«Крем-Сода», «Тархун», «Лимонад»: смаки дитинства родом із Луцька

09 жовтня 2017

У 1938 році відома луцька броварня Земана відійшла до Йозефа Малінського, зятя В. Земана, проте ненадовго, бо вже в наступногому році, після входження території Волині до складу СРСР у 1939 році, вона була націоналізована.

У післявоєнний період і аж до 1990 року підприємство входило до складу Волинського виробничого об’єднання пиво-безалкогольної промисловості Держагропрому УРСР. У 1990 році воно було приватизоване, пише Район.Луцьк.

В радянські часи на луцькому пивзаводі випускали багато різної безалкогольної продукції, яка розповсюджувалась усім Радянським Союзом. Для тих лучан, хто в ті роки був дитиною, ці напої залишились ву пам’яті як неповторний смак дитинства, справжнього лимонаду, якого, здається, зараз і не знайдеш – інша рецептура.

Улюблені лимонади «Буратіно», газовані «Груша», «Барбарис», «Крем-Сода», «Тархун», «Лимонад», «Літо» – такі рідні, з дитинства знайомі кожному лучанину, коли їх пили, то бульбашки били прямо в ніс. І більшість перерахованих вище виготовлялись також в нашому місті.

Лимонадом в радянські часи називали всю солодку газовану воду. Видів її було маса – з різними смаками. Оскільки лимонади виготовляли на пивзаводі, то випускали їх у темній зеленій або жовтій пляшці, в таких самих продавали й пиво. Різницю можна було зрозуміти лише за написами на етикетках.

Дуже популярним серед населення був напій «Ситро», назва якого походить від слова «citron» – «лимон». В ньому за технологією були корисні складники – мінерали (кальцій, залізо, фтор, магній), а також вітамін С.

Ну, і згадуючи газовану воду, не можна не згадати автомати з газованою водою, які стояли всюди. Газовану воду купували дітям здебільшого на свята та вихідні дні. Коштувала одна пляшка 22 або 27 копійок, а склотара – 12 копійок.

Сьогодні напої з минулого теж продають, але більшість з них не на натуральному сиропі, а з хімічними ароматизаторами.
Джерело фото: meshok.net
Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїда Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). 

+1
+2
-1

Додати новий коментар