Відомий аніматор навчив лучан малювати манкою

21 Серпня 2017
Текст та фото: Анна МОРАРЬ

У суботу, 19 серпня, у приміщенні Креативної лабораторії відомий український режисер, аніматор та директор «Київського фестивалю пісочних скульптур» Олег Федченко провів майстер-клас «Особливості роботи над фільмом в техніці пісочної анімації», в якому могли безкоштовно взяти участь усі охочі віком від 12-ти років.

Зустріч організовувалась у рамках анімаційного фестивалю «Задзеркалля-2017», що відбуватиметься 9-10 вересня у Луцьку.


Захід розпочався із перегляду мультфільму «Гості мого дому», що вже встиг добре помандрував світовими фестивалями, яких налічується близько тридцяти, а також отримав п’ять нагород від журі на кінофорумах в Іспанії, Індії, Сербії, Румунії та Мальті. Анімація триває лише 5 хвилин, проте це не просто розповідь на піску, а цілий метафізичний етюд, який дає змогу замислитись, які сліди ми залишаємо в цьому світі.


Далі митець розповів про особливості роботи з піском чи манкою, показав деякі прийоми, зокрема, як правильно відтворити кроки, котрі є основою пісочної анімації. Він зазначав, що важливим фактором створення хорошої анімації є правильне освітлення. Тож усім, хто вирішить спробувати займатись цією справою, варто придбати хоча б 1 професійне світлове обладнання.

А загалом, в хід іде все, що є під руками: трубочки, палички і навіть іграшки. Тому ви можете використовувати різні предмети, що стануть центром вашої майбутньої історії.
На майстер-класі панувала надзвичайно приємна та дружня атмосфера, не обходилось без жартів і веселих історій, а спостереження за створенням анімації усіх справді захопило, тож всидіти на місці й не спробувати зробити щось власноруч було неможливо. Усі охочі мали змогу вигадати свою історію та відтворити її у новому для себе жанрі.«Анімація затягує... Хто спробував хоч раз, уже ніколи не розлучиться з нею. Я сподіваюсь, після нашого майстер-класу в Україні стане на кілька талановитих аніматорів більше. Не бійтесь фантазувати, пробувати і експериментувати!», – побажав наприкінці Олег Федченко.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]


0

Читати ще

Додати новий коментар