Що треба робити, щоб не міняти воду в акваріумі: поради від луцького магазину

27 Жовтня 2016
Мабуть, найбільш особливі та атмосферні серед домашніх улюбленців – декоративні рибки. Окрім заспокійливого та медитативного впливу, такі тваринки ще й дуже практичні, адже за ними не треба безкінечно прибирати та стежити. А якщо правильно облаштувати акваріум, то і чистити його можна не так часто, як дехто може собі уявляти.

Про секрети красивого і здорового акваріума «Таблоїду Волині» розповів керівник магазину «Декоративна рибка» Валерій Бегун. До речі, кілька місяців тому магазин переїхав, хоч і недалечко. Тепер його можна знайти у торговому центрі «Гранд Волинь» на проспекті Волі, 42.«Багато хто думає, що риби – це проблема, що за ними треба серйозний догляд, а від живих рослин у акваріумі буцімто заводяться водорості. Це – головні міфи, з якими доводиться зіштовхуватись, маючи справу з декоративними рибками», – каже Валерій Бегун, що вже не один рік займається улюбленою справою.

Як пояснює чоловік, насправді акваріум із живими рослинами більш стабільний, за ним легше доглядати й воду міняти потрібно значно рідше.

«Єдина умова – освітлення протягом 12 годин та підкормлювання рослин. Ми звикли кормити рибок, але не звикли кормити рослини. Для рослин потрібні мікроелементи, вуглекислий газ та залізо. Для кожного випадку й кожного акваріуму є свої методики, все дуже індивідуально, однак ми допоможемо та пояснимо детально кожному клієнту», – каже фахівець.

При правильному облаштуванні й освітленні акваріума з рослинами, навіть не потрібна аерація води, адже рослини виділяють кисень, тож риба не задихається, а вам не заважає постійне булькотіння.

[caption]
Рослини виділяють достатньо кисню. Увечері на поверхні води навіть можна побачити характерні бульбашки.[/caption]

Якщо правильно доглядати за акваріумом, водорості взагалі не будуть заводитися. До слова, важливо розрізняти водорості й акваріумні рослини: перші – це шкідники, які заважають нормальному функціонуванню акваріума. Є спеціальні рибки, які харчуються водоростями, вони стануть такими собі санітарами акваріума.

При ретельному догляді та виконанні усіх рекомендацій фахівця, частоту зміни води у акваріумі можна дуже скоротити. «Звичайно, раз на місяць акваріум варто чистити, але я скажу вам по-секрету, у мене є такі клієнти, які викликають раз на квартал. Вони просто виконують те, що я сказав: просто кормлять рослини та рибу», – каже Валерій Бегун.

Також у магазині «Декоративна рибка» проводять карантинні заходи, коли отримують нових риб, тож можете бути певні – тут вам не продадуть хвору рибку. Окрім того, тут реалізуються найрізноманітніші акваріуми, рослини, більше 120 видів декоративних рибок, здійснюють встановлення та обслуговування акваріумів.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter