Дні польського кіно у Луцьку відкрили біографічною драмою про мистецтво сексу

13 Жовтня 2017
Фото: із Facebook-сторінки Premier City

У Луцьку стартували Дні польського кіно.

Урочисте відкриття фестивалю, який триватиме з 12 по 18 жовтня, відбулася у кінотеатрі PremierCity.

Кінофестиваль «Дні польського кіно» – проект Польського Інституту у Києві, який відбувається вже вдванадцяте. Цього року Луцьк опинився серед шести міст в Україні, де представлять сім повнометражних фільмів – найцікавіший доробок польського кінематографу за останні два роки. Також кінопокази пройдуть у Києві, Одесі, Вінниці, Харкові і Маріуполі.

[caption]
Відкриття фестивалю польського кіно пройшло під звучання саксофона...[/caption]
[caption]
..та фуршет[/caption]

Відкрив фестиваль консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі. Він розповів, що декілька років тому, під час перших показів в рамках Днів польського кіно у Луцьку, він був чи не єдиним їх глядачем. Та цього разу вдалося зібрати значно більше зацікавлених кіноманів, кожен з яких зможе протягом тижня знайти щось своє.

[caption]
Консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі[/caption]

"За культуру без кордонів!", - виголошували тости під час фуршету лучани.Розпочався польський кінотиждень біографічною драмою «Мистецтво кохання. Історія Міхаліни Віслоцької» (Sztuka kochania) режисерки Марії Садовської.

Відома польська гінекологиня та науковець Міхаліна Віслоцька у кінці 70-х написала книгу, яка зробила своєрідну сексуальну революцію та згодом стала бестселером серед польських жінок. Та для цього авторці довелося довгі роки ламати систему, консервативні звичаї і боротися з бездушною цензурою.

«Раз розважить, раз зворушить, не пхається невідомо куди. Якби такою була більшість польських фільмів, ми були б врятовані», – так характеризують стрічку критики.

Фільм про жінку, яка йшла проти існуючої системи, про кохання і боротьбу, про жінок і для жінок, але і чоловікам буде цікаво переглянути цю кінокартину.Далі лучани матимуть змогу побачити польські фільми найрізноманітнішої жанрової палітри: біографічну драму «Марія Склодовська-Кюрі», романтичну комедію «Планета самотніх», трилер «Червоний павук», драму «Новий світ», де однією з ліній є історія української емігрантки Віри.

Вперше за останні роки на фестивалі буде показаний дитячий фільм «За блакитними дверима» та дебютний повнометражний художній фільм Яна Матушинського «Остання сім’я», який минулого року здобув гран-прі фестивалю «Молодість».


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter