Лучанка зробила успішний бізнес на вазонах та унікальних бетонних горщиках

21 Вересня 2017
Текст: Валентина МЕЛЬНИК

Півтора роки тому лучанка Дана Спасовська і не могла собі уявити, що сьогодні її сукуленти, кактуси та бетонні горщики стануть настільки цікавими, що вона продаватиме їх для ресторанів та інших закладів, а її інстаграм-сторінка матиме майже 5 тисяч підписників.

ІА "Конкурент" познайомить вас із творчою, відповідальною та креативною майстринею Даною, яка привідкрила нам куліси до своєї "Майстерні Флори".

СТАРТ

Все розпочалося із квітів на підвіконні, які не приживалися, і їх довелося викидати. А от сукуленти у майстрині росли дуже добре. Її мама також розділила захоплення. Тоді вони вже разом читали інформацію про рослину та почали колекціонувати різні види. За рік сукулентів стало дуже багато, от тоді й прийшов час виставляти фото на ОLX із підписом "Продам сукуленти". Після цього все і почалося.Люди просили відправити вазони і в Одесу, і Харків, і в інші міста. Дана, яка була мамою у відпустці, почала розширювати асортимент рослин. Стиль лофт, який відрізняється своєю недоторканістю, урбаністичні тю та простотою, надихнув жінку на створення бетонних горщиків. Проте навіть в інтернеті не було інформації щодо їх створення. Але ж за справу взялася молода мама – і за декілька місяців експериментів і невдалих спроб ідеальний горщик стояв на столі.

"Я нічого до кінця не дороблювала. Щось не вийшло – все, кинула. А ці горщики. Я мала це зробити. І коли вийшов перший, я була шалено рада", - пригадує Дана.

СПЕЦИФІКА РОБОТИ

Сукуленти майстрині мають власну домівку – теплицю, в якій є всі умови, аби рослини мали достатню кількість сонця та води. Жінка сама змішує землю, адже та, яку продають у магазинах, не підходить для цих вазонів. Також робить креслення для форм, робить за власним секретним рецептом горщики, шліфує їх, обезжирює, фарбує, покриває матовим лаком, спілкується із клієнтами, пакує посилки та відвозить на пошту кожного дня.

Фото для інстаграм робить виключно на фотоапарат і готова зробити цілу фотосесію для композиції, якщо цього просять покупці.
РОДЗИНКА

Жінка ніколи і нікому не відправляла недосконалих виробів. Вона готова навіть переробити горщик, якщо він не подобатиметься їй самій.

"Я роблю якісно! І ніколи не намагаюсь "втулити" людині те, що мені не подобається, краще викину. Я проживу без тих 200 гривень чи тисячі, але я зроблю так, як треба. І якщо щось не вийшло, я його краще викину. В мене є заробіток і окрім цих горщиків", - розповідає майстриня.

До того ж кожного свого підписника жінка вважає другом, старається оперативно відповідати на повідомлення та навіть "лайкає".

"До кожної людини, яка в мене щось замовляє, ставлюся по-дружньому. Можу переглядати її фотографії. Якщо мені людина дуже сподобається, я їй можу написати комплімент чи зробити велику знижку просто так (сміється – ред.)".СПІВПРАЦЯ

Слово "опт" для майстрині не є далеким, адже дизайни кафе, барів, ресторанів та інших закладів також оформляють її креативними вазонами. Хтось замовляв 15 виробів, а хтось цілих 40. Сукуленти Дани можна знайти в закладах Львова, Івано-Франківська та Луцька. Два заклади нашого міста, назви яких скоро дізнаємося, адже незабаром відбудеться відкриття, приваблюватимуть клієнтів виробами із бетону. А от "Смугастий носоріг", що у РЦ "Промінь" вже вдало це робить.ЦІНИ

Інстаграм-майстриня не відкидає жодного замовлення. Готова допомогти із дизайном, камінцями та навіть продати землю, яку вона змішує, аби сукуленти "росли-цвіли і пахли".

Ціна на маленьку рослину стартує від 25-30 гривень, більша вартуватиме 100-150 гривень. Бетонні горщечки ж вартують від 140 гривень. Якщо клієнт просить скляний горщик, акваріум чи флораріум, то Дана купує його окремо і з мінімальною націнкою пропонує покупцю.ПРО КОНКУРЕНТІВ

У Луцьку та й на Волині конкурентів у Дани Спасовської немає. Проте в інших містах є наслідувачі, які копіюють навіть текст під її фотографіями. Якщо ж конкуренти з'являться в нашому місті, то майстриня обіцяє працювати ще більше для того, аби завжди лишатися першою.

Хоча, швидше всього, це ще буде нескоро. Адже ділитися секретом виготовлення горщиків майстриня не збирається. Їй навіть пропонували чималу суму грошей, на що Дана вперто відповіла "ні".

"Рецепт виготовлення горщиків нікому не даю. От якби я в інтернеті знайшла інформацію цю і робила по інтернету, я б сказала, що робила так, як там пише. А в мене це були місяці роботи над тим рецептом і зараз просто видати взяти. Хоча є конкуренти, які також якось зробили. Можливо в них зовсім інший рецепт. Нехай відкривають свій".

ПЛАНИ

Лучанка вже цьогоріч планує свою роботу перенести з віртуальності у реальність. Хоче набрати свою команду, зробити креативний дизайн у майбутній майстерні, створити логотип та розвиватися.


0

Коментарі

Ксюша

Класно!!! Так гарно і стильно

Ната

Молодець! Бажаю процвітання!

Анонім

Супер, молодець!!!!

Олександра

Супер! Те що мені потрібно!!!

Валентина

Ви молодець, бажаю ще

Валентина

Ви молодець, бажаю ще

Валентина

Ви молодець, бажаю ще

Валентина

Ви молодець, бажаю ще

Анонім

Від таких вазонів

Додати новий коментар