Професія крізь об’єктив: Тетяна Пашковська про роботу квітникаря

02 Березня 2019

Фото: Юлія ФІЛІРОВСЬКА
Текст: Аліна ХОЛБАН

«Таблоїд Волині» у рубриці «Професія крізь об’єктив» пропонує читачам поглянути на різні види роботи з нового ракурсу та оцінити майстерність людей, які вкладають у свою справу душу. Адже у будь-якій професії, якщо її роздивитись зблизька, можна побачити справжню магію, яку приховує кожен рух чи елемент.

Сьогодні ми завітали у луцький тепличний комплекс «Лілі-Лайн», який займається вирощуванням квітів, а директорка з виробництва Тетяна Пашковська розповіла про особливості роботи квітникаря.

Розповідаючи про те, як прийшла у професію, жінка зазначила, що вона прибічник того, аби люди працювали за спеціальністю. Тож, аграрій за освітою, п’ять років тому Тетяна долучилася до команди «Лілі-Лайн».

«Проте в дитинстві мій тато хотів, щоб я була медиком, але, як бачите, трішки не склалося», – посміхається жінка.

Фермерське господарство, де працює Тетяна Пашковська, вже має свою історію та по праву може вважатися винятковим в масштабах регіону. Адже саме компанія «Лілі Лайн» створила одну з сучасних візитівок нашого краю – «Волинську Голандію» – поле площею 2 гектара, де у відкритому ґрунті вирощують понад дві сотні сортів тюльпанів.

«Цю справу розпочинала ще мати Олександра Подзізея, засновника нашого господарства. Вона вирощувала квіти, навіть займалася селекцією, виводила нові сорти – цибулькові рослини, лілію, гладіолуси, тюльпани… І, власне, цю любов до квітів вона привила і своєму сину, а він започаткував нову справу», – розповідає Тетяна.

Жінка каже, що тепличний комплекс працює цілий рік, а до кожного сезону вирощується певний асортимент квітів.

«Нещодавно минув День святого Валентина, попереду 8 березня. На цей період ми вирощуємо весняні квіти: примула, цинерарія, тюльпани, гіацинти… Над такими видами ми починаємо працювати ще з осінньо-зимової пори. Наприклад, щоб сьогодні отримати готові тюльпани, їх треба закласти ще з осені попереднього року».

Тетяна розповідає, що літній сезон не менш важливий для тепличного комплексу, адже саме тоді люди прикрашають квітами свої подвір’я та будинки, засаджують клумби та грядки.

«Це переважно однолітні квіти, які відцвітають протягом року: петунії, пеларгонії, фуксії тощо».

Серед осінніх квітів жінка називає хризантеми, пуансетію, цикламени.

Тетяна Пашковська запевняє, що, окрім любові до своєї справи, в роботі квітникаря не менш важливу роль відіграють базові знання:

«Звісно, є люди без відповідної освіти, які цікавляться квітами, люблять з ними працювати, мають вдома маленькі господарста та власні клаптики землі, на яких намагаються щось вирощувати. Така людина, безперечно, знайде себе у нашій роботі. Проте базові знання – дуже важливі. Якщо ви ніколи не працювали в цій сфері, освоїтися складно. Адже треба запам’ятовувати багато назв, орієнтуватися в термінах, знати, що таке земля, розсада, насіння... Потрібно вивчити всю технологію – коли та як правильно сіяти, як доглядати за квітами тощо», – пояснює жінка.

«Насправді, робота квітникаря нелегка, тому в цій сфері залишаються тільки ті, кому вона справді подобається. Робота в теплиці – це важка фізична праця, яка передбачає щоденну справу з землею. Це просто треба любити».

Тетяна впевнена, що квіти відчувають ставлення людини до них:

«Квіти люблять любов, з ними треба розмовляти та ніжно їх доглядати. Якщо людина не має хисту і, прийшовши на роботу, думає лише про те, як би скоріше піти, то і результат буде відповідний. Рослини – як люди. Вони відчувають енергетику ззовні та віддають свою. Недарма кажуть, що робота з квітами та контакт з природою допомагають подолати поганий настрій. Вважається, що рослини забирають негативну енергію», – запевняє жінка.

Також Тетяна поділилася і деякими секретами вирощування тюльпанів:

«Це доволі довготривалий процес. Тюльпани ми висаджуємо в жовтні місяці. Після висадки вони проходять обробку низькими температурами у спеціальному сховищі. Там вони стоять до середини січня. Потім цибулинки виносяться у теплицю і починається сам процес вигонки, тобто росту. А за місяць ми вже отримуємо готову продукцію. У теплиці цілий рік підтримується однакова температура – для цього в окремому приміщенні знаходиться спеціальне обладнання».

Тетяна Пашковська розповідає, що в сфері вирощування квітів часто оновлюються тренди та з’являються нові сорти, проте деякі види стабільно користують попитом:

«Тренди переважно диктує Європа. Ми намагаємося їздити по виставках, слідкувати за новинками. Але у своїй продукції ми притримуємось певної спеціалізації, тож вирощуємо здебільшого квіти, які ніколи не втрачають популярності. Наприклад, зараз попитом користуються тюльпани. Цього року покупці надають перевагу ніжним кольорам: фіолетовому, світло-рожевому тощо».






































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

9
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter