10 справ, які треба обов’язково зробити у лютому

10 Лютого 2017
Це останній місяць зими. Не проґавте його: саме зараз час готуватися до приходу весни! А щоб ви нічого не забули, журнал «Сімейний порадник» підготував десять нагадувань про те, що неодмінно треба зробити у лютому.

1. Схуднути. Якщо під час зимових свят набрали зайві кілограми, час їх позбуватися! Сувора дієта – це не завжди корисно і результативно. Дієтологи радять знижувати вагу поступово, тоді менше шансів її з нову набрати. Бути ситим, їсти смачно і при цьому худнути – цілком реально. А що їсти, щоб схуднути, підкаже смачний калькулятор. Як розпрощатися із зайвими кілограмами, щоб вони не повернулися, читайте у «Сімейному пораднику» у публікації «До побачення, свята! Привіт, струнка фігуро!».

2. Скуштувати (а краще – виростити власноруч, а потім з’їсти) мікрогрін. Мабуть, усі чули, що пророщене зерно дуже корисне для здоров’я. Сьогодні новий тренд – мікрозелень (мікрогрін). Це насіння, пророщене упродовж 7–14 днів. Така зелень дуже корисна: містить у 3–5, а іноді і в 50 разів більше корисних речовин, ніж дорослі рослини. А ще це джерело безцінних вітамінів навесні, смачна зелень, модний декор для страв і добра ідея для бізнесу. Їх можна (і треба) додавати в салати, смузі і фреші. Ними можна посипати суп замість зелені. А ще паростками можна прикрасити будь-яку страву: це модна фішка у сучасних ресторанах. Така зелень додає стравам соковитості, свіжості, яскравого аромату і смаку. Як виростити мікрозелень і заробити на ній непогані гроші, дізнавайтеся у «Сімейному пораднику».



3. Відвідати окуліста. Ви знали, що близько 30% населення Землі має поганий зір? Для його корекції більшість користується окулярами, але це не завжди допомагає краще бачити. У деяких випадках окуляри можуть, навпаки, нашкодити, викликати головний біль, призвести до швидкої втомлюваності і навіть прогресування очних захворювань. Думаєте, у поганому самопочутті винні магнітні бурі чи зміна погоди? Можливо, причина – ваші окуляри! Як дізнатися, чи підходять вам ваші окуляри, як правильно їх обирати і кому треба перевірити зір, читайте у «Сімейному пораднику».

4. Викинути легінси, лосіни і сліми. За словами гінеколога, цей одяг може зіпсувати жіночу інтимну мікрофлору. Річ у тім, що піхва, як і ротова порожнина, шкіра, кишківник та інші частини організму, заселена численними мікроорганізмами. Бактерії, що живуть у ній, захищають жіночий організм від всіляких збудників захворювань – від грибка кандиди, що викликає молочницю, до трихомонад і гонококів, здатних спровокувати венеричні хвороби. Якщо інтимна мікрофлора порушена – захист слабшає: з’являються неприємні відчуття, виділення, розвиваються запальні процеси. А звідси – численні «жіночі» хвороби. Окрім тісних штанів, мірофлору псують антибіотики, неправильна білизна і… секс. Як зберегти свою мікрофлору здоровою, дізнавайтеся у «Пораднику».



5. Заробити на «чорному золоті». Байдуже, що нафтових родовищ у нашому краї нема! І хто сказав, що чорне золото – це обов’язково нафта? Це ожина! І заробити на ній може кожен. У США і Європі ожину за правом називають королевою ягід. Не так давно ця культура почала завойовувати серця українських садівників. І не дарма: урожайність із квадратного метра ожини в рази перевищує урожайність суниці, малини і смородини, разом узятих, а збирати смачні ягоди можна упродовж п’яти місяців. При цьому більшість сучасних сортів ожини не мають колючок і практично не потребують обробітку від шкідників і хвороб. Хто вирощує ожину, підтвердить: вона неодмінно має рости у кожному саду! А зараз саме час придивитися до саджанців. Про тонкощі вирощування ожини на сторінках «Сімейного порадника» розповідає садівник.

6. Зробити запас… попелу. Деревний попіл – це концентрат калію, фосфору, кальцію, а також заліза, цинку, магнію, марганцю. Це органічне добриво не тільки корисне для рослин, але й безпечне для людей та домашніх тварин. А ще попіл розкислює ґрунт, покращує його структуру, захищає рослини від шкідників. Отож, якщо ви маєте присадибну ділянку, попіл – це те, що вам знадобиться.

7. Навчитися правильно заварювати каву. Навіть якщо ви не гурман і не кавоман, філіжанка смачної кави може зробити ваш день добрим. А для цього треба правильно заварювати каву. Один із секретів смачного напою – «правильне» співвідношення кави і води і «правильна» вода. Більше кавових секретів, а також рецепт домашнього сиропу до кави і чаю знайдете у «Пораднику».

8. Скуштувати справжній глінтвейн, а ще пунш, грог і гльог. І не треба їхати в Австрію чи йти у ресторан! Усі ці напої можна приготувати вдома. Вони зігрівають, тонізують, бадьорять. Чудова ідея – випити келих після довгого робочого дня, прогулянки або роботи на свіжому повітрі. А ще це гарний привід запросити друзів, провести вечір у приємній і теплій (у всіх сенсах цього слова) компанії. Чим глінтвейн, пунш, грог і гльог один від одного відрізняються, а також рецепти їхнього приготування, читайте на сторінках «Сімейного порадника».



9. Відгуляти бабський тиждень. Масляною (на сході України), а Масницями, Колодіємабо Сирним тижнем (на заході України) називають останній тиждень перед Великим постом. А ще здавна цей тиждень називали бабським: чоловікам належало слухатися жінок і витримувати їхні збиткування. Цьогоріч він припадає на 20–26 лютого. Це час веселих забав, гостин і смачних наїдків. Кожен день Масляного тижня – особливий і має певні звичаї. Наприклад, у понеділок треба обов’язково йти у гості, а у середу – відправити чоловіка до тещі на млинці. Що треба зробити в інші дні цього тижня, а також рецепти незвичайних млинців для вас підготував «Сімейний порадник».

10. У Жилавий понеділок поїсти дужиків і не пустити в дім злидні. Жилавим понеділком наші пращури називати перший день Великого посту. Цього дня особливо строго постували: не їли нічого, крім хліба. Господині обов’язково пекли на черені (сухій сковороді без олії) прісні коржі, перепічки – жиляники (жилавики, дужики). Їли їх, щоб «жилавим бути», сильним. Цьогоріч Жилавий понеділок припадає на 27 лютого. А багато смачних рецептів дужиків знайдете у «Пораднику». До речі, у Жилавий понеділок не ходили в гості, а жінкам не годилося заходити до чужих хат навіть по позичку. Боялися, що разом із ними в оселю могли ускочити злидні. З цієї ж причини у Жилавий понеділок не позичали хліба і солі, не давали сірників і жару для розпалювання печі. Майте це на увазі!

P.S. Але насамперед у лютому треба купити свіжий номер «Сімейного порадника». І буде вам щастя :) !
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter