Що треба робити на Михайла, щоб вийти заміж і стати багатими

21 Листопада 2018

Сьогодні, 21 листопада, православні віряни вшановують пам’ять Архістратига Михаїла. Образ святого Михаїла уособлює перемогу добра над темними силами.

Як і кожне свято, воно оповите легендами, прикметами та порадами, що краще робити та чого категорично не варто чинити в цей день.

У жодному разі не радять відмовляти в допомозі нужденним. Варто згадати в цей день про тих, кому б знадобилася допомога, хто потребує підтримки і добрих слів. Якщо відчуваєте особливу потребу, на Михайлів день потрібно сходити до церкви, поставити свічку і відслужити молебень. Якщо немає на це часу, варто прочитати невелику молитву Архангелу Михаїлу, щиро подякувати і звернутися за допомогою.

Не прийнято рубати сокирою, різати ножем, ткати та виконувати важку роботу, щоб Михайло не образився. Як виняток – працювати можна, якщо це залежить не від вас або від цього залежить добробут людей довкола.

Через тиждень після Михайла починається Пилипівка – 40 денний Різдвяний піст, тож у цей день прийнято накривати стіл найкращими м’ясними стравами і запрошувати багато гостей. Від кількості запрошених та веселощів у домі навіть, кажуть, залежить добробут і багатство на весь рік.

Вважалося, що цей день кращий для примирення і позбавлення від давніх образ. За старих часів на Михайлів день навіть влаштовували бенкети для примирень.

У молодих дівчат, які хотіли вийти заміж, теж були свої обряди. В цей день вони просили допомоги у святого Михайла, приносячи до його ікони пиріг, спечений власноруч із борошна, купленого у середу, п’ятницю або суботу. Подейкують, що і справді після цього ритуалу у дівчини найближчим часом з’являвся наречений.

Звісно ж, найважливіше у будь-яке свято – примиритися із собою та близькими, відчути гармонію та любов.

Зі святом!


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter