Луцький професор поділився роздумами про українських заробітчан

13 Березня 2017
Професор ЛНТУ Тарас Божидарнік поділився роздумами, навіяними від перегляду української драми "Гніздо горлиці".

Його дуже вразила частка українців-заробітчан серед загальної кількості мігрантів, про це чоловік написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, під час літніх та зимових канікул мав змогу подорожувати Західною Україною, зокрема Полісся Волині, Рівненщини і Житомирщини, а також гірські райони Прикарпаття та Закарпаття, де балакав з простими людьми, чув про їхні проблеми, турботи та мрії. І чи не половина чоловіків з сіл там на заробітках: Росія, Польща, Білорусь, Португалія, Чехія, Німеччина, певна частина жінок в Італії, Швейцарії, Ізраїлі, Туреччині, країнах Африкиі та інших ближніх і дальніх країнах.

"Інколи такі мандрівки завершуються трагічно: хтось гине, когось калічать фізично чи обдурять матеріально, більшість принижені морально, хтось втрачає сім*ї, дружин, чоловіків, не приділяє належної уваги і тепла дітям та батькам. Звісно, є й позитивні наслідки, бо все ж живі гроші надходять в так звану економіку України, що вимірюється приблизно 5 млрд. дол. щороку. Дійсно, я бачив на власні очі гарні маєтки, огорожі, дорогі авто та новеньку с.г. техніку в багатьох дворах сіл Західної України, де проживають сім*ї заробітчан. Тобто певне матеріальне зміцнення та перспектива розвитку на місцях все ж є. Побалакавши з багатьма людьми, що повернулися з заробіток, кажуть, що якби в Україні були створені належні умови для праці й соціальної реалізації, то повернулася б і навіть погодилися б на третину тої зарплати, що отримують на чужині, аби бути у родинному колі, а не поневірятися по світах. Адже скільки сімей розпадається! Хоча є й такі, що самі свідомо їдуть і розуміють на які умови та наслідки.

Стастичні дані кажуть, що сьогодні на земній кулі маємо 181 державу й близько 75 млн. мігрантів, а частка українців серед них вражаюча – понад 10 %, це ж понад 7 млн.!!! Це ж страшні цифри, бо подивіться як не просто роботодавцям в Україні знайти фахового зварника, електрика, токаря, фрезерувальника, столяра, ін.,а останніми роками стає дефіцит на інженера, програміста та лікаря і це при тому, що реальні зарплати, які пропонують багато вітчизняних компаній вимірюються у 8-15 тис. грн., а інколи й вище, особливо в іт-сфері. Окрема проблема багатьох українців - це лінь, байдужість, розчарування, заполітизованість, але я вірю і закликаю особливо молодь не боятися працювати в Україні та патріотично розвивати свою справу і шанувати сімейні цінності", - написав луцький професор.

Нагадаємо, Гніздо́ го́рлиці - український повнометражний фільм про проблему еміграції, коли українські жінки їдуть на заробітки за кордон. Режисер стрічки Тарас Ткаченко. Зйомки відбувалися здебільшого у місті Чернівці та його околицях, на Буковині. Стрічка вийшла в український широкий прокат 10 листопада 2016 року.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter