ноги. Чому? Тому що від 5 квітня гарячу воду в Луцьку відключили.

Міський голова Микола Романюк запевняє, що причина криється у непорозумінні між Кабміном і «Нафтогазом України». За даними відділу інформаційної роботи міської ради, протягом багатьох років держава жодного разу у повному обсязі не повертала підприємствам теплоенергетики компенсацію за різницю у тарифах. Тож борги накопилися. Луцьк за станом на 1 січня 2016 року мав заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за попередні роки 71 мільйон гривень.

«Таблоїд Волині» вирішив розпитатися у відомих волинян, чи дістали вже із комори каструльки-відра чи ж мають інші способи отримати теплу воду.

Ігор Поліщук, депутат Луцької міської ради розповів про своє ставлення до цієї проблеми: «Відключення гарячої води було прогнозованим. Вважаю, що воно відбулось в основному через планомірне доведення Миколою Романюком протягом останніх 5-ти років КП «Луцьктепло» до того стану, в якому воно зараз знаходиться.

Боротися з проблемою важко, адже ті кошти, які виводились з підприємства протягом останнього часу, вже не повернути. Однак на цей момент працюю в тимчасовій контрольній комісії з вивчення проблем ДКП «Луцьктепло». Маємо з колегами ряд цікавих напрацювань та рекомендацій для покращення стану підприємства, але змушений констатувати, що навряд чи вказані рекомендації дозволять відновити постачання гарячої води для лучан.

Вирішення проблеми знаходиться в компетенції дійсно авторитетного і потужного господаря міста, який зможе домовитись з представниками центральної виконавчої влади. Але бути «надійним господарем міста» на рекламних щитах і на практиці - різні речі».

З проблемою відсутності гарячої води сам Ігор Поліщук бореться за допомогою газової колонки.

[caption]
Ігор Поліщук[/caption]

Голова Благодійного фонду «Стопрак» Марія Адамчук констатує, що людей їй шкода, але індивідуальне опалення дозволяє не хвилюватися з цієї причини.

[caption]
Марія Адамчук[/caption]

Голова Волинського осередку ГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук теж має бойлер, тому для нього це питання «не актуальне». Однак проблема зачепила його батьків, у яких з цим «справді погано». З «ними живе сестра, в неї маленька дитина. Звісно, це викликає певні незручності. І навіть якшо купити бойлер, і навіть якщо той бойлер купить кожен лучанин, давайте пофантазуємо, то тоді полетять в трубу всі ці системи електричні, бо вони не витримають такого навантаження».

Прес-секретарю патрульної поліції Луцька Ользі Бузулук ця ситуаця незнайома: «Живемо у власному будинку. У нас є котел, і гарячої води не буває лише, якщо нема світла, холодна є завжди, але жодної проблеми за п’ять років не було». До придбання котла Ольга гріла воду, дітей ще не було і «в принципі можна було кілька разів стерпіти». Жінка щиро співчуває людям, яким відімкнули гарячу воду і запрошує своїх друзів до себе в район вулиці Львівської: «і дітей поняньчити, і гарячий душ прийняти».

[caption]
Ольга Бузулук[/caption]

Депутат Луцької міської ради шостого скликання Олександр Плісецький вважає, що «влада має зробити все, аби гаряча вода в місті була, оскільки в наш час місто без гарячої води - це як село в минулому столітті. Разом з тим і лучани повинні справно сплачувати за послуги, які надаються». Чоловік має вдома бойлер. До речі «гаряча вода з нього поки дешевша, ніж з мережі», тому ця проблема його не торкається так, як, можливо, інших.

[caption]
Олександр Плісецький[/caption]

Поки в Луцьку люди обговорюють гарячу воду чи, точніше, її відсутність, є люди, які про цю проблему і не чули. Доктор економічних наук та професор кафедри економічної теорії та міжнародної економіки Луцького НТУ Тарас Божидарнік зізнався, що про «про проблему не чув», адже перестрахувався двічі - має і бойлер, і колонку.

[caption]
Тарас Божидарнік[/caption]

Юлія Євпак, голова громадської організації «Інститут волонтерства та громадської співпраці», вважає логіку відключення води за борги «досить зрозумілою», але «це потрібно робити з окремими особами, які не платять принципово». Відключення усьому місту гарячої води не робить Луцьк «приємним відкриттям». Активістка розповіла, що має вдома бойлер на всякий випадок, та зазвичай користується гарячою водою, яку постачає місто.

[caption]
Юлія Євпак[/caption]

Андрій Разумовський, генеральний директор ПП «Західноукраїнська торгова компанія», переконаний, що це «серйозна проблема»: «Вартість газу і взагалі енергоносіїв дуже висока. Треба вживати заходів терміново - переходити на якісь альтернативні джерела. Думаю, це має відбуватись на рівні держави, поки це все ще на примітивному рівні. В мене дома автономне опалення, тому для мене це не проблема».

[caption]
Андрій Разумовський[/caption]

Голова ГО «Центр вільної освіти та культури (ЦВОК)» Ірина Полєтуха не має «колонки/бойлера/автономного опалення» і впевнена, що «борги місцевої влади перед комунальними підприємствами є приводом для таких витрат». Дівчина всі «платіжки» сплачує вчасно, тому до проблеми має «різко негативне» ставлення: «Ми що на «Голодних іграх»? Гріємо, купаємось в друзів, зуби чистимо і посуд миємо з нервами і прокльонами».

[caption]
Ірина Полєтуха[/caption]

Дмитро Безвербний, журналіст «Громадського Волинь», також ставиться до відключення гарячої води негативно: «Тим паче Романюк обіцяв перед виборами, що воду не відключатимуть». У Дмитра – газова колонка, тому особисто він дискомфорту не відчуває.

[caption]
Дмитро Безвербний[/caption]

МС і ведучий Жора Потапчук теж обурюється: «Це дуже неприємна річ. Прокидаєшся і розумієш, що привіт, минулий рік!». Він розповів, що рятується за допомогою «каструльки і чайничка». «Наразі продавців колонок, бойлерів, майстрів встановлення чекає справжнє Ельдорадо! Проблема міста, яка ну навіть дуже впливає на ставлення людей до влади. І, на жаль, робить їм дуже недобрі рейтинги і відгуки. Просто здається, що забогованість в 62 млн можна перекрити». Ведучий цікавиться, чому «людина, в якої заборгованість 0, повинна страждати через якогось Васю Пупкіна, якому все одно, яка в нього заборгованість, і через те, що відповідальні підприємства не можуть бути відповідальними в плані вирішення проблеми містян».

[caption]
Жора Потапчук[/caption]

Михайло Шелеп, керівник виконавчого комітету у «Народному контролі Волині», говорить: «Це повна несподіванка для мене. Це не нормально без завчасного попередження припинити постачання гарячої води. Тобто у чиновників нема жодного прогнозування ситуації». У чоловіка двоє малих дітей, і це створює великі незручності. Він розповів, що сьогодні грів воду у каструлях, хоча має бойлер. Але через проблеми з підключенням до електромережі не використовує.

[caption]
Михайло Шелеп[/caption]

Активіст луцького Євромайдану Роман Перванчук вважає це питання загальнодержавною проблемою: «Уряд Яценюка-Порошенка поставили рентабельні тарифи, які дозволили величезні суми грошей пускати наліво. Минулого року я жив у Ковелі, де такої проблеми немає». Живучи зараз в Луцьку, Роман планує купувати бойлер, однак хвилюється, що електромережа не витримає такого навантаження.

[caption]
Роман Перванчук[/caption]

Депутат Луцької міської ради Григорій Пустовіт впевнений, що «відсутність гарячої води - це результат недієвого підходу до вирішення проблем комунального підприємства «Луцьктепло», яка накопичувалися за останні 2-3 роки». Він розповів, що фракція ВО «Батьківщина» активно долучилася на депутатському рівні, у тому числі через тимчасову контрольну комісію, до вирішення проблем «Луцьктепла».

[caption]
Григорій Пустовіт[/caption]

Редактор спортивного видання «ВолиньСпорт» Андрій Собуцький «не може матюкатися та сторінках такого видання», але в нього «маленька дитина». Чоловік щоранку обливається, бриється «з чайника», для дитини спеціально гріє воду у великих каструлях. Проти цієї ситуації нічого не має, адже у квартирі, де про живає, «все централізоване».

[caption]
Андрій Собуцький[/caption]

Музикант, солістіст гурту «Дайте спокій» Валерій Ленартович кепкує над лучанами: «Це клас! Бочка у дворі і баня по вівторках, котел і власна скважина! Переїжджайте жити у село! Гаразджа - цілюще повітря і 15-20 хвилин до Театрального майдану».

[caption]
Валерій Ленартович[/caption]

Його захват розділяє і журналіст, волонтер Мирослав Ватащук: «Я просто у захваті, адже цим кроком представники НАК «Нафтогаз України» засвідчили, що Україна семимильними кроками наближається до введення здорового способу життя громадянами. Перший крок - це гартування холодною водою. Певен, що всі українці належним чином оцінять піклування про себе». Він переконаний, що «бруд до одного сантиметра - не бруд, вище одного сантиметра - сам осипається. Та й Сапалаївка неподалік, потепліло - скоро треба буде розпочинати купальний сезон».

[caption]
Мирослав Ватащук[/caption]

Керівник інтернет-проекту «Наш Луцьк Life» Андрій Мацкевич відверто обурюється: «Скільки можна? Якщо не можете домовитися, то чому люди повинні страждати через те, що ви попередньо не домовилися? Я не розумію логіки в тому, що в нас все вирішується в останній момент. Ви ж не керуєте якоюсь приватною фірмою, а містом!!!». Хлопець має бойлер, але запевняє: «Щастя не в бойлері, а в людях та роботі, яка в тебе є».

[caption]
Андрій Мацкевич[/caption]

Депутат Луцької міської ради Андрій Козюра коментує: «Відключення гарячого водопостачання - це наслідок тупого припинення постачання газу на комунальні теплоенергетичні підприємства. Цей крок впроваджено по всій Украіні і є яскравим свідченням наплювательського відношення влади до галузі теплоенергетики. Це банальне перекладання відповідальності за галузь на плечі органів місцевого самоврядування. Тупе кидалово і викривлення реформи місцевого самоврядування!»

[caption]
Андрій Козюра[/caption]


Відсутність в Луцьку, та й в більшості українських міст, гарячої води заступник міського голови Тарас Яковлев коментує як «нехтування інтересами більшості людей задля умовного порятунку однієї компанії («Нафтогазом України»)». «Десятки років злочинно-полулістської політики держави вирішили перекрити в один момент за рахунок органів місцевого самоврядування. Не інакше як підлістю це не можу назвати. Вирішити проблему намагаємось і до сьогодні, однак з монополістами боротися важко», - додав чиновник.

[caption]
Тарас Яковлев[/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter