Лучанка створює незвичайних янголів радості – «джойчиків»

22 Липня 2016
Текст: Наталка ПОЛІЩУК
Фото: взяті зі сторінки Катерини НОВАК у соцмережі


Познайомитися з майстринею довелося за цікавих обставин. Молода жінка разом із сусідами у себе на подвір’ї розмальовувала дитячий майданчик. Кілька років тому вона ж зініціювала створення цього майданчика, адже тут нічого не було, а у влади руки до цього місця не доходили.

Про це йдеться у матеріалі тижневика «Сім'я і Дім».

Весела компанія дорослих та дітвори з пензликами в руках додавали кольорів гойдалці, пісочниці та малюнкам на паркані, які створила також Катерина. Проте негода загнала малярів до альтанки. Саме там під акомпонемент монотонного стукоту дощу вдалося поспілкуватися про високе.


ДИНАСТІЯ МИТЦІВ

Катерина Новак
уже 5 років займається створенням янголів радості, які вона назвала «джойчики» (з англійської joy – «радість»). Статуетки пастельних кольорів Катерина робить з екологічно чистого матеріалу.

– Джойчики – це створіння, що наповнюють позитивом та дитячою безпосередністю, вміють оберігати, приносити радість, повертати в дитинство, «посміхати», а головне – допомагають висловити те, що не вдається словами. У кожного мого героя свій характер та своє призначення. Знайомлячись з ними, ви обов'язково знайдете щось для себе або навіть упізнаєте себе, – розповідає про своє ремесло Катерина.



Катерина Новак – вчителька англійської мови, але завжди займалася художньою творчістю. Каже, що така у них родина: всі мають різноманітні таланти. Чи не найбільше на жінку вплинув батько - відомий фотохудожник Євген Боярчук, який і зараз є найважливішим критиком для мисткині. Вона охоче ділиться своїм вмінням і регулярно проводить майстер-класи.

– Я уже 5 років займаюся виготовленням скульптури. Спершу ліпила із самозастигаючої пластичної маси, яку можна придбати. Але захотілося власноруч її виготовити. Почала пробувати різні складники і нарешті винайшла свій власний рецепт. З цієї маси ліпиться, як і з глини, але вона не потребує обпалення виробу для міцності. Я спочатку ліплю, а потім розписую фарбами. Можу ліпити будь-що. Але у мене є ще й своя тема – це янголи радості. Вони бувають різного розміру – від 7 до 60 сантиметрів.

Своєї вміння й авторську техніку охоче передає на майстер-класах. Катерина Новак переконана, що хороший майстер може навчити творити будь-кого.

– Якщо митець чимось живе, горить, вкладає душу, то він з радістю поділиться своїми знаннями та передасть свою техніку, – каже Катерина.

За словами скульпторки, до ідеї янголів її підштовхнули заміжжя і материнство. Катерина разом із чоловіком Андрієм виховує 9-річного сина Ярослава і 3-річну донечку Соню. Чоловік не є людиною мистецтва, але майстриня вважає, що це на краще, адже «має бути якась противага».




– Він допомагає мені трохи приземлюватися, – зізнається Катерина Новак. – За все материнство назбиралося багато емоцій, які захотілось виліпити в якусь форму. Передаю такі моменти в житті, на які ми рідко звертаємо увагу або не надаємо належного значення.

«Джойчики» розходяться на «ура» в інтернеті, часто скульптури замовляють.

ЖІНОЧЕ КОЛО

Катерина об’єднала навколо себе луцьких майстринь. Так, в обласному центрі з’явилося неформальне об’єднання 12-х різнопланових майстринь. Нещодавно талановиті лучанки створили мистецький календар, у якому кожна з них постала в образі, що відповідає атмосфері її творчості. Стиль кожної створювала сама Катерина.

– 12 місяців – 12 майстринь. На кожній сторінці календаря – жінка зі своїми роботами. Я створювала дівчатам інсталяцію під її техніку, у якій вони працюють. У будинку культури ми зробили благодійну виставку фотографій і організували продаж календаря. Виручені кошти ми віддаємо на розвиток творчих здібностей дітей-інвалідів: закуповуємо матеріали і проводимо безкоштовні майстер-класи, – розповідає Катерина Новак.



Така виставка нова для Луцька, адже це водночас і фотовиставка, і виставка ремесел.

– Я намагалася показати у цій виставці жінку в творчості, передати красу жінки, коли вона у своєму хобі, коли її ніхто не «клює» і коли у неї є можливість розвиватися, – зазначила співрозмовниця.

Незабаром цю виставку планують продемонструвати у Львові.









Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїда Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter