Що треба робити, щоб не міняти воду в акваріумі: поради від луцького магазину

27 жовтня 2016

Мабуть, найбільш особливі та атмосферні серед домашніх улюбленців – декоративні рибки. Окрім заспокійливого та медитативного впливу, такі тваринки ще й дуже практичні, адже за ними не треба безкінечно прибирати та стежити. А якщо правильно облаштувати акваріум, то і чистити його можна не так часто, як дехто може собі уявляти.

Про секрети красивого і здорового акваріума «Таблоїду Волині» розповів керівник магазину «Декоративна рибка» Валерій Бегун. До речі, кілька місяців тому магазин переїхав, хоч і недалечко. Тепер його можна знайти у торговому центрі «Гранд Волинь» на проспекті Волі, 42.

«Багато хто думає, що риби – це проблема, що за ними треба серйозний догляд, а від живих рослин у акваріумі буцімто заводяться водорості. Це – головні міфи, з якими доводиться зіштовхуватись, маючи справу з декоративними рибками», – каже Валерій Бегун, що вже не один рік займається улюбленою справою.

Як пояснює чоловік, насправді акваріум із живими рослинами більш стабільний, за ним легше доглядати й воду міняти потрібно значно рідше.

«Єдина умова – освітлення протягом 12 годин та підкормлювання рослин. Ми звикли кормити рибок, але не звикли кормити рослини. Для рослин потрібні мікроелементи, вуглекислий газ та залізо. Для кожного випадку й кожного акваріуму є свої методики, все дуже індивідуально, однак ми допоможемо та пояснимо детально кожному клієнту», – каже фахівець.

При правильному облаштуванні й освітленні акваріума з рослинами, навіть не потрібна аерація води, адже рослини виділяють кисень, тож риба не задихається, а вам не заважає постійне булькотіння.

 Рослини виділяють достатньо кисню. Увечері на поверхні води навіть можна побачити характерні бульбашки. Рослини виділяють достатньо кисню. Увечері на поверхні води навіть можна побачити характерні бульбашки.

Якщо правильно доглядати за акваріумом, водорості взагалі не будуть заводитися. До слова, важливо розрізняти водорості й акваріумні рослини: перші – це шкідники, які заважають нормальному функціонуванню акваріума. Є спеціальні рибки, які харчуються водоростями, вони стануть такими собі санітарами акваріума.

При ретельному догляді та виконанні усіх рекомендацій фахівця, частоту зміни води у акваріумі можна дуже скоротити. «Звичайно, раз на місяць акваріум варто чистити, але я скажу вам по-секрету, у мене є такі клієнти, які викликають раз на квартал. Вони просто виконують те, що я сказав: просто кормлять рослини та рибу», – каже Валерій Бегун.

Також у магазині «Декоративна рибка» проводять карантинні заходи, коли отримують нових риб, тож можете бути певні – тут вам не продадуть хвору рибку. Окрім того, тут реалізуються найрізноманітніші акваріуми, рослини, більше 120 видів декоративних рибок, здійснюють встановлення та обслуговування акваріумів.
+1
+3
-1

Додати новий коментар