Представники світових компаній-лідерів ділилися досвідом у Луцьку

11 Вересня 2015
Перед однією з найзначніших подій в міжнародній роздрібній торгівлі відчинив свої двері древній Луцьк. Захід під назвою Modern Retail Forum зібрав більше 200 учасників із 28 країн світу. Форум проходив у стінах головного офісу міжнародного холдингу, компанії зі світовим іменем «Модерн-Експо» 10-11 вересня.

Доповідачами форуму були представники провідних компаній з таких успішних європейських країн, як Німеччина, Голландія, Австрія, Італія, Румунія, Данія, а також Україна.

Організатори ставили за мету презентувати інновації та розглянути сучасні тенденції у сфері роздрібної торгівлі й популяризувати Україну як надійного бізнес-партнера.

Гостем і відкривачем першого дня міжнародного форуму став очільник Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик. Він привітав усіх присутніх на волинській землі й підкреслив важливість події такого масштабу на території України. Голова ОДА висловив сподівання, що Україна зможе у найкоротший термін пройти шлях від пострадянського періоду розвитку до інтеграції в Європейську спільноту.

[caption]
Володимир Гунчик[/caption]

«Луцьк – одне із місць, де об’єднуються зусилля трансприкордонного співробітництва із Польщею, Словаччиною, країнами Балтії, – розповів голова ОДА. – Україна має величезні можливості використовувати свою територію як транзитна держава».

Генеральний директор холдингу Modern-Expo Group Петро Пилипюк після вітального слова запевнив, що учасники форуму зможуть багато почерпнути з цього заходу і це стане чудовою інвестицією у розвиток їхніх компаній.

[caption]
Петро Пилипюк біля мікрофону[/caption]

Богдан Лукасік, генеральний директор європейського представництва Modern-Expo Group висловив сподівання, що Modern Retail Forum стане для всіх присутніх площадкою, на якій вони зможуть ділитися досягненнями в рітейлі та допоможе учасникам налагодити контакти й розвинути подальшу співпрацю.

[caption]
Богдан Лукасік[/caption]

До урочистості доєднався також Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, який розпочав із провокативного запитання, чи готові присутні припустити, що Луцьк через п’ять-десять років стане центром світового виробництва магазинобудування. На яке, після гучних оплесків залу, впевнено відповів: «Я вважаю, так, – і додав. – Коли 20 років назад турки казали, що побудують найбільшу в світі виробничу площадку автомобілів, їм не повірили. Але вони її побудували».

[caption]
Руслан Іллічов[/caption]

Особливості й специфіку роздрібної торгівлі в Німеччині, а також міжнародні тенденції дизайну в роздрібній торгівлі розкрила Клаудія Горберт – директор з досліджень планування й дизайну магазинів EHI Retail Institute. За словами доповідачки в період з 2012 по 2013 роки дохід від роздрібної торгівлі в Німеччині зріс на 1,5%. Відбулося це, вважає Клаудія Горберт, завдяки онлайн-торгівлі.

[caption]
Клаудія Горберт[/caption]

Доповідачка розповіла, що сьогодні в Німеччині не існує чітких меж між інтернет-торгівлею і, скажемо так, «живою» торгівлею. За статистикою, зі 100 найбільш успішних німецьких інтернет-рітейлерів 43% починали як магазини «з цегли і розчину». У свою чергу, 44% «живих» торгових центрів паралельно здійснюють свої продажі через інтернет.

«Магазини мають змінюватися, – вважає Клаудія Горберт. – бо є конкуренція онлайн та офлайн. Вони повинні пропонувати щось нове».
Основне в роздрібній торгівлі – доставити клієнтові задоволення, вважає представниця Німеччини.

Щоб створити концепцію магазину потрібно, на думку Клаудії, чітко зрозуміти, чого ви хочете досягти зі своїм асортиментом, на яку групу людей розрахований ваш товар, що ви зробите для того, щоб ваш магазин був хорошим магазином?

Оригінальну модель POS-трилогії (з англ.point of sale – місце продажу – авт.) продемонстрував директор спрямування брендування магазинів компанії Retail Branding GmbH, представник Австрії Барт Ойджман.

[caption]
Барт Ойджман[/caption]

Чоловік розповів, що їхня компанія проводить дослідження, щоб зрозуміти клієнтів, виробити цільові групи.
POS-трилогія, за словами Ойджмана, складається з трьох компонентів:
  • частотність відвідування магазину;
  • брендинг, дизайн закладу;
  • коли клієнт щось купує, треба його «змусити», щоб він придбав трохи більше, або дорожчий продукт.
Барт Ойджман розповів про одну з ключових стратегій, яку використовує їхня компанія більше 50-ти років. Суть цього напрямку можна охарактеризувати словами «менше заради досягнення більшого».

«У нашій німецькій компанії ми застосовуємо цю стратегію, – зазначає чоловік. – За останній час нам фактично довелося викинути більше 30% одиниць продукції. Але насправді, від такої стратегії ми отримуємо прибуток». Прибуток від скорочення продукції Барт Ойджман пояснює скороченням кількості реклами й залишків, покращенням якості товару.

Компанія Retail Branding GmbH проводила дослідження на наявність факторів стресу в торговому приміщенні. У результаті вони змогли виявити численну кількість факторів, серед яких погана орієнтація в магазині, обмежений час (коли ти уявляєш велику чергу до каси і розумієш, що не маєш часу на це), погана візуалізація (як недостатність освітлення, так і перенасичення різнотипними кольорами).

Дізнавшись про фактори стресу, компанія Барта Ойджмана змогла розробити декілька способів зниження стресу в торгових приміщеннях, а саме – зручне місце парковки, чіткі вказівники в магазині, належна система освітлення, застосування принципу «менше заради більшого», боротьба зі стресом за допомогою музики, запаху, смаку тощо.

«Молодь не настільки хоче новий автомобіль, як колись. Зараз автомобіль – не показник статусу»

[caption]
Ернст Консехайм[/caption]
Нестандартно підійшов до висвітлення теми, котра стосується точок зіткнення з покупцем в торгівлі, Ернст Консехайм – директор зі стратегічного розвитку голландської компанії JosDeVries The Retail Company, провівши аналогію точок зіткнення з музичною композицією. Спікер розпочав виступ словами: «Я не буду в своїй презентації говорити про технічні моменти, а більше говоритиму про музичні метафори. Суть композиції полягає в тому, що потрібно створити музику, яка матиме дуже цікавий мотив, котрий буде запам’ятовуватися».

Ернст Консехайм розповів про базову тенденцію, яка, на його думку, формує оцінку більшості. І назвав сучасне суспільство хаотичним, нетрадиційним, на відміну від соціуму, у якому жили наші попередники. «Культурний мікс, який існує сьогодні, сильно впливатиме на суспільство та всі тенденції» – вважає чоловік.

Сучасною тенденцією Консехайм вважає зменшення зацикленості людей на матеріальному збагаченні: «Молодь не настільки хоче новий автомобіль, як колись. Зараз автомобіль – не показник статусу». Сучасні люди прагнуть отримувати насолоду від кожної миті, на думку спікераІ це можна використати в роздрібній торгівлі.

Для того, аби втриматися на плаву сучасного рітейлу Ернст Консехайм радить «прокинутися, бути активними», треба розглядати цілий набір точок зіткнення, потрібно створити в людей переконання, що ваш магазин має невисокі ціни та якісну продукцію.

Серед точок зіткнення, які виокремлює спікер, можна зазначити використання усталених кольорів, створення моделі щастя в магазині (за допомогою візуалізації усміхнених людей, безкоштовної кави, інших прийомів), увага до флаєра (він має виглядати яскраво), власний веб-сайт, сторінка в Facebook.

«Секрет успіху, – на думку Ернста Консехайма. – інтегрувати контент у всі точки зіткнення. Кожна точка зіткнення має бути з’єднана з іншою».
«Є розвинена торгівля – немає війни»

[caption]
Петро Пилипюк[/caption]
Петро Пилипюк, один з головних організаторів Modern Retail Forum поділився своїми враженнями стосовно заходу, підготовки до нього й проведення форуму: «Приготування тривало кілька місяців, практично кожен день. Ми розуміємо, що це для нас виклик, ми замахнулися так глобально вперше в Луцьку. Запрошували спікерів із провідних компаній. Потрібно було бути добре готовими організаційно, забезпечити синхронний переклад і логістику, розселити учасників. Будемо сподіватися, що ті люди, які заінвестували свій час, отримали повернення цієї інвестиції. Надіємося, що воно дійсно повернеться в гарних ідеях і, як результат, у розвитку бізнесу».

Організатор розповів про важливість залишатися в тренді, розвивати інтернет-торгівлю, а також згадав про українську економіку: «Торгівля – це двигун економіки і якщо говорити глобально, то Україна переживає сьогодні не найкращі часи. Якщо вдасться за допомогою форуму сприяти розвитку рітейлу, значить нам вдасться якимось чином вплинути на економіку. Є розвинена торгівля – немає війни».
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter