Відомий англійський бренд шиють в луцькій промзоні. ФОТО

17 Липня 2018

Вже 10 років у Луцьку шиють одяг для відомих британських брендів. Нові колекції відомого мас-маркету River Island створюють у швейних цехах на вулиці Карбишева.





Товариство з обмеженою відповідальністю «Мода –Текс» співпрацює з брендами через мосередника у Румунії. Про виробництво, його особливості розповіли час прес-туру 16 липня, організованого Волинським ОЦЗ.



Ще з 2008 року це підприємство зареєстрували три громадяни Туреччини, які є його співвласниками.

«У нас кілька раз на рік проходить аудит. Це своєрідна перевірка. Щоразу він ставить нові вимоги з вдосконалення виробництва, покращення умов праці. Ми намагаємося все виконувати, що у наших можливостях. На жаль, зараз немає кращого і більшого приміщення, щоб розширити роботу», – розповіла перекладач ТОВ «Мода – Текс» Еліонора Забощук.


Темуралай Мурат – засновник підприємства. На швейному виробництві працюють люди турецької національності, зокрема, за 10 років існування змінювалися власники та співвласники.

«Ми приїжджали до Луцька, вивчали, дізнавалися, чи взагалі тут розвинений текстиль, тож обрали Луцьк для відкриття підприємства. У нас тепер працюють навіть цілі сім’ї», - розповідає засновник.


Задля працевлаштування нових працівників на підприємстві тісно співпрацюють з обласним та міським центрами зайнятості.

«Ми постійно запрошуємо і студентів з училищ на практику. Дехто залишається працювати. І в центрі зайнятості шукаємо кадри, люди потрібні завжди, а навчити ми можемо», - наголошує начальниця відділу кадрів Оксана Моржинська.





Середня ринкова ціна одягу складає 30 фунтів. Працівників, розповідають на підприємстві, не штрафують за невдалі моделі, бо кожна партія сировини приходить з розрахунком на певний відсоток «дефекту». Проте, весь брак відправляють замовнику разом з готовою продукцією. Отримати той одяг, який шиють на виробництві працівники ніяк не можуть.


Зарплатня працівників залежить від складності процесу, який виконує працівник, адже потріпно працювати з вже готовими зразками, проте розкрій, формування лекал та всі процеси аж до поклейки етикеток відбувається в луцькому цеху.


На виробництві стоять професійні, напівпрофесійні машини, привезені з Румунії. До слова, Луцьк і обрали як ідеальне місто для розташування виробництва через близькість до Румунії, яка є посередником виробництва з Англією.

Еліонора розповіла, що на підприємстві немає кадрового резерву, працівники потрібні постійно. Середня зарплатня складає 5 тисяч гривень.




«Плинність кадрів властива молоді. Після коледжів студенти працюють місяць-два, а потім розуміють, що це не для них. Рівень випускників професійно-технічних училищ буває різним, але ми завжди готові навчити фахівця», - говорить перекладачка.

На етикетках одягу красується напис «Made in Ukraine».


Ще одне таке ж підприємство працює в Тернополі.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter