«Простір літер» надихнув лучанина на створення школи каліграфії

18 Січня 2016
Текст: Оксана ФЕДОРУК
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ та Олена ЛАУЩЕНКО

У Луцьку відбувся неформальний фестиваль каліграфії, шрифту, книги та такого іншого під назвою «Простір літер». В останній день фестивалю, який тривав чотири дні та проходив у луцькому антикафе «Innerspace», його ініціатор Кирило Ткачов проанонсував, що невдовзі у Луцьку з’явиться Школа каліграфії.

Викладач Школи візуальних комунікацій Олена Мишанська приїхала до Луцька з Києва. Під час своєї лекції вона розповіла про свій педагогічний досвід, бо окрім того, що вона практикуючий каліграф і дизайнер, ще й викладає дисципліни, пов’язані зі шрифтом. Дизайнерка розповідала про свою викладацьку діяльність, про її результати та роботи студентів.

[caption]
Олена Мишанська[/caption]

«У Києві проходить декілька каліграфічних фестивалів. Тому я рада, що подібні заходи проводяться і у менших містах, тому що шрифт, каліграфія раніше вважалася вузькоспеціалізованою темою, а зараз ці речі поширюються, стають популярними, є можливість залучити більшу кількість людей до мистецтва каліграфії, як на мене, це дуже добре. Я так розумію, що у Луцьку раніше не було нічого подібного, тому це цікаво і добре, що лучани приходять подивитися виставку, послухати лекції», – поділилася враженнями гостя зі столиці.

Один із найкращих українських шрифтових дизайнерів та каліграфів, він же ініціатор «Простору літер» та співзасновник вільного простору «Innerspace», Кирило Ткачов переїхав з родиною на Волинь із Луганська. Він трошки розповів про те, чим займається та чим надалі планує займатися у Луцьку.

[caption]
Кирил Ткачев[/caption]

«У нас уже була «таємнича» школа каліграфії у Луцьку, просто про неї ніхто не знав, бо я якось особливо і не намагався її афішувати, ми займалися різними стилями, писали різними інструментами. Було небагато людей, бо не мали особливо місця для більшої кількості, тепер воно в мене є», – сказав він.



Кирило займається дизайном близько 14 років, а років 10 тому зрозумів, що йому подобається робити ілюстрації та працювати із текстом: малювати, писати, а потім і розробляти шрифти також. Опановував цю науку самостійно.

«Це така цікава тема. Усі українські шрифтові дизайнери ставали ними самі. Якщо у каліграфії є таке поняття як «вчитель - учень», то у шрифтовому дизайні такого немає», – стверджує дизайнер.



Спочатку вчився шрифти малювати на папері, так, за його словами, можна зрозуміти саму логіку побудови літер, потім працював з ними в електронному, векторному варіанті. Роботи Кирила Ткачова були на різних конкурсах, виставках, використовувалися на обкладинках книжок, його шрифти є у вільному доступі.



«Я дуже люблю робити постери, тому що там одразу все – можна зробити і малюночок, і мальовані літери, і класні шрифти. Люблю працювати над логотипами, я їх завжди розробляю з нуля. Скажімо, цьогорічний «Західфест», логотип – це моя робота», – розповів чоловік.

Тому він хоче поділитися своїм досвідом, і вже приблизно за два тижні буде розпочинати набір у Школу каліграфії, де будуть навчати працювати над різними її стилями.

«Скоріш за все це буде раз на тиждень у вихідні, заняття включатимуть теоретичну та практичну частини», – проанонсував Кирило Ткачов.

[caption]
Олександр та Наталія Ком'яхови[/caption]


















0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter